عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > آيا انتقاد از عدم توسعه متوازن تنگ نظري است؟


نسخه چاپي  ارسال به دوست

آيا انتقاد از عدم توسعه متوازن تنگ نظري است؟
    ...به یقین می دانید که تصمیم گیرندگان آینده کشور بسیار خبیر و دانایند و آن توانمندی هایی را در نظر می گیرند که حضرتعالی به وضوح و در عین بصیرت انکار میکنید...

   

در بيانيه توهين آميز تشكلي موسوم به بنياد توسعه سمنان عليه نماينده محترم شاهرود به چند مورد ذیل اشاره می گردد :

1-      در قسمتی از این بیانیه آمده است که "مرکز استان شدن به خاک و جمعیت نیست. عوامل و زمینه های دیگر می خواهد. به یقین می دانید که تصمیم گیرندگان آینده کشور بسیار خبیر و دانایند و آن توانمندی هایی را در نظر می گیرند که حضرتعالی به وضوح و  در عین بصیرت انکار میکنید "

در پاسخ به این سوال ، همین بس که اشارتی شود به پنج دهه گذشته که مردم شاهرود برای دفاع از ارزشها و شعائر اسلامی درمقابل فتنه عمال پهلوی ایستادگی نمودند وبا حمایت از روحانیت وبه فضل خداوند پیروز میدان شدند و هزینه آن را نیز پرداختند و به یقین تصمیم گیرندگان وقت کشور در همان زمان با دانایی خویش و با در نظر گرفتن توانمندیهای موجود ، سمنان را به عنوان مرکزاستان انتخاب نمودند .

 

2-      در قسمت دیگری از این بیانیه آمده : یکی از دلایل مهم و قابل اعتنای عقب افتادگی استان، نداشتن اتحاد و تنگ نظری نسبت به هم، تحلیل  های عامیانه، نگرش محدود و خودشیفتگی و خود بزرگ بینی بیمارگونه کسانی است که دید فراتر از دیوار خانه خود ندارند چرا نوشته می شودکه شاهرود قاره کوچکی است؟

در این خصوص نیز باید گفت که لقب قاره کوچک به خاطر ویژگیهای منحصر بفرد شاهرود بوده که خوشبختانه در یونسکو نیز به ثبت رسیده  و هیچ ارتباطی با آقای دکتر جلالی ندارد .

در خصوص تنگ نظری موجود در استان که به آن اشاره نموده  و آنرا از دلایل عقب ماندگی استان برشمرده اید باید گفت ، تا تنگ نظری را چگونه تعریف کنید ؟ آیا انتقاد از عدم توسعه متوازن در سطح استان و دغدغه فکری نماینده ای دلسوز از بیکاری جوانان در یک شهرستان ، از نظر شما تنگ نظری است و یا تجمع کلیه امکانات موجود در مرکز استان که حتی چشم دیدن یک اداره کل در شاهرود نیز وجود ندارد ؟ و برای انتقال آن به مرکز استان چه اقداماتی که صورت نگرفت ، از مصادیق اخیر میتوان به موضوع خودروسازی اشاره نمود که علیر غم بیکاری گسترده در شرق استان سر انجام به مرکز استان اختصاص یافت تا سند دیگری در تاریخ بی عدالتی استان به ثبت رسد .

در ارتباط با صدا وسیمای سمنان این سوال مطرح است که تاکنون این مرکز چند ساعت از برنامه خود را به مراکز تاریخی و توریستی شاهرود اختصاص داده  ، آیا تاکنون در ارتباط با جنگل بی نظیر ابر شاهرود و یا آبشار زیبای داستان مجن ، دشت شقایق های کالپوش و بزرگانی چون بایزید بسطامی ، ابوالحسن خرقانی و ابن یمین فرومدی برنامه ای در سیمای سمنان دیده اید ؟

آیا تا کنون در ارتباط با بیکاری موجود در شرق استان به خصوص منطقه میامی ، بیارجمند و کالپوش برنامه ای از سیمای سمنان در این خصوص پخش شده است ؟ یا موضوع اصلی این مرکز بعنوان معظل اصلی موجود در استان همواره کمبود آب سمنان بوده و هست ?

همچنین در قسمت دیگری از این بیانیه خطاب به دکتر جلالی متذکر شده اید که ایشان  در سايت خود گاه و بيگاه به سخنان و خطبه هاي اميرالمومنين (ع) استناد مينماید . بنده بعنوان نویسنده این مقاله اطمینان می دهم که مردم شریف شاهرود به گفته مولای متقیان که حق گرفتنی است ، سرانجام به یاری حق و حمایت همه جانبه نماینده پر تلاش خود به حقوق حقه خود دست خواهند یافت . انشااله .

 

سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٨٩
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1389/12/25 12:47
0
0
بيانيه بنياد توسعه سمنان تنها باعث گرديد كه نيت بد خواهي اين گروه براي مردم عيان شود و رسوا گردند . خود با دست خود اين حركت را انجام دادند چرا كه و مكرو و مكرالله و الله ...
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099