عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > صدا و سیما باید حسن نیت خود را به مردم شاهرود نشان دهد (پیشنهادات راهبردی)


نسخه چاپي  ارسال به دوست

صدا و سیما باید حسن نیت خود را به مردم شاهرود نشان دهد (پیشنهادات راهبردی)
    هم اکنون انگشت اتهام مردم شاهرود بسوی سیمای استان می باشد و این رسانه باید یک دگردیسی در عملکرد خود ایجاد کندو حسن نیت خود را به مردم شهرستان شاهرود نشان دهد

   

با سلام خدمت نماینده محبوب شهرستان شاهرود

آقای جلالی بعد از سخنان  شما در شبکه استانی ، در چند روز گذشته چند تغییر کوچک در این رسانه مشاهده شده که یکی اعلام تهیه چند برنامه در خصوص پیگیری مشکلات شهرستانها با حضور مسئولین مربوطه و دیگری تغییر در پخش برنامه هواشناسی که مردم شاهرود به آن اعتراض داشتند و اصلاح آن ،و ما این دو قضیه را به فال نیک میگیریم .

آقای دکتر مردم شاهرود یکی از عوامل مهم ریشه ای شدن تبعیض و بی عدالتی د راستان سمنان را صداو سیما  ی استان میدانند که رسانه ای فراگیر وبسیار مهم می باشد و در اصل زبان گویای مردم می باشد و بایک رویکرد عادلانه میتوانست مدیران اجرایی استان و شهرستان شاهرود را به نقد کشیده و قبل از اینکه مشکلات به مرحله حاد کنونی  برسد آن ها را حل می کرد و هم اکنون انگشت اتهام مردم شاهرود بسوی سیمای استان می باشد و این رسانه باید یک دگردیسی در عملکرد خود ایجاد کندو حسن نیت خود را به مردم شهرستان شاهرود نشان دهد و صداو سیمای استان باید در تهیه برنامه های آتی چند نکته ذیل  را مد نظر داشته باشد :

الف )مواردی که مستقیما مربوط به صداو سیما می باشد

1- در میزگردهایی که قرار است برگزار شود عوامل اجرایی شهرستان شاهرود و استان حضور داشته باشند و حتما در میزگردهای مهم شخص نماینده  شهرستان شاهرود حاضر باشد زیرا معمولا افرادی که از بدنه اجرائی دولت در این جلسات شرکت می شوند بعلت اینکه زیر مجموعه یک سلسله مراتبی قرار دارند و معمولا عملکرد آنها به نقد کشیده می شود در شرح مشکلات بسیار محتاط بوده و بعضا بر بسیار ی از مشکلات عمده سرپوش می گذارند و جسارت لازم جهت طرح مشکلات مجموعه خود را در حضور مسئولان ارشد استان ندارند .

مثال :آمار اشتغال شاهرود که در آن بسیار غلو شده و غیر قابل باور می باشد و احتمالا اشتغال ناپایدارو فصلی می باشد  .

2- قبل از اجرای هر میزگردی اطلاع رسانی لازم درمورد موضوع و زمان آن صورت گیرد .

مثلا گفتگوی ویژه با نماینده شاهرود که بسیار ی از شهروندان شاهرودی اززمان برگزاری آن اطلاع نداشتند .

3 -چون مشکلات عمده شهرستان شاهرود(شرح در قسمت ب ) بسیار ریشه ای می باشد با برگزاری یک میزگردی حل نمی شود و باید با برگزاری چند جلسه و همچنین محتوای این جلسات به گونه ای باشد که در آن راهکار مناسب ارائه و نتیجه گیری شود و تضمینهای لازم از سوی مسئولین اجرایی ارائه شود و در نهایت  اجرای مصوبات به اطلاع مردم برسد .

3- در مورد ساعات پخش برنامه های تهیه شده در قسمت گردشگری شهرستان شاهرود (قسمت ب بند 12 ) در ساعاتی پخش گردد که شبکه استان بیشترین بیننده را دارد (ساعت 19 الی 19.45) چون ساعات آخر شب شبکه های سراسری برنامه های جذابی دارد و بیننده شبکه استان بسیار کم است .

4- نکته مهم تغییر  اسم و آرم شبکه سمنان  است که باعث حرف وحدیثهای بسیاری در استان گردیده و این خواسته تمام مردم استان است که طی یک نظرسنجی نام وآرمی مناسب برا ی آن طراحی گردد و این باید با جدیت پیگیری شود .

ب ) مطالبات مهمی که تحقق آنها خواسته عموم مردم شاهرود می باشد و رسانه استانی باید اولویت حل این مشکلات را داشته باشد و بعد به مسائل دیگر بپردازد .

1-مشکل بیکاری شدید در شهرستان شاهرود که تاکنون ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان بسیار ناچیز بوده و بیشتر وعده ها  عملی نشده است .و شما با مقایسه بین شهرک صنعتی سمنان وشاهرود به این مهم پی می برید و این مشکل با ایجاد دو یا سه کارخانه بزرگ مثل خودروسازی کاملا مر تفع خواهد شد .

