عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > عمق فاجعه چقدر است؟


نسخه چاپي  ارسال به دوست

عمق فاجعه چقدر است؟
    ...آقای دکتر جلالی خیلی از مردم شهرستان شاهرود در طول چندین سال گذشته نسبت به وضعیت شهرستان بی تفاوت و بدبین شده اند که بیشترین علت آن مربوطه به کارشکنی برخی گروهها و مسئولین در مرکز استان می باشد ...

   

آقای دکتر جلالی خیلی از مردم شهرستان شاهرود در طول چندین سال گذشته نسبت به وضعیت شهرستان بی تفاوت و بدبین  شده اند که بیشترین علت آن مربوطه به کارشکنی برخی گروهها و مسئولین در مرکز استان می باشد که به هر طریق جلوی اجرای برخی پروژه های عمرانی بزرگ در شهرستان شاهرود را گرفته یا کارشکنی می کنند و در برخی موارد امتیاز پروژه های شهرستان شاهرود  را به مرکز استان انتقال داده اند .

آقای دکتر روزی نیست که ما اخباری در خصوص کارشکنی برخی انحصار طلبان مرکز استان راجع به طرحهای عمرانی شهرستان شاهرود  نشنویم .در این خصوص آنقدر حرف و حدیث زیاد است که من فقط اخبار نا امید کننده ای که مربوط به چند هفته گذشته است و در خبرگزاریها منتشر شده به اطلاع شما می رسانم تا بدانید عمق فاجعه چقدر است و چرا مردم شاهرود اینقدر به مسئولین بدبین هستند .

1- کارخانه بزرگ خودروسازی پس از کش و قوسهای فراوان در مرکز استان کلنگ خورد درصورتیکه این کارخانه حق مسلم مردم شاهرود و دامغان بود که آمار بیکاری فزاینده ای دارند .

همانطور که استحضار دارید کارخانه اتوبوس سازی عقاب افشان که از بزرگترین کارخانه های اتوبوس سازی ایران می باشد در سمنان قرار دارد و اشتغالزایی بالایی دارد .

در شهرستان دامغان یک کارخانه اتوبوس سازی بزرگ  در حال احداث می باشد .

در ایوانکی گرمسار نیز یک کارخانه اتوبوس سازی وجود دارد .

با این وضعیت کارخانه خودرو سازی باید در شهرستان شاهرود احداث میگردید .اما چرا کلنگ آن در سمنان به زمین خورد ؟؟؟

 

2- در چند هفته گذشته اعلام گردید که سه منطقه اقتصادی در شهرستان های سمنان و گرمسار و دامغان در حال احداث می باشد .سوال مردم شاهرود اینست که چرا در این مورد نیز حقوق مردم شاهرود پایمال گردیده است ؟؟؟؟

 

3- آقای جلالی چرا از ظرفیت نیروگاه 500مگاواتی شاهرود کاسته شده و به ظرفیت نیروگاه سمنان افزوده شده ؟آیا اسم این یک نوع سرقت مصوبه نیست ؟؟

دراین مورد هم نیروگاه سمنان  افتتاح گردیده و در دامغان هم احداث یک نیروگاه بادی با سرمایه گذاری 400میلیارد تومان به تصویب رسیده است .در گرمسار نیز در دور سوم سفرهای دولت یک نیروگاه 500مگاواتی به تصویب رسیده است !!!!

