عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > تفرقه بیانداز و حکومت کن


نسخه چاپي  ارسال به دوست

تفرقه بیانداز و حکومت کن
    مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس هفتم فرمودند:" ... نبايد فكر كنيد كه چون ما نماينده ي فلان شهر يا فلان استانيم ، مرتب بايستي براي آن شهر يا استان امتياز بگيريم . اين يك ميدان رقابت غلط و بي برنامه و نادرستي است كه تبعات بدي هم دارد ...".

   

مژده به مردم شریف شهمیرزاد چند روز قبل خبری منشر شد که در آن جناب آقای دکتر کواکبیان نماینده مردم شریف سمنان ومهدیشهر در مجلس شورای اسلامی بیان فرموده بودند:"وزارت کشور موظف است موضوع شهرستان شدن میامی را پیگیری نماید." با خواندن این خبر ،ناخود آگاه به یادآوردم که پس از اعلام تصویب"فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود"،حجه الاسلام والمسلمین دوستمحمدی،نماینده سابق مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی،طی تماسی باامام جمعه محترم میامی  اعلام کرده بودند "برای پیگیری موضوع شهرستان شدن میامی از وزیر کشور وقت گرفته ام وآماده ام تا در معیّت حضرتعالی به حضور وزیر برویم." البته حضرت حجه الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه محترم،فاضل،دانشمند،هوشیار وغیور میامی نیز ضمن ابراز تشکر درپاسخ فرموده بودند"اگر لازم باشد توسط نماینده شاهرود هماهنگ نموده وقضایا را پیگیری خواهيم نمود."

درست است که طبق اصل  84  قانون اساسی،نمایندگان مجلس در برابرتمام مردم ایران مسئول هستند وباید پیگیر کار آنها باشند اماپیگیری مصرّانه تنها وتنها این یک موضوع از میان خواسته های به حق،قانونی ومشروع مردم بسیار تامل برانگیز است.در این نوشتار بر آن نیستم که خدای ناکرده گفتار ونیّات جناب آقای دکتر کواکبیان را نقد کنم. ایشان علاوه بر اینکه نماینده محترم مجلس شورا اسلامی ویک استاد فرهیخته دانشگاهی هستند،یکی از عناصر فعال مطبوعاتی کشور نیز می باشند که انصافا فعالیت ایشان چه در عرصه ملی(روزنامه مردم سالاری) وچه محلی(نشریه پیام استان سمنان)قابل تقدیر است.

خصوصا در عرصه مطبوعات محلی که ایشان با "نشریه پیام استان سمنان"جزو پیشتازان عرصه مطبوعات در استان هستند وبدون اغراق در این زمینه حق بزرگی بر گردن فرهنگ مکتوب ومطبوعات استان سمنان دارند.به علاوه اینجانب از لحاظ سیاسی وخط مشی فکری به جناب دکتر کواکبیان نزدیک هستم وهمچنین ارادت ودوستی من بر شخص ایشان پوشیده نیست.


اما در این نوشتار بر آنم تا به موضوع از زاویه ای دیگر بنگرم.شهرستان شاهرود با بیش از پنجاه هزار کیلومتر مربع وسعت بزرگترین شهرستان کشور است.واستان سمنان در کل ایران اسلامی تنها استانی است که در آن مرکز استان از یکی از شهرستانهای تابعه خود کوچکتر است.واین یکی از مهمترین دلایل برتری شاهرود دراستان است ودر یک نظر اجمالی وبا یک دید سیاسی بهترین راه برای از بین بردن این امتیاز وویژگی،چندپاره کردن ودر نتیجه کوچک کردن این شهرستان است.همان سیاستی که اکثر مردم ما آن را به نام "تفرقه بیانداز وحکومت کن"می شناسند.