2- یکی از مهمترین مسائلی که مردم شاهرود نسبت به ان ذهنیت بدی دارند عدم شفافیت در تفکیک بودجه استانی و سهم شهرستان شاهرود با توجه به جمعیت و مساحت از این بودجه می باشد .البته مردم شاهرود  علاوه بر بودجه ای که سهم واقعی آنها می باشد خواهان بودجه ای فوق العاده جهت جبران فاصله وشکافی که د ر طول چند دهه با بی عدالتی و تبعیض  بین شاهرود وسمنان ایجاد شده هستند بلکه  فاصله آنها حداقل شود .

3- کندی پیشرفت بیشتر مصوبات دولت در شهرستان شاهرود در حالیه مصوبات مشابه در مرکز استان وضعیت بسیار بهتری دارند ودر حال اتمام می باشند .

4- علت جذب و تمرکز مدیران و کارکنان دولتی ممتاز و فعال در مرکز استان وفرستادن مدیران وکارکنان ناکارامد و غیرفعال به شهرستان شاهرود  که یکی از مهمترین علل کندی  اجرای پروژه های موجود در شهرستان شاهرود و گره خوردن کارها در اداره های  این شهرستان بوده و مردم در این زمینه اعتراضات بسیار دارند و سبب بدبینی و بی اعتمادی آنها به مسئولین نظام گردیده است .

5- با  توجه به اینکه افراد تحصیل کرده بیکار زیادی در مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد در شهرستان شاهرود وجود دارد اما این شهرستان با توجه به جمعیت خود سهم بسیار ناچیزی از استخدام در ادارات کل استان دارد بیشتر افراد شاغل در بدنه ادارات کل از مرکز استان و بعضا از استانهای همجوار می باشند که این جای سوال و پیگیری دارد و با ید سهم در خوری به استخدام جوانان تحصیل کرده شاهرودی در این ادارات اختصاص یابد .

6-حضور مسئولان ارشد استان   و ملاقات عمومی با مردم شهرستان شاهرود و همچنین نقاط محروم این شهرستان  و حل مشکلات آنها به همراه پوشش خبر مناسب از سیما  که تاکنون این سفرها بسیار کمرنگ بوده و یا انجام نگرفته .

7- نبودن امکانات فیزیکی جهت تهیه  برنامه های مناسب درشهرستان شاهرود ،که این مهم نیز باید با اختصاص بودجه مناسب ازسیمای استان و استانداری برطرف بشود. امکاناتی در شان مردم شاهرود که تقریبا نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند .

8- تبلیغات مناسب برای پروازهای فرودگاه شاهرود و پیگیری انجام پروازهای حج استان از شاهرود  که د ر اینمورد سیمای استان تا کنون اقدامی انجام نداده است .

9-برنامه های کارشناسی جهت شناسایی علتهای بالا بودن آمار طلاق و بر خی جرائم در شهرستان شاهرود که مستقیما به موضوع بیکاری و زیر ساختهای فرهنگی مربوط می باشد  .

10 - یکی دیگر از خواسته های مردم شاهرود تغییر بنیاد توسعه سمنان به بنیاد توسعه استان سمنان که با جذب نخبگان کل استان فعالیت نماید و باعث توسعه متوازن کل استان شود نه اینکه حقوق دیگر شهرستانها را با ایجاد یک لابی به سمنان ببرند و فاصله بین سمنان و شهرستانها را بسیار زیاد نمایند .

مثال )‌ مسئولین این نهاد در یک وضعیت ناعادلانه قصد داشتند کار خانه خودرو سازی که قرار بود برای حل معضل بیکاری در شرق استان ایجاد شود را  به سمنان ببرند که با هوشیار ی نمایند ه شاهرود تحقق نیافت .

11-نظر سنجی صداو سیما در باره مشکلات مردم استان یا نقد برنامه های این سازمان علاو ه برچانلهای رسمی این نهاد از طریق سایتهایی همچون سایت آقای جلالی که سانسور ی در آن صورت نمی گیرد .

12- مورد دیگری که باعث عقب افتادگی کلی شهرستان شاهرود در زمینه های اقتصادی و فرهنگی شده و صداو سیما در بروز ان نقش مهمی داشته مساله مهجور ماندن  قابلیت های گردشگری و تاریخی شهرستان شاهرود  می باشد که در این مورد پیشنهاد میگردد :

    الف))  گروههای فیلمبرداری حرفه ای  از سازمان صداو سیما درخواست که به همراه همکاران خود در استان فیلمهای مستند زیبا و با کیفت که بتوان آنهارا از شبکه سرا سری پخش کرد تهیه نمایند .

این جاذبه ها  به چندمورد کلی تقسیم می شود که شامل جاذبه های طبیعت گردی -جاذبه های عرفانی - جاذبه های تاریخی - جاذبه های مذهبی - پوشش خبر ی وتصویری تورهای گردشگری و جشنواره های محلی و سنتهای موجود در این شهرستان که در صورت لزوم آنها را با جزئیا ت بیشتر اعلام می کنیم .

