عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > چرا در اشتغال اولويت به مردان داده نمي شود؟


نسخه چاپي  ارسال به دوست

چرا در اشتغال اولويت به مردان داده نمي شود؟
    ...چرا در شهري مثل شاهرود كه پيدا كردن كار به مانند پيدا كردن آب در كوير است دختران را بر پسران ترجيح ميدهند ؟ ...

   

جناب آقاي دكتر جلالي  سلام خدا قوت .

چند روزي است كه براي پيدا كردن شغلي به دفاتر كاريابي مراجعت مي كنم تا شايد بتوان كاري پيدا كرد اما متاسفانه با وجود نبود كلي كار مناسب ، اين دفاتر و ديگر اورگانها وسازمان ها بيشتر مايل به پذيرش دختر جوان مي باشند تا پسري بيكار كه براي آتيه خود نيازمند شغلي ولو نامناسب مي باشد . با توجه به رشته تحصيلي خود كه روانشناسي مي باشد اين سوال به ذهنم رسيد كه با اين وجود چه وضعيتي در پيش روي جامعه ما مي باشد؟

1- اولين جوابي كه مي توان به اين سوال داد اين است كه با وجود افزايش تعداد دختران تحصيل كرده و داراي شغل ، سطح توقع دختران جامعه مان بالا ميرود كه اين خود به بالا رفتن سن ازدواج منجر ميشود كه متاسفانه در زمان حال رخ داده است .

2- با نبود شغل براي پسران جامعه با وجود اينكه جنس مذكر براي كار و توليد خلق شده است و فطرتا خانه نشيني را نمي تواند تحمل كند ، منجر به اختلالات خلقي مانند افسردگي و شخصيتي به مانند شخصيت  ضد اجتماعي و ديگر اختلالات همچون اختلالات اضطرابي ، منجر ميگردد كه اين خود آستانه تحمل بار رواني خانواده را پايين مي آورد . 

3- با توجه به قابل دسترس بودن تكنولوژي هاي  تصويري در اختيار هر فرد و افزايش شبكه هاي اينترنتي و ماهواره اي كه طبعا به افزايش محرك هاي جنسي  منجر ميگردد ، اراده فولادين ميخواهد كه بتوان جلوي نفس سركش را گرفت و به بيراهه نرفت و آلوده به زهر شياطين انس و جن نشد . 

4- با افزايش سن دختران جوان هر چه كه به سنشان افزوده ميشود از مركز دايرۀ در دسترس ازدواج بودن دور و دورتر ميشوند و كمتر پسري حاضر به ازدواج با دختران با سن وسال بالا مي باشند كه اين خود با توجه به اينكه ازدواج در سن جواني از مهمترين نيازهاي بشر است منجربه مشكلات حاد رواني ميشود و در ادامه اين سيكل ، چشم و هم چشمي در بين دوستان و سركوفت اطرافيان و احساسات دروني فرد، احتمالا آنها را به مسير انحراف بكشاند.

5- در جامعه امروزي ما اعتياد جوانان به مهمترين موضوع امنيت داخلي تبديل شده است . با ورود مواد مخدر صنعتي همچون شيشه و كراك و با ارزان شدن مشكوك قيمت اين مواد  دشمنان اين مرز و بوم  اين استعمار گران قصد دارند جوانان ( مشخصا مردان ) را بي انگيزه ، گرفتار و در يك كلام بي غيرت كنند . حال با توجه به ماهيت اين مواد كه از نوع آمفتامين ميباشند و فرد را سرخوش و بيخيال ميكند به نظر نميرسد كه جوانان بيكار براي فرار از مشكلات بيكاري مبادرت به استعمال اين مواد و قاچاق مواد روانگردان كنند ؟

حال سؤال اين بنده حقير اين است كه با كدام سياست مسئولان سعي در تشويق افزايش حضور زنان در جامعه حتي بيشتر از مردان دارند ؟ آيا به صرف بيان اين موضوع در سازمان ملل كه 70 درصد محصلين دانشگاه هاي ما دختر هستند نفع ديگري جز بيكاري مردان دارد ؟

چرا در شهري مثل شاهرود كه پيدا كردن كار به مانند پيدا كردن آب در كوير است دختران را بر پسران ترجيح ميدهند ؟

آيا راهكاري وجود ندارد كه هم بتوان مانع مشكلات شد هم سن ازدواج را پايين آورد ؟ چرا هست !!

در پايان از شما خواهشمندم با دوستان خود فكري به حال اين مشكل كنيد .

پيروز و سربلند باشيد .

 

 

شنبه ٧ اسفند ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099