انتظار مردم شاهرود این بودکه بجز نیروگاه فعلی یک نیروگاه دیگر در میامی که در مسیر خطوط انتقال   گازاز جنوب به شمال می باشد احداث گردد!!!!  اما چرا از ظرفیت همین نیروگاه فعلی کاسته شده است و به نیروگاه  سمنان افزوده شده ؟؟

 

4- مسئول تیم بسکتبال صنایع شاهرود اعلام کرد :درصورتیکه امسال نیز از تیم صنایع شاهرود حمایت مالی نشود این تیم نمی تواند در سوپرلیگ بسکتبال کشور شرکت نماید .هم اکنون این تیم در رده سوم زیر گروه سوپرلیگ کشور قرار دارد و تقریبا ده سال است که در این لیگ  فعالیت دارد و چندین سال نیز امتیاز صعود به سوپر لیگ را کسب کرده و لی بعلت عدم حمایت مالی از سوی مرکز استان نتوانسته در سوپر لیگ شرکت نماید و لازم به ذکر است که اکثر بازیکنان این تیم بومی استان می باشند . (چرا مسئولین استانی نسبت به استعدادهای ناب شاهرودی بی تفاوت هستند )

5- در چند هفته گذشته بیانه ای توهین آمیز به اسم مردم شهیدپرور و بسیجی   در سمنان منتشر گردید که تماما توهین و افترا به نماینده شاهرود بود و باعث رنجش خاطر مردم شاهرود گردید که چرا نمایند ه شاهرود اینقدر مظلوم می باشد که اینچنین مورد هجمه عده ای عناصر فرصت طلب و انحصارگر و نادان قرار گیرد و مسئولین مرکز استان در برابر این توهین آشکار این افراد خودسر سکوت نمایند وسکوت آنها  مهر تائیدی بر رفتار این افراد خود سر باشد؟؟؟ و زمینه را برای توهینهای بیشتر آنها به نماینده و مردم شریف شهرستان شاهرود فراهم آورد ؟؟

چرا وقتی نماینده شاهرود در سیمای سمنان از حق مردم مظلوم شاهرود دفاع کرد بیشتر مسئولین مرکز استان از تریبونهای خود برعلیه نماینده شاهرود موضع گرفتند و او را متهم به ضربه زدن به اتحاد استان کردند اما انتشار بیانیه و تجمع  این افراد گستاخ را به هیچ وجه محکوم نکردند ومسئولین ارشد استان با سکوت خود به حرکات موذیانه این افراد چراغ سبز نشان دادند ؟؟؟؟؟

آقای جلالی ما مردم شاهرود از شما و امام جمعه شاهرود گلایه داریم ، چرا که شما در چند مورد که مردم شاهرود قصد راهپیمایی برعلیه         بی عدالتی در استان را داشتند مانع این حرکت مردمی شدید و قول دادید که این وضعیت بی عدالتی دراستان حل خواهد شد ولی تا کنون هیچ اقدامی از سوی مسئولین مرکز استان در این زمینه صورت نگرفته و بی عدالتی بیشتر نیز گردیده است . و حتی مصوبه های بزرگ دولت برای  شهرستان شاهرود از سوی مرکز استان به سرقت رفته است . اکنون در این زمینه  چه کسی باید جوابگوی مردم شاهرود باشد ؟؟؟؟

6- درهفته های گذشته شایعه شده که شهردار شاهرود به علل نامعلومی اجبار به استعفا شده ، شما واقف هستید که شهردار شاهرود در زمینه عمرانی شهر شاهرود را دگرگون کرده ودر این زمینه مدیریت قابل قبولی داشته است ،پس این شایعات از کجا سرچشمه میگیرد ؟؟؟چه افرادی این شایعات را رواج می دهند ؟

 

7- در هفته های گذشته اخباری در شاهرود منتشر شد که نماینده سمنان در مجلس در حال تحریک مسئولین میامی است تا مردم میامی برای شهرستان شدن اقدام نمایند در صورتیکه مردم شهمیرزاد که در نزدیکی سمنان هستند بعلت بی عدالتی و تبعیض خواهان جدایی از سمنان و الحاق به استانهای شمالی کشور هستند !! در اینجا این سوال مطرح می شود که چرا نماینده سمنان دائما در حال تحریک مردم میامی و برای آنها دایه مهربان تر از مادر شده است ؟ و چرا نماینده سمنان دائما باطرح مسائلی نظیر انقال ادارات کل را ه و ترابری و شهرستان شدن میامی اقدام به بی ثباتی و تفرقه  در شهرستان شاهرود می نماید و هدف او از این اقدامات خرابکارانه چیست ؟؟

