عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > دو نامه دردمندانه از طرف مردم غيرتمند شهر كلاته خيج


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دو نامه دردمندانه از طرف مردم غيرتمند شهر كلاته خيج
    ...مسئول بودن در نظام اسلامی که نتیجه خون شهیدان می باشد که مردم کلاته خیج در تقدیم 72 گل لاله در آن سهیم بود ه اند هرچند یک افتخار است یک بارسنگینی است که در فردای قیامت می بایست پاسخگوی آن بود....

   

نامه اول:

ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

با سلا م و تبریک سال نو

احتراما با عرض سلام به استحضار میرساند . اینجانب بعنوان یک شهروند کلاته خیجی استدعا رسیدگی به امکانات بهداری کلاته خیج را دارم. همانطور که می دانید و همگی ما اعتقاد داریم مسئول بودن در نظام اسلامی که نتیجه خون شهیدان می باشد که مردم کلاته خیج در تقدیم 72 گل لاله در آن سهیم بود ه اند هرچند یک افتخار است یک بارسنگینی است که در فردای قیامت  می بایست پاسخگوی آن بود.

واما بعد....

بردار گرامی من نمی دانم از چه زمانی در این مسئولیت هستی اما این متن بنده اتمام حجت با شماست در روز قیامت که وظیفه خو دانستم که با شما مطرح نمایم.

مرکز به اصطلاح شبانه روزی کلاته خیج به نظر میرسد تنها اسم شبانه روزی را یدک می کشد.

اینجانب بعنوان یک شهروند در خواست رسیدگی موارد ذیل را دارم

1- مرکز فاقد نگهبان بوده : در زمان مراجعه بیمار در ساعات پایانی شب مسیر اطلاع به پزشک کشیک برای معاینه طولانی است و همین امر موجب مرگ بعضی از مراجعین شده

2- مرکز فاقد امکانات اورژانسی (احیا)قلبی از جمله امکانات شوک الکتریکی می باشد (منجر به فوت همشهریان شده)

3- عدم وجود امکانات زایمان)با توجه به فاصله۴۵ کیلومتر ی کلاته خیج تاشاهرود و روستا های دورتر این فاصله بیشتر است

4-مركز فاقد  آمبولانس مجهز می باشد

5- وجود پزشکان غیر متبحر در مرکز

6- و خیلی از امکاناتی که حرفه ای است و شما بهتر میدانیددر صورت عدم رسیدگی پیگیری از مراجع بالاتر را حق مردم میدانیم

7- جمعیت برخورداراز امکانات محدود۱۲ هزار نفر(مزج-جیلان خیج- کلاته خیج)

نامه دوم:

با سلام خدمت جناب آقای دکتر کاظم جلالی - نماینده محبوب شهرستان شاهرود

 ما شهروندان داغدار شهر کلاته خیج متاسفیم به حال مسئولی که در این دولت عدالت محور و اسلامی این مسئولیت خطیر را یدک میکشد ولی برای کارهای و وظایف انجام نداده خود دلیل تراشی میکند من فکر میکنم همانطور که اگر پزشکی جان یک مریض را نجات دهد گویی جان همه مومنان را نجات داده است و جان بشریت را دوباره زنده نموده است همان مسئول در دانشگاه علو م پزشکی شاهرود اگر با ندانم کاری و اهمال در وظایف محوله از رسیدن امکانات به مردمی شهید پرور مانند مردم شهر کلاته خیج 

(که با تقدیم 72 شهید دین خود را به اسلام و انقلاب به اثبات رسانده اند )کوتاهی نماید ولو اینکه در اثر این کوتاهی در طی این همه سال از پیروزی انقلاب یک نفر هم به دلیل نبود امکانات شوک قلبی و وسایل احیا که من هم به عنوان یک کلاته خیجی بارها دیده و شنیده ام. این مسئول در پیشگاه عدل الهی محکوم بوده و بااز بین رفتن یک نفس گویی همه مردم کلاته خیج را کشته و باید پاسخگو باشد. -ومن فکر میکنم گناه ما مردم سکوت کرده هم همسنگ گناه اوست.

*بهداری به اصطلاح شبانه روزی کلاته خیج به نظر میرسد تنها اسم شبانه روزی را یدک می کشد.

