عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > رشته های علوم انسانی در آموزش عالی دولتی شاهرود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

رشته های علوم انسانی در آموزش عالی دولتی شاهرود
    سپاس از حضرتعالی و مسئولین و اعضای سایت جدید که بحق اکثر قریب به اتفاق نامه ها را در حداقل زمان ممکن خوانده و پاسخ ارائه می نمایند....

   

جناب آقاي دكتر جلالي

نماينده محترم مردم شريف شاهرود در مجلس شوراي اسلامي

با سلام و تحيات

احتراماً ضمن تشکر و سپاس از حضرتعالی و مسئولین و اعضای سایت جدید که بحق اکثر قریب به اتفاق نامه ها را در حداقل زمان ممکن خوانده و پاسخ ارائه می نمایند، همانگونه که استحضار دارند علیرغم خواست و حق مردم شریف شاهرود رشته های علوم انسانی در آموزش عالی دولتی شاهرود توسعه نیافته است حال آنکه:

١) قریب یک سوم دانش آموزان شاهرودی در رشته های علوم انسانی تحصیل می کنند و باید برای آینده آنها که قطعاً انتخابشان علوم انسانی در آموزش عالی خواهد بود باید فکری کرد.

٢)هرسال معادل ٣٣ درصد شرکت کنندگان کنگور سراسری دانشگاهها را در شهرستان شاهرود گروه علوم انسانی تشکیل می دهد در حالیکه ظرفیت ورود به آموزش عالی دولتی در شاهرود تنها دو رشته است که از همه گروهها دانشجو می گیرد و گرچه مربوط بع علوم انسانی است ولی یک سوم ظرفیت آن به دانش آموزان علوم انسانی اختصاص دارد.

٣) بیشتر از ٥٠ درصد ترکیب جمعیتی بند ١ و ٢ را دختران تشکیل می دهند و می دانید که جامعه مذهبی شاهرودی بدلیل تعصبات دینی و حفظ و صیانت از جایگاه خانواده ،حساسیت بیشتری در تحصیل فرزندان دختر در کنار خانواده دارد و دغدغه بسیار برای حضور در سایر شهرها دارد ولی افسوس که ظرفیت آموزش عالی مهیا نیست و این اجازه را نمی دهد.

٤) در تکمیل بند ٣ باید عرض کرد تعداد کثیری از داوطلبین آزمونها که شایستگی و رتبه لازم را برای ادامه تحصیل در دانشگاههای دولتی داشتند ولی بالاجبار بدلیل نبود ظرفیت آن در شاهرود به دانشگاههای پیام نور و آزاد شاهرود و غیر انتفاعی رهسپار شدند و این یعنی بی عدالتی .

٥)در خبرهاست که مسئولین محترم دانشگاه با تبدیل دانشگاه صنعتی به جامع مخالفند وادعا نموده اند که رشته های مورد نیاز علوم انسانی را می آوریم . با توجه به گذشت حدود ٨ سال از صنعتی شدن دانشگاه و عدم تحقق چنین ادعایی به نظر می رسد هیچ گونه توسعه ای در این بخش نباشد زیرا همانگونه که استحضار دارند رشته های مورد نظر از جمله کم هزینه ترین و سهل التاسیس ترین رشته هاست و اگر می خواستند این کار را می کردند.

به نظر اینجانب اگر قرار است توسعه آموزش عالی دولتی در شاهرود بدون توجه به نیازهای شهرستان و دغدغه های مردم باشد و نه ملت و نه مسئولین نتوانند برآن تأثیر بگذارند بهتر است حدااقل به دبیرستانهای سطح شهرستان اعلام شود بساط دبیرستانهای علوم انسانی را برچینند یا بسیار محدود نمایند.و این یعنی پاسخ به دغدغه رهبر معظم انقلاب در خصوص غفلت از علوم انسانی!

لازم به ذکر است با توجه به شرکت حدود ٢٠٠٠ نفر در آزمون سراسری  گروه علوم انسانی در هر سال پیش بینی می شود حداقل ٥٠٠ نفر رتبه لازم برای راهیابی به دانشگاههای دولتی داشته باشند در حالیکه در حال حاضر در هر دو دوره شبانه و روزانه ظرفیت پذیرش برای این گروه  کمتر از ٥٠ نفر است.و لازم است حداقل ٥ رشته جدید درکارشناسی و ٥ رشته جدید در کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی تاسیس شود

با تشکر

دوشنبه ١٣ دی ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/10/29 8:3
0
0
واقعا همين طور است بنده داراي تحصيلات تكميلي در يكي از رشته هاي علوم انساني از دانشگاههاي معتبر تهرانم ولي متاسفانه به همين دليل براي تدريس زمينه اي براي من نيست ومحلي از اعراب در شهرمون ندارم اين هم يعني بي عدالتي و غفلت از علوم انساني وبي توجهي به انچه كه رهبر بزرگ انقلاب به آن باور دارند. اگر در جامعه اي انسانها درست هدايت شوند فرهنگ وهنر و سياست و اقتصاد و معماري و تكنولوژي هم درست مي شود و انساني نه بر عليه انسان
کاربر مهمان
1389/10/15 20:55
0
0
احسنت به این آنالیز واقعی ولی راحتتان کنم تا وقتی مدیریت دانشگاه دست غیر شاهرودی ها باشد و از هیات امنا تا مدیریت کلان و مدیریت دانشکده ها رد پای شمالی ها و آملی ها دیده شود کسی به فکر دانش اموزان شاهرودی نیست اقای دکتر خودشان کاملا واقفند ولی ...
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099