آیا  از فردی که زمانی همسفره و هم خط عناصر فتنه بوده  و هنوز هم موضع مشخص و قاطعانه ای برضد عناصر فتنه اتخاذ نکرده انتظار بیشتر از این می رود ؟؟؟؟چرا مسئولین ارشد استان جلوی اقدامات تفرقه اندازانه و خرابکارانه این فرد را نمی گیرند ؟

9- آقای دکتر جلالی شما درگفتگوی ویژه خبری کلی از نگرش یکسویه صداو سیمای استان انتقاد کردید و آنها را دعوت به اصلاح رویکرد ناعادلانه در خصوص شهرستان شاهرود نمودید اما بعد از گذشت بیش از یکماه هنوز سیمای استان تغییر محسوسی در پخش قابلیتها و اخبار شهرستان شاهرود نداده است که باعث نگرانی مردم شهرستان شاهرود گردیده است .حتی الامکان مردم شاهرود انتظار داشتند که سیمای استانی ، درگام اول یک نظر سنجی راجع به نام  این رسانه استانی بعمل آورد که هنوز اینکار را انجام نداده اند .

10- با اینکه شمابا استاندار و مسئولین حج استان  توافق کرده بودید که پروازهای زائرین عتبات عالیات از فرودگاه شاهرود انجام گیرد و سیما ی استان نیز درمورد فرودگاه شاهرود تبلیغات نماید هنوز هیچ کدام از این موارد انجام نشده است در حالیکه که کارهای فیزیکی فرودگاه سمنان سریعا انجام میگیرد و میرود که با راه اندازی آن فرودگاه شاهرود را به تعطیلی بکشاند .و مسئولین استانی نیز هیچ کمکی در این مورد به فرودگاه شاهرود نکرده اند .

 

آقای جلالی این مواردی که در بالا ذکر گردید موضوعاتی است که فقط در یک ماه گذشته در شهرستان شاهرود انعکاس یافته و شما  خود تفکر نمائید که مردم شاهرود چه حجم سنگینی از افکار والقائات منفی را تحمل می نمایند و به همین علت است که به مسئولین شهرستان نیز بدبین شده اند .

لذا پیشنهاد میگردد برا ی روشن شدن افکار مردم و جلوگیری از اقدامات برخی افراد سودجو در مرکز استان اقدامات زیر را انجام دهید :

 

 

1-      یک کتاب قطوربا آمار و ارقام مستند ، از بی عدالتی های انجام شده در حق شهرستان شاهرود  در چندسال گذشته تهیه و منتشر شود تا ذهن افرادی که درمر کز استان میگویند در حق شاهرود اجحافی صورت نگرفته روشن شود وهم اینکه مردم شاهرود برای احیا  کردن  حقوق از دست رفته خود تلاش نمایند.

2-      در خصوص عملکرد ضعیف و نامطلوب سیمای استان مستقیما با ریاست این سازمان آقای ضرغامی جلسه بگذارید  تا یک تصمیم اساسی اتخاذ گردد .

3-      از تربیون خود تان در مجلس این بی عدالتی ها در استان را منعکس نمائید .

4-      نهاد مردمی  را سریعترتشکیل داده تا با قدرت بیشتری بتوانید خواسته های مردم شاهرود  را پیگیری نمائید .

5-      توماری به امضا ء مردم شاهرود به مسئولین ارشد نظام ارسال گردد تا آنها نیز به بی عدالتی های موجود در استان آگاه گردند وبتواند یک تصمیم درست اتخاذ نمایند .

6-      بزرگان و دلسوزان شاهرود خدمت مسئولین ارشد نظام رسیده و مسائل موجوددر استان سمنان  را با آنها درمیان بگذارند .

