عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > استاندار محترم و مسئولين عزيز استان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

استاندار محترم و مسئولين عزيز استان
    آيا مي دانيد كه؟! . . .

   

استاندرا محترم و مسئولين عزيز استان

با سلام و احترام
آيا مي دانيد كه؟!

 شهرستان شاهرود 43 درصد جمعيت جوان 19 تا 24 ساله استان را به خود اختصاص داده است كه بايد براي اشتغال پايدار آن فكري اساسي و ضربتي انجام داد؟
 ور در مقابل شهرستان سمنان با احتساب شهرستان مهدي شهر 29 درصد جمعيت جوان 19 تا 24 ساله را به خود اختصاص داده است.

 شرق استان (شهرستان شاهرود و دامغان) 5/58 دردصد جمعيت جوان 19 تا 24 ساله استان را به خود اختصاص داده است كه بايد براي اشتغال پايدار آن فكري اساسي و ضربتي انجام داد.
 و در مقابل غرب استان ( شهرهاي سمنان و مهدي شهر و گرمسار) تنها 5/41 درصد جمعيت جوان استان را به خود اختصاص داده است.

 هر چه از بافت جمعيتي 25 به بالا تا 45 سال شهرستان شاهرود مطالعه مي كنيم مي بينيم به شدت رو به تنزل دارد زيرا اين جمعيت جوياي شغلند كه در شهرستان بستر آن فراهم نيست.
 و بالعكس در شهرستان سمنان اين بافت جمعيتي بدليل ايجاد فرصت هاي شغلي زياد و مهاجرت از ساير نقاط استان و استان هاي ديگر به اين شهرستان به شدت در حال رشد است. 

 از زمان دولت نهم، اميد مردم شهرستان شاهرود به آينده بيشتر شده ولي از طرفي ديوار بي اعتمادي مردم به مسئولين استان در حال افزايش است زيرا درك مردم اين است كه دولت مي خواهد به عدالت رفتار نمايد ولي مسئولين استان طوري ديگر عمل مي كنند. نمونه آن:

• تصميم گيري در خصوص خودروسازي كه به استاندار محترم محول شده بود.

• مصوبه دولت مكتوب و مستدل مبني بر احداث دو نيروگاه 500 مگائاتي در استان ( يكي در شاهرود و يكي در استان) ولي در عمل اجرا شدن به نوعي ديگر (سمنان 680 و شاهرود 320) يعني كم كردن از ظرفيت شاهرود و اضافه نمودن به سمنان. در حاليكه دولت مساوي مصوب نموده بود.
آيا درست است كه در نظام اسلامي به جاي ايجاد بسترهاي كار و تلاش و اشتغال مولد، راه هاي مهاجرت روستائيان و شهرنشينان شرق استان و كوچ از خانه و زندگي و خاك خود را هموار سازيم؟
آيا معاونت محترم برنامه ريزي استان كه خود ناشر و توزيع كننده نشريه هاي آماري است، براي برنامه ريزي استان از محتويات اين نشريه ها استفاده مي كند؟ اگر اين طور است پس چرا سرشماري سال 85 كه پايه 10 ساله توسعه استان مي باشد به خوبي مورد تجزيه و تحليل و استفاده قرار نگرفته است و اگر ادعا اين است كه مورد استفاده برنامه ريزان استاني است پس چرا با تركيب جمعيتي جوان جوياي كار شهرستان شاهرود و شرق استان و بالاترين نرخ بيكاري، مقوله خودروسازي به بيراهه رفت؟

آيا ولايتمدار بودن و خود را مسئول نظام مقدس جمهوري دانستن تنها اين است كه بر زبان آوريم و بر صندلي گرم آن تكيه زنيم يا اينكه بايد در عمل تابع فرامين و توصيه هاي معظم له و اهداف نظام اسلامي بود؟ اطلاعات شفاف و دقيق مسئولين استان از نرخ بالاي بيكاري شرق استان و بردن پروژه ها به سمت ديگر چه معنايي دارد؟ آيا خلاف مسير عدالت گستري نظام نيست؟ خدا كند كه معنايش "سنگ ولايت بر سينه زدن در گفتار و عمل ننمودن به سفارشات و فرمايشات گهربار مقام عظماي ولايت توسط مسئولين استان" نباشد.

آيا عملكرد ضعيف مسئولين در موضوع عدالت گستري در استان بايد مورد تاييد مردم شرق استان باشد؟

چرا بودجه هاي تخصيص يافته به شهرستان ها به طور شفاف اطلاع رساني نمي شود؟
چرا نحوه تقسيم اعتبارات و امكاناتي كه در سفرهاي پر خير و بركت رياست محترم جمهوري به استان اختصاص يافته و خرج آن با تصميم استانداري محترم مي باشد، به مردم اطلاع رساني نمي شود. نمونه آن:

• 50 ميليارد از محل توازن منطقه اي در سفر دوم هيئت دولت
• 145 ميليارد براي عمران شهري و روستايي در سفر دوم هيئت دولت
• اعتبارات ميلياردي براي مناطق محروم استان در سفر اول و دوم
مسئولين محترم به سخنان گهربار مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در موضوع عدالت توجه نموده و به آن عمل نماييد. براي عنايت بيشتر بخش هايي از بيانات معظم له در باب عدلت به پيوست تقديم حضور مي گردد.
 
نظام جمهوری اسلامی ایران ؛ الگوی عدالت خواهان

مقام معظم رهبری با اشاره به سخنان گهر بار امیر المومنین (علی علیه السلام ) در هنگام پذیرش حکومت ، فلسفه وجودی حکومت را احقاق حق و بر پائی عدالت می دانند : «حکومت معنایش این است که انسان حقی را احقاق کند عدل را بر پا بدارد. امیر المومنین (علیه السلام) فرمودند : این حکومت به قدر این کفش ، یا بند این کفش ، برای من ارزش ندارد. بعد فرمودند " الا ان اقیم حقاً " ؛ مگر اینکه حقی را اقامه کنم . در این راه  انسان هر چه بکشد و هر چه زحمت تحمل کند و هر چه اضافه کار کند و هر چه شب بی خوابی بکشد و هر چه از آن امکاناتی که به طور معمول افراد جامعه دارند محروم بماند حقش است ؛ جا دارد،و انسان در این صورت ضرر نکرده است. باز از امیر المومنین ( علیه السلام ) نقل شده است که در یکی از خطبه ها می فرماید: حاضرم در راه اینکه اقامه حقی کنم و ابطال باطلی کنم ، بر روی خارهای سخت کشانده شوم. این ، آن چیزی است که مبنای کار ماست و باید به آن توجه داشته باشید.» 1

مقام معظم رهبری اساس تشکیل جامعه را <<عدالت اجتماعی>> میدانند و می فرمایند : << در تمامی آثار دینی ، که شما نگاه می کنید ، هدف و غایت برای حرکت جامعه اسلامی , تشکیل جامعه عادله است. راجع به امام زمان ( علیه السلام )، این همه اثر هست و در اغلب اینها ، گفته می شود که آن بزرگوار تشریف بیاورند تا اینکه جهان پر از عدل کنند. بیش از آنچه که گفته شده " پر از دین حق کنند " ، گفته شده:" پر از عدالت کنند" یعنی : آنچه که در درجه اول مطرح است، " عدالت " است که باید انجام گیرد».2

الف . عدالت ؛ پیام اصلی انقلاب اسلامی

ایشان از گفتمان عدالت سخن می گویند و از همه مسئولان و مردم می خواهند تال آن را به گفتمان غالب ، که معنا بخش همه مفاهیم دیگر است ، تبدیل کنند: « گفتمان عدالت، يك گفتمان اساسی است و همه چیز ماست.منهای آن ، جمهوری اسلامی هیچ حرفی برای گفتن نخواهد داشت، این گفتمان را باید همه گیر کنید، به گونه ای که هر جریانی ، هر شخصی ، هر حزبی و هر جناحی سر کار بیاید , خودش را ناگزیر ببیند که تسلیم این گفتمان شود ؛ یعنی برای عدالت تلاش کند و مجبور شود پرچم عدالت را بر دست بگیرد ؛ ... هر چه می توانید ، شعار اصلی عدالت و آنچه را مربوط به عدالت است ، تقویت و همگانی و در ذهن ها تعمیق کنید و روی پشتوانه و فلسفه فکری آن کار کنید.»3  

 ايشان پيام اصلي انقلاب را عدالت مي دانند؛ چرا كه رد سايه عدالت، تمام حقوق و مطالبات و تكاليف و وظايف، تحقق عيني مي يابد. ايشان با شاره به اينكه در دنيا هر جا نداي عدالت خواهي بلند شده، اين انقلاب آنجا را با خود و از خود و متناسب با خود يافته و با حق جويان و عدالت خواهان عالم، همراهي كرده است، يادآور مي شوند: « بسياري از عدالت خواهان، آزادي خواهان و مبارزان با ظلم و تبعيض، در شرق و غرب و قاره هاي پنج گانه عالم مي گويند: ما از انقلاب شما اين درس را آموختيم. و راست مي گويند.»؛ زيرا " امروز مهم ترين حرف نظام اسلامي،عدالت است. امروز ما مي خواهيم عدالت اجرا شود. همه تلاش ها و مجاهدت ها براي اين است كه در جامعه، عدالت تامين مي شود؛ كه اگر عدالت تامين شد، حقوق انسان و كرامت بشري هم تامين مي شود و انسان ها به حقوق و آزادي خود هم مي رسند. بنابراين، عدالت محور همه چيز است."4


ايشان عدالت را پيام اسلام براي همه جوانان دنيا معرفي مي نمايند و جاذبه اين شعار پرمحتواي نظام جمهوري اسلامي را براي جوانان ديگر كشورها نيز يادآور مي شوند: « امروز پيام اسلام، پيام جذابي است. پيام ما، پيام عدالت است؛ پيام ما، پيام نجات انسان ها و نجات جوان هاست. وقتي ما اسم جوان را مي آوريم، فقط به جوان هاي جامعه خودمان نگاه نمي كنيم. امروز نسل جوان در دنيا، غرق در بدبختي و نابساماني است. رنج ها، فشارهاي روحي و عصبي و ابهام آينده، امروز نسل هاي جوان را در سرتاسر دنيا بر اثر دوري از معنويت، زير فشار قرارمي دهد.» 5

ب. عدالت؛ سنگ بناي مشروعيت حاكمان

مقام معظم رهبري با اشاره به مباحث گوناگوني كه در محافل فكري و حوزه هاي انديشه در باب «مشروعيت» مطرح مي شود، معيار اساسي و سنگ بناي مشروعيت حاكمان را در نظام اسلامي «عدالت خواهي» و «مبارزه با ظلم و بي عدالتي» معرفي نموده، مي فرمايند: «مشروعيت من و شما وابسته به مبارزه با فساد، تبعيض و نيز عدالت خواهي است. اين پايه مشروعيت ماست. الان درباره مشروعيت، حرف هاي زيادي زده مي شود، اما حقيقت قضيه اين است كه اگر ما بدنبال عدالت نباشبم، حقيقتاً من كه اينجا نشسته ام، وجودم نامشروع خواهد بود؛ يعني هرچه اختيار دارم و هرچه تصرف مي كنم، تصرف نامشروع خواهد بود؛ ديگران هم همين طور. ما براي عدالت و رفع تبعيض آمده ايم. ما آمده ايم جامعه را از مواهب الهي خودش – كه مهم ترين مواهب الهي در عدالت وجود دارد – و همچنين مواهب اخلاقي و معنوي برخوردار كنيم. تكليف ما اين است كه عدالت را در جامعه مستقر كنيم و اين هم جز با مبارزه عليه فساد و افزون طلبي انسان هاي مفتخوار و سوء استفاده كن، امكان پذير نيست. بخشي از كار عدالت اينجا تنظيم مي شود.» 6

ج. عدالت خواهي؛ حق گرايي است، نه تندرويي

مقام معظم رهبري ضمن هشدار به كسانيكه به بهانه هاي واهي، از مطرح شدن مجدد گفتمان عدالت خواهي نگران هستند، تاكيد مي نمايد: « بعضي مي خواهند با عنوان "تندرويي" عدالت را متهم و محكوم كنند. عدالت، تندرويي نيست؛ حق گرايي است؛ توجه به حقوق آحاد مردم است؛ جلوگيري از ويژه خواري است؛ جلوگيري از تجاوز و تعدي به حقوق مظلومان است. در يك كشور، كسان زيادي پيدا مي شوند كه اگر دستگاه مسئول قانوني به مدد آن ها نشتايد، در امواج درگيري هاي گوناگون لگدمال مي شوند. وظيفه دولت عدالت مدار، توجه ويژه به قشر محرومين است. عدالت را نبايد تندرويي و مخالفت با شيوه هاي علمي دانست. با استفاده از همه شيوه هاي عالمانه و با تدبير، مي توان عدالت را در جامعه مستقر كرد. اميرالمومنين – عليه الصلاة و السلام – به ابن عباس فرمود: ارزش ذاتي حكومت براي من از اين كفش وصله خورده كمتر است، الا ان اقيم حقّاً؛ مگر اينكه حقي را اقامه كنم. آنوقت قدرت ارزش پيدا مي كند. اميرالمومنين (عليه السلام) با معارضان همين قدرت به جنگ برمي خيزد. قدرتي كه براي عدالت و حقيقت است، ارزشمند است؛ اين نعمت خداست.» 8

از اين روست كه بايد شكرگزار نعمت انقلاب باشيم؛ چرا كه اگر امامان معصوم ما (عليهم السلام) نوانستند خود، راساً تشكيل حكومت داده، اقدام به اقامه عدل نمايند و همواره در حسرت فراهم شدن شرايط اجتماعي براي انجام ماموريت الهي خود به سر مي بردند. اينك بر ما لازم است فرصت انقلاب اسلامي را مغتنم شمرده، در اعلا مراتب عدالت، جامعه را تدبير نمائيم و حتي ديگر كشورها را نيز به شوي الگوي حكومت عدل اسلامي فرا بخوانيم.
جنبش عدالت خواهي

رهبر معظم انقلاب اسلامي جوانان بخصوص دانشجويان فهيم و پرسشگر را بانيان و حاميان اصلي جنبش عدالت خواهي مي دانند و از آن ها مي خواهد تا با پي گيري و تقاضاي مداوم، مسئولان را به عدالت محوري و عدالت ورزي وادار نمايند. ايشان با بيان نكته اي دقيق در باب مصلحت انديشي مسئولان برای ادره بهتر جامعه، جوانان را از مصلحت اندیشی در پی گیری عدالت، بر حذر می دارند و می فرمایند :«اگر شما جوانان نگاه به قلّه های آرمانی را کنار بگذارید، برآیند غلطی به وجود خواهد آمد. برآیندآرمان گرایی شما وچالش مسئولان با مصلحت ها، برآیند معتدل و مطلوبی خواهد شد; اما اگر شما هم دنبال مصلحت گرایی رفتید وگرایش مصلحت اندیشانه _ یعنی صددرصد با واقعیت ها کنار آمدن _وارد محیط فکری و روحی دانشجو و جوان شد، آن وقت همه چیز به هم می ریزد و بعضی آرمان ها از ریشه قطع و گم خواهد شد. دانشجویان نباید آرمان گرایی را رها کنند. توقّع من از شما عزیزان این است که پایه های معرفتی خودتان را در همه زمینه ها عمیق و مستحکم کنید. در زمینه عدالت خواهی ،می توانید قانون اساسی را مطالعه کنید و ببینید اگر مابخواهیم عدالت اجتماعی را با همان مفهوم متعارفی که همه می فهمیم، تحقّق ببخشیم، باید از کدام دستگاه ها چه توقّع هایی داشته باشیم. بدانید همه این آرمان ها قابل دسترسی است;به شرط اینکه شما در میدان باشید _ که الحمدللّه هستید.» 9

 «عدالت خواهی» آرمان بلندی است که دل های پاک و زلال همواره در آرزوی آن می تپد;همه اقشار جامعه و تمام انسان های پاک نهاد در پی آن هستند. در میان افراد جامعه، گروه هایی وجود دارند که به طور ویژه دادِ عدالت خواهی سر می دهند. پابرهنگان و مستضعفان، فرهیختگان ونخبگان وبخصوص دانشجویان از جمله این گروه ها هستند. به دلیل آنکه «عدالت» دارای مفهوم گسترده ای است وتمام عرصه های جزئی وکلی،و فردی واجتماعی، سیاسی وفرهنگی،امنیتی ، وبه ویژه اقتصادی را شامل می شود، جامعه نیازمند گسترش فرهنگ عدالت خواهی است. در این باره، می توان از دانشجویان به عنوان پرچمداران گل بانگ عدالت در جامعه نام برد. بنابراین، تحقق کامل عدالت در جامعه همچون دیگر آرمان های اجتماعی، بیش وپیش از هر چیز، نیازمند پشتوانه های فرهنگی است تا در پرتو آن، افکار عمومی وفضای حاکم بر جامعه برای پذیرش و حمایت از قوانین وبرنامه های عادلانه آماده شود و امکان شکل گیری حرکتی فراگیر برای دست یابی به این هدف مهم و سرنوشت ساز فراهم گردد. آگاهی مردم از حق وحقوق اجتماعی خود وتبیین اهمیت رعایت آن ومقابله با دست اندازی متخلّفان به حقوق مردم واموال عمومی، پیش زمینه های گسترش فرهنگ عدالت خواهی در جامعه است. 10
اگر عدالت - عدالت واقعی و ملموس و نه فقط سخن گفتن از عدالت – آرزو وآرمان و هدف برنامه ریزی هاست. پس باید هر پدیده ضد عدالت در واقعیات کشور مورد سٶال قرار گیرد. مسابقه رفاه میان مسئولان، بی اعتنایی به گسترش شکاف طبقاتی در ذهن وعمل برنامه ریزان، ثروت های سر برآورده در دستانی که تا چندی پیش تهی بودند، هزینه کردن اموال عمومی در اقدام های بدون اولویت – وبه طریق اولی در کارهای صرفاً تشریفاتی – میدان دادن به عناصری که زرنگی وپررویی آنان همه گلوگاه های اقتصادی را به روی آنان می گشایدوخلاصه، پدیده بسیار خطرناک "انبوه شدن ثروت" در دست کسانی که آمادگی دارند آن را هزینه کسب قدرت سیاسی کنند والبته با تکیه بر آن قدرت سیاسی، اضعاف آنچه را که هزینه کرده اند، گرد می آورند - اینها وامثال آن نقطه های استفهام برانگیزی است که هر جوان معتقد به عدل اسلامی ذهن ودل خود را به آن متوجه می یابد واز کسانی که مظنون به چنین تخلّفاتی شناخته می شوند، پاسخ می طلبد وهمچنین در کنار آن، از دولت ومجلس ودستگاه قضایی عملکرد قاطعانه برای ریشه کن کردن این فسادها را مطالبه می کند .»11
پی نوشت ها :
1و2- بیانات مقام معظم رهبری در دیدار هیئت دولت در آغاز کار دوره دوم ریاست جمهوری،3شهریور1372 .
3- بیانات مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان، در ماه مبارک رمضان،10 آبان1383.
4- بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه تهران،23 آبان1382.
5- بیانات مقام معظم رهبری در سالروز عید سعیدغدیرخم، 24اسفند1379 .
6- بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای هیئت دولت، 5شهریور1382.
7- نهج البلاغه،خ 33.
8- بیانات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دکتر محمود احمدی نژاد،12 مرداد1384.
9و10- بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از اعضای تشکّل ها،کانون ها، نشریات، هیأت های مذهبی وشماری از نخبگان دانشجویی، 15 آبان1382.
10-  بیانات مقام معظم رهبری درپیام مقام معظم رهبری به مناسبت دومین همایش جنبش دانشجویی، 6 آبان1381.
 
سه شنبه ٢ فروردين ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/01/08 9:12
0
0
با سلام اینجانب تمامی حرفهای کاربر فوق را در خصوص اتحاد سمنانی ها قبول ندارم اینجانب با ارگانهای مختلف در سمنان سروکار داشته و با این مردم چند سالی زندگی کرده ام اصلا اینچنین نیست باید بدانیم آنها در ادارات خود به علت وجود امکانات فراوان که در ادارات خود در نظر گرفته اند به نظر می رسد که همه چیز در حالت پویایی به سر می برد اما باید بدانیم همین امکانات فراوان دغدغه های شغلی را از ذهن بسیاری از سمنانی ها خارج و در کنار آن می توانند با آرامش کامل به فکر رشد اقتصادی شهرشان باشند. به عنوان مثال بانکهای سمنان را ببینید که از مرکزیت برخوردارند وجود پایگاههای شبانه روزی خودپرداز که به صورت مسقف چندین دستگاه را در دل یک اتاق با امکانات سرماده و گرماده علاوه بر آنکه جلوه ای خاص به این شهر داده از هجمه مشتریان به بانکها کاسته و مطمئنا کارمند بانک با مشتریان کمتر با آرامش خاطر به کار خود می پردازد( بانکهای مردن با امکانات فراوان) با کمی تامل می توان علت کار راه اندازی را فهمید . اجازه دهید بنده به شما بگویم بنده هم در شاهرود و هم در سمنان در یکی از بانکها کار کرده ام بدون هرگونه جانبداری باید بگویم مردم شاهرود از حس مسئولیت بیشتری برخوردارند اتفاقا مردم شاهرود از نظر برخورد و تکریم ارباب رجوع برترند بنده اکنون 6 سال است که در سمنان کار می کنم باید به عرض برسانم مردم شهرمان شاهرود از کمبود امکانات رنج می برد باید بدانید در بانکهای سمنان همایش ها وکلاسهای رایگان توجیحی جهت بارورکردن فرهنگ استفاده از خدمات الکترونیک دائما در سمنان برگزار می گردد و این به علت وجود امکانات فراوان در این زمینه است اتفاقا مردم شاهرود از خلاقیت های فردی بهره مند هستند که سمنانی ها بسیاری از انها را از بین می برند نمونه آن طراحی یک نرم افزار قوی بانکی توسط اینجانب و در نهایت بهره برداری از ان توسط مدیریت شعب بانکی در سمنان بدون آنکه از طراح آن نامی برده باشند باید بدانیم کار راه اندازی سمنانی ها تنها یک شعار است و این واقعیت ندارد تمام این عقب ماندگی ها وجود مرکزیت استان در سمنان است که متاسفانه این قوم بهره کامل از آن برده و قسمت اعظم امکانات در آنجا به استفاده گرفته می شود نمونه آن اخذ مجوز گرفتن دستگاه خودپرداز از تهران به نام یکی از شعب شاهرود و استفاده از آن دستگاه در سمنان و بسیاری از موارد دیگر که در این باب نمی گنجد در مورد اینکه کاربر فوق اعلام کرده که در سمنان ادامه تحصیل با مشوق آنها همراه است باید بگویم اینجانب کارشناسی را در شاهرود با همکاری خوب همکاران شاهرودی به پایان رساندم اما در سمنان جهت اخذ درجه کارشناسی ارشد بارها دچار ملالتها و رنجهای بسیار گشته ام . وجود نیروهای انسانی بیشتر در ادارات سمنان یکی دیگر از این موارد است آنها می توانند با اطمینان خاطر نسبت به تکریم ارباب رجوع صحه گذارند. وجود امکانات نرم افزاری و سخت افزاری فراتر از حد در شهر سمنان – دوباره عرض می کنم وجود نیروهای انسانی بیشتر در این شهر – بالا بودن سطح درآمد مردم این شهر که باز هم برمی گردد به وجود شهرک صنعتی بزرگ و مرکز بودن استان در این شهر- وجود استانداری در این شهر – تمرکز گرایی درآمد در سمنان و مثالهایی از این عدیده در پویایی تاثیر مثبت داشته ، البته نباید پیگیری های دلسوزانه نماینده هوشمند و جسور شهرمان جناب آقای دکتر جلالی را نادیده گرفت. علی ایحال از همشهریان عزیز خواهانم که مسایل را احساسی نپنداشته و از منظر اصول واقع گرایانه با همکاری نماینده محترم دست به تدابیری شایسته جهت احقاق حقوق بگمارند. ظاهراً در این منظر تنها راه ممکنه گرفتن حق است حقی که نه به صورت موقت بلکه می بایست به صورت یک تکلیف درآید.
کاربر مهمان
1390/01/07 13:11
0
0
دوست عزيز سخنان شما به اين شدت و حدت قابل قبول نميباشد مردم سمنان را به سرمايه گذاري و اين قبيل چيز ها كاري نيست چون كسانيكه در آنجا مسئوليتي دارند كار خود را با در نظر گرفتن فقط و فقط نفع سمنان انجام ميدهند و نا خودآگاه بدون اينكه مردم اطلاع داشته باشند خيلي اتفاقات ميمون و خجسته ميافتد كه مردم هم از آن فيض ميبرند.در صورتي كه همان آقايان مسئول در استان افراد كم توان را در شهرستانها بكار گمارده كه نتيجه ميشود قضاوت شما والا از مردم شاهرود متحدتر ،با وفاتر و غيورتر هيچ كجا يافت نميشود نمونه هاي بارز آن سرمايه گذاريهاي انجام شده مردم با اندك توان مالي كه متاسفانه اين هم بخاطر ضعف مسئولين بخوبي هدايت نشد و باز هم مسئولين مقصرند. به اميد روزي كه نخبگان شهر و مسئولين از خواب بيدار شده و قدر اين مردم پيگير و شجاع را بدانند و كم كاري هاي خود را نتيجه عملكرد چند كارمند شاهرودي در ادارت ندانند .و اين ضعف خود را بر گردن مردم نيندازند و بدانند كه مردم آگاه به مسائلند .
کاربر مهمان
1390/01/06 9:23
0
0
سلام اينجانب با توجه به اينكه از سال 67 تا 77 حدود 11 سال در سمنان در يكي از ارگانهاي دولتي مشغول به كار بودم و كم و بيش با فرهنگ مردم سمنان آشنا شده ام علت تضيع شدن حق و حقوق مردم شهرستانهاي شاهرود و دامغان را به علل زير ميدانم 1- مردم شاهرود و دامغان فقط حرف ميزنن و مرد عمل نيستن برعكس سمنانيها بيشتر عمل ميكنند و كمتر حرف ميزنن 2- شاهروديها و دامغانيها هيچ اتحادي براي پيشبرد شهرشان ندارند در حالي كه سمنانيها بسيار با هم متحد هستند 3- سمنانيها به پيشرفت فردي نمي انديشن بلكه بيشتر به پيشرفت جمعي فكر ميكنند در حالي كه در اين شهرستانها برعكس همه به پيشرفت فردي مي انديشن نه جمعي . بعنوان مثال بنده چندذ سال در آن شهر كه مشغول كار بودم به ادامه تحصيل نيز ميپرداختم و مسئولين آن ارگان هميشه همكاران را به ادامه تحصيل تشويق ميكردن و ميگفتن اگه شما هم كاره اي بشويد به هر حال ما هم سود ميبريم در حالي كه متاسفانه در شاهرود افراد از پيشرفت همكاران و دوستان خود ناراحتند و جلوي پيشرفت همديگر سنگ مي اندازند . البته در دو سه سال اخير بنظر حقير مقداري فرهنگ اين شهر و يا حداقل همكارن خودم بهتر شده و كم و بيش كمتر براي پيشرفت همديگر مشكل آفريني ميكنند 4- به اصطلاح معمول ما شاهرويها خود بد هستيم و نتانوم بين . يعني اگه يه مدير و مسئول شاهرودي بر سركار بيايد زود زيرابش رو ميزنيم درحالي كه با مديران و يا مسئولين غريبه به راحتي كنار ميآئيم 5- يه ايراده ديگه اي هم كه مهمه و بايد رفع گردد اين است كه : اگر مسئولي شاهرودي بر سر كار ميگذارند كمتر پيدا ميشود كه به فكر پيشرفت شهر و يا خدمات بهتر دادن به شهر ميباشند . البته اين ميتواند نشات گرفته از انتخاب مركز استان هم باشد پس بهتر است مسئولين دلسوزي براي مديريت ادارات و شركتها بر سر كار گمارده شوند كه هم شاهرودي باشند و هم دلسوز و فرهنگ پيشرفت جمعي رو كاملا دارا باشند نه پيشرفت فردي . البته گفته هاي فوق در باره شهرستان دامغان هم صادق ميباشد شما اگر تاكنون كارتان به ادارات سمنان افتاده باشد بدون شك با برخوردي بسيار عالي روبرو شده ايد و در اسرع وقت و بدون درد سر حتي المقدور كارتان را راه انداخته اند در حالي كه در شهرستان شاهرود نوع سرويس دهي با ارباب رجوع ها زمين تا آسمان با سمنان فرق دارد . اگر كسي در اين شهر بخواهد كارخانه اي بسازد همين مسئولين و كارمندان ادارات شاهرود آنقدر سنگ جلويش مياندازند كه طرف از كار خود پشيمان ميشود در حالي كه اين در سمنان كاملا برعكس ميباشد و براي جذب سرمايه گذاران كلي امكانات با قيمت بسيار پائين و يا رايگان جهت جذب سرمايه گذاران در اختيار آنها قرار ميدهند
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099