ب ))تیزرهای تبلیغاتی زیبایی درمورد قابلیتهای گردشگری شهرستان شاهرود تهیه ودر زمانها مختلف از سیمای استان پخش گردد .و همچنین پیشنهاد میگردد تصاویری که در ابتدای هر بخش خبری از سیما پخش می شود از همین جاذبه های گردشگر ی باشد

با  تفاسیر بالا اگر صداو سیمای استان تصمیم به تحول در برنامه ها و رفع تبعیض دارد باید موارد بالا را کاملا اجرایی نمایند تا باعث اتحاد و برادری و برابری در استان گردد و مردم شهرستان شاهرود نیز به عملکرد این رسانه امیدوار شوند .

((خواهشمند است در قسمت مقالات چاپ گردد ))

شنبه ١٦ بهمن ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/02/14 17:47
0
0
به نظر من شما شاهرودی ها خیلی فکر می کنید شهرتان بزرگ است اما حقیقتا اینجوری نیست. شهر شاهرود به واسطه چند دانشگاه و نزدیکی به تهران مهم شده تو رو خدا خودتان قضاوت کنید شهرستانی با جمعیتی کمتر از 200 هزار نفر چه جوری می خواد استان بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
کاربر مهمان
1389/11/18 18:53
0
0
ضمن عرض سلام وخسته نباشي به نويسنده محترم وهمچنين به اقاي دكتركاظم جلالي كه يك تنه درحال مبارزه وجنگيدن باديو واژدهاي پليدبي عدالتي است وچون هدف بسيارعالي واسلامي وعدالتخواهانه ومردمي است به ياري خداوندمتعال پيروزوسربلندازاين مبارزه بيرون خواهدامد مطالبي دراين باب به عرض ميرسانم : 1-به صداوسيماي استان بفرماييدانسانهاوجوامع وفرهنگهاراموردتوهين وتحقيروبي ابرووحق كشي نكننددرخواستهاي راهبردي پيشكش انها 2-ماازريشه صداوسيماي استان وصداوسيماي شهرسمنان راقبول نداشته ونداريم وخواستارصداوسيماي مستقل ميباشيم وهزينه كردن ازجيب بيت المال ومردم براي منافع يك شهرستان راموردنكوهش قرارميدهيم 3-شمانويسنده محترم چگونه برنامه هاي صداوسيماي دروغ پراكن واختلاف پراكن استان (شهرسمنان)رامشاهده وحتي پيگيري ومقايسه ميكنيد.مگرانراتحريم وتكفير نكرديدوحيف ازوقت گرانبهايتان نيست كه چشم وگوش به ان ميسپاريد.ماكه درفاميل كلا انراتحريم كرده وخوشبختانه حرص نميخوريم وبراي اعصابمان گرفتاري درست نميكنيم واصلا اين كانال روي تلويزيون ماتنظيم نيست وبزرگترها وبچه هاي مانيزانهاراتحريم وتكفيرميكنند.
کاربر مهمان
1389/11/18 16:59
0
0
بهتر است صداو سیما اول آرم خودش که کلمه سمنان است را تغییر دهد .
کاربر مهمان
1389/11/17 0:16
0
0
صداو سیمای استان به عینه رسانه شهر سمنان است و مورد بازدید کل استان. مثال: 1)پارک علم وفناوری استان در کلیه شهرستانها دارای مرکز رشد است و فعالیت چشمگیری داشته است اما در رسانه تصویری استان طوری در این چندماه برای پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برنامه تهیه و پخش شده که انگار این پارک تنها میدان دار علم وفناوری است و شهرستانهای گرمسار و شاهرود و دامغان که جوانان مستعد و خلاقی دارد و در پوشش پارک علم و فناوری استان اختراعات و پژوهشهای علمی حائز اهمیتی را ارائه نموده اند و باعث فخر استان هستند کاملاً در بعد رسانه ای مهجور مانده اند. 2) در بعد دانشگاهی نیز دانشگاه سمنان 90 درصد تصاویر و فیلمها و گزارشات را به خود اختصاص داده و انگار نه انگار که در استان دانشگاهی دیگر در حال فعالیت است مزید استحضار صدا و سیما باید عرض کنم طبق گزارش سازمان سنجش تعداد دانشجویان برگزیده المپیادهای علمی در سال 89 در هر یک از دانشگاه های صنعتی شاهرود و دامغان دو برابر دانشگاه سمنان بوده است.
کاربر مهمان
1389/11/16 22:19
0
0
صداو سیما مسئول هر گونه تفرقه در استان و ظلم در حق ستمدیدگان شاهرودیست .
کاربر مهمان
1389/11/16 20:59
0
0
بسیارکامل وجامع بودتشکر
کاربر مهمان
1389/11/16 12:2
0
0
بهتر است صدا و سیما در اجرایی کردن این خواسته های مردم شاهرود سرعت عمل از خود نشان دهد .
کاربر مهمان
1389/11/16 10:34
0
0
تغییر اسم استان نیز از خواسته های مردم شاهرود می باشد و صداوسیما باید در اینمورد پیشقدم شود .
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099