7-      از مسئولین ارشد استانی ( نماینده ولی فقیه و استاندار سمنان ) درخواست گردد که به یک جمع عمومی مردم آمده و درد دل مردم شاهرود را شنیده و نسبت به آن یک تصمیم قاطع اتخاذ نمایند .

آقای جلالی بعضی از افراد کج اندیش و انحصار طلب در مر کز استان آنقدر به منافع شهرستان شاهرود چشم طمع دوخته اند که در حال حاضر فقط مسئولین شاهرود تمام وقت خود را صرف محافظت از داشته های شهرستان شاهرود کرده اند و کلی از انرژی آنها صرف مبارزه با مسائل حاشیه ای  موجود در استان می شود در صورتیکه اگر نگرش مسئولین مرکز استان عوض شود مسئولین شاهرود ی نیز می توانند با آرامش ، پیشرفت و توسعه شهرستان شاهرود را شتاب بخشند .

آقای جلالی خسته شده ایم از بس که گفتند فعلا چیزی نگویید چون کشور در شرایط خاصی قرار دارد و یا این حرکات و حرفها به اتحاد استان ضربه می زند .و یا اگر از حق خود دفاع کنید مشکل امنیتی پیدا میکنید !! و ...در صورتیکه افرادی در مرکز استان برضد نماینده شاهرود بیانیه میدهند و راهپیمایی میکنند و مردم دیگر شهر هارا تحریک می کنند بدون اینکه به اتحاد استان ضربه ای وارد شود و یا کشور در یک وضعیت خاص باشد و یامورد امنیتی برا ی آنها پیش بیاید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آقای جلالی ما می خواهیم نماینده شهرمان روحیه حسین فهمیده را داشته باشد و از جان گذشته باشد و با صلابت و قاطعانه  حرف مرد م شهرستان را بیان کند و نگذارد که کوچکترین حقی از مردم شهرستانش پایمال گردد .

با تشکر فراوان از نماینده گرامی .

خداوند به شما توفیق روز افزون عنایت فرماید .

 

يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/12/16 10:22
0
0
از زمان ...........مردم شاهرود روی خوشی از مرکز استان ندیده اند و مسئولین بلند پایه نظام باید فکری به حال این قضیه بگیرند و این رویه ناعادلانه مرکز استان را تغییر دهند .
کاربر مهمان
1389/12/15 20:25
0
0
هیچ کدام از مردم شاهرود به عملکرد ... مرکز استان اعتمادو اطمینان ندارند . و ... مرکز استان عامل عقب افتادگی شاهرود هستند .
کاربر مهمان
1389/12/15 16:50
0
0
سلام. شبیه این حرفها رو پدر بزرگ خدا بیامرز من سی سال قبل هم می زد.آقا کجایی الکی مقاله می نویسی.فردا دکتر جلالی هم می رود سراغ دیپلماتیک گری خودش و به اهدافش می رسد و شاهرود دوباره ویرانه ای خواهد شد مثل قبل از احمدی نژاد عدالت محور البته نه برای شاهرود چون قدرت با نفوذان ... از رییس جمهور هم بیشتر است ....و ..... خدانگهدار
کاربر مهمان
1389/12/15 11:9
0
0
باسلام وضمن تشکر ازهمشهری وهمشهریان عزیزم درنگاشته فوق اعلام میدارم : نماینده عزیز وگرامی بارهانوشته وگفته ام انحصارطلبان وتمامیت خواهان درمرکز استان تامرکز استان چاق و فربه نشود به فکر شهری همچون شاهرودنمیباشند اگر صدهاموافقت اصولی یامجوز کارخانه بافشارهای جناب نماینده عزیز یادیگران اخذ شود همانند سنوات گذشته توسط مرکز استان .................. توقع ما ازنماینده محترم وامام جمعه گرامی اینست باقاطعیت تمام تشکل مردمی ایجاد تاکمی ازفشارهای ایجادشده مرکز استان کاسته شود خداوند برتوفیقات نماینده عزیز بیفزاید
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099