سرور ارجمند وعزیزم جناب آقای دکتر کواکبیان صمیمانه وبه جدّ از پیگیری خواست مردم شریف وزحمتکش وفهیم میامی توسط شما سپاسگزارم.اما به راستی چرا:
- در آن هنگام که سالیان سال مردم شهرستان شاهرود به دنبال تصویب فرمانداری ویژه بودند،کسی از مرکز استان به یاری آنان نشتافتّ وحتی پس از تصویب آن ،در حوزه انتخابیه حضرتعالی طومار 16 متری تهیه شد؟


- وقتی مردم ومسئولین شهرستانهای گرمسار،دامغان وشاهرود خواستار توزیع عادلانه بودجه در استان بوده وهستند وتقاضا دارند که ریز اعتبارات استانی در اختیارشان قرار گیرد چرا حضرتعالی سکوت فرمودید؟


 - وقتی مردم شریف دامغان وشاهرود خواستار آنند که به دلیل فراوانی درصد بیکاری در شرق استان وبا توجه به وجود کارخانه اتوبوس سازی عقاب در مرکز استان،کارخانه جدید خودروسازی در حدّفاصل شهرستانهای دامغان وشاهرود تاسیس گردد،چرا شما به عنوان یک نماینده مجلس که در برابر همه ملت مسئول است نه تنها این خواست را پیگیری نکردید بلکه با آن مخالف نیز هستید؟ جناب دکتر یادمان باشد مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس هفتم فرمودند:" ... نبايد فكر كنيد كه چون ما نما ينده ي فلان شهر يا فلان استانيم ، مرتب بايستي براي آن شهر يا استان امتياز بگيريم . اين يك ميدان رقابت غلط و بي برنامه و نادرستي است كه تبعات بدي هم دارد ...".


-برادر خوبم وقتی اکثر مردم شریف ومتدین استان خواستار تغییر نام استان ویا حداقل بررسی این موضوع هستند چرا شما به یاری آنان نشتافتید؟

- چرا درحالیکه اکثریت مردم شهید پرور استان از رویکرد یکجانبه صدا وسیمای استان ناراضی هستند شما هیچ اقدامی در جهت بررسی مشکل آنان نمی نمایید؟

- چرا وقتی در مصاحبه تلویزیونی مورخه6/11/1389 سیمای استان با جناب آقای دکتر جلالی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی،مجری محترم با طرح سوالات یکجانبه واز پیش طراحی شده،قصد به چالش کشیدن شخصیت همکار ودوست شما را داشت که به نوعی توهین به مردم شریف شاهرود بود شما واکنشی نشان ندادید؟

- چرا حضرتعالی با بحث انتقال معدود ادارات کل موجود در شهرستان شاهرود،باعث ایجاد دغدغه وفضایی غبار آلود شدید؟

- چرا وقتی شایعه عبور بزرگراه"حرم تا حرم" از فاصله ای دور از شهر شاهرود مطرح وباعث بروز نگرانی برای قاطبه اهالی این شهر شد سکوت کردید؟

آقای دکتر به راستی"فاین تذهبون؟"
دوست واستاد عزیزاگر بنا به نفصیل باشد می توانم صدها مورد از این چراها را بیان کنم که:    
 
گربگویم شرح آن بی حد شود            مثنوی هفتاد من کاغذ شود

اماِ، ما مردم شاهرود نیز چون شما غیوریم وهم استانهای خویش را تنها نخواهیم گذاشت.ما از نماینده خویش در مجلس شورای اسلامی خواستاریم در زمینه تحقق  تمام خواسته های قانونی ومشروع مردم شریف سمنان وسایر شهرهای استان با شما همراهی کنند.