اصلا به صورت انکال  و شبانه روزی خدمات بهداشتی و درمانی به مردم شهر و روستاهای اطراف شامل مزج جیلان و خیج و پادگان چهل دختر و روستاهای قلعه نوخرقان و ابر و .... خدمات ارائه نمیشود.

1- مرکز فاقد نگهبان بوده و در زمان مراجعه بیمار در ساعات پایانی شب سیکل گزارش موارد اورژانسی  به پزشک کشیک برای معاینه طولانی بوده و همین امر  در موارد متعددموجب مرگ بعضی از مراجعین شده است.

2- مرکز فاقد امکانات اورژانسی (احیا)قلبی از جمله امکانات شوک الکتریکی می باشد که این امر در موارد مختلفی منجر  به فوت همشهریان شده است.ما مردم شهید پرور میخواهیم بدانیم  مظلومیت این مردم  تا کی باید ادامه یابد. در حالیکه فریاد یاللمسلمین ما در آمده است. و مگر مردم ما خونشان کمرنگ تر از .... است 

3- عدم وجود امکانات  تسهیل زایمانی با توجه به فاصله۴۵ کیلومتر ی کلاته خیج تاشاهرود و روستا های دورتر این فاصله بیشتر است. 

4-مرگز فاقد  آمبولانس مجهز همرا وسایل احیای قلبی میباشد .

5- استفاده از پزشکان طرح نیروی انسانی که اکثرا بیسواد  وفاقد تبحر بوده و در طول دوران خدمتی خود در بهداری کلاته خیج صرفا به عنوان کارورزی و دوران  مطالعه جهت امتحان تخصص به این دوران مینگرند.

6- عدم وجود  یک دارو خانه شبانه روزی در شهر کلاته خیج وبطوریکه در حال حاضر فقط در ساعت اداری  آنهم صرفا داروهایی مانند شربت سرماخوردگی به مردم ارائه میشود. گوئی که مردم این منطقه از شهرستان شاهرود ا اصلا به داروهای امراض خطر ناک مانند دیابت یا امراض قلبی و .....  که نیاز فوری به دارو داردمبتلا نمیشوند و در خارج ساعات اداری اصلا این امراض به سراغ آنان نمیرود.

کمبود  خیلی از امکاناتی که لازمه  مرکز بهداری شبانه روزی است . 

7- جمعیت برخورداراز امکانات محدود بیش از12 هزار نفر(مزج-جیلان خیج- کلاته خی- پادگان چهل دختر و روستاهای قلعه نوخرقان ابر و چهار تاق پرو)

 ضمنا لازم به یادآوریست که این نامه  خطاب به وزیر بهداشت وآموزش پزشی سرکار خانم دکتر  دستجردی به صورت تومار در دست تدوین بوده و درد نامه مردم شهر کلاته خیج را در صورت عدم رسیدگی مسئولین علوم پزشکی شاهرود و در صورت اجازه حضرتعالی که از خدمتگزاران صدیق جمهوری اسلامی هستید در این سایت به قضاوت همشهریان عزیز خواهیم رساند

در صورت عدم رسیدگی پیگیری از مراجع بالاتر را حق مردم میدانیم(لیست فوتی های ناشی از عدم رسیدگی موجود است)

-رونوشت به دفتر ریاست جمهوری

 -رونوشت به وزیر محترم بهداشت وآموزش پزشکی

-رونوشت به استانداری سمنان

-رونوشت ب فرماندار ویژه شاهرود

- رونوشت به دانشگاه علومزشکی شاهرود

در پایان لازم به یاد آوریست که با وجود پیگیریهای متعدد از سوی شورای شهر کلاته خیج تا کنون اقدام مناسبی صورت نگرفته است و ما همشهریان شما   در شهر کلاته خیج به لطف شمانماینده فعال و ولایتی و دیگر مسئولین امیدواریم.

والسلام - جمعی از شهروندان به اصطلاح شهر کلاته خیج  فاقد امکانات خدماتی بهداشتی

 

 

مديريت سايت:

اميدواريم مسئولين محترم و دلسوز دانشگاه علوم پزشكي شاهرود، ضمن تلاش براي حل مشكل مردم شهيد پرور كلاته خيج، پاسخ مناسب جهت درج در سايت نيز ارسال نمايند.

 