از دکتر جلالی می خواهیم یار ومددکار شما در زمینه تصویب" فرمانداری ویژه سمنان" باشند.ودر انتها ضمن احترام به خواست تمام مردمان مومن وشریف استان سمنان از نماینده شهرستان شاهرود تقاضای مجدّانه داریم در امر تحقق خواست مردم شریف شهمیرزاد که با ارسال طوماری به ریاست محترم جمهور،خواستار جدایی از استان سمنان وپیوستن به استان مازندران شده اند،شما را همراهی کنند.مردم شریف شهمیرزاد بر شما مژده باد که وقتی نماینده شما چنین پیگیرانه ومسئول در پی تحقق خواسته مردم شریف میامی است بی گمان به طریق اولی درخواست شما رانیز دنبال  خواهد کرد وبه نتیجه خواهد رساندوبه فضل وامید خداوند متعال به زودی شاهد تحقق خواست شما مبنی بر پیوستن به استان مازندران خواهیم بود.
وانّا انشالله بکم لاحقون                                                                                 
برادر کوچک ودوستدارشما        
جمعه ٢٢ بهمن ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/11/24 14:13
0
0
آقاي دكتر كواكبيان با سلام و خسته نباشيد.از لطف شما نسبت به مردم ميامي متشكريم شما كلاه خودت و محكم نگهدار ما خودمان گليمان رااز آب ميكشيم در ضمن اگر ما شهرستان هم بشيم شاهرود سرور ماست ما كمال تشكر و از مسئولين شاهرود داريم كه از حداقلهايي كه ميتونن از استان بگيرن هميشه ميامي مورد لطفشون بوده .نگرانيم با شهرستان شدن سركارمون با سمنان باشه و همينم از دست بديم . شما ميخواهيد پايتخت بياريد در حالي كه يك استان و با پنجم شهرستان نميتونيد جمش كنيد يك نگاهي به مردم ضعيف دامغان بينداز ،سرخه هم ببين چقدر دلشون خونه از دست شما ،شهميرزاد و بخشهاي ديگر استان . استان سمنان كه فقط شهر سمنان نيست برادر من . از مظلوميت اسلام مقدس حيا كنيد و بخود بيايد كه فردا دير است .
کاربر مهمان
1389/11/23 9:40
0
0
مردم ما باید بدانند اگر {...} سمنان به فکر شاهرود و میامی بود اینهمه بی عدالتی و مشکل وجود نداشت ما باید فرق دوست و دشمن را در این لحظات حساس تشخیص دهیم و فریب هر کسی را نخوریم نقشه مرکز نشینان استان کوچک تر کردن و تجزیه شاهرود است تا دیگر شاهرود به عنوان شهرستان بزرگ استان رقیبش نباشد و بعداز تجزیه با دو شهرستان کوچک با قابلیت های تضعیف شده مقابل شود کاش مردم شهرستان ما آینده نگر بودند و برای رسیدن به اهداف کوچک اهداف بزرگ را فدا نمی کردند آقای {...} اگر دایه مهر بانی است مشکلات شهمیر زاد و مهدیشهر را برطرف کند
کاربر مهمان
1389/11/22 17:11
0
0
ایشون خیلی ...... که بخواد شهمیرزاد رو از مهدیشهر جدا کنه . اینها همش سياه بازی ... . مهدیشهری ها رو به جوون همدیگه ... که بتونه حکومت ... . که دفعه بعد یه مهدیشهری نماینده سمنان و مهدیشهر نشه .
کاربر مهمان
1389/11/22 11:20
0
0
بی عدالتی دراستان بیداد میکند که شهمیرزاد که در جوار سمنان است مردم نیز خسته شده و دوست دارند به مازندران بپیوندند که خود این مطلب طور دیگری نیز میشود باشد که سمنان جهت دستیابی دل مردم شهمیرزاد بودجه کم شهرهای استان را نیز کمی به آن طرف سوق دهد. حال میامی که یکی از انگشتان دست شاهرود است و ما میدانیم 5انگشت یک مشت میشود و به پشتوانه این مشت یک ایالت متحد ویک پارچه خواهیم ماند. انشاءالله
کاربر مهمان
1389/11/22 8:57
0
0
آقای کواکبیان برای مردم میامی دایه مهربان تر از مادر شده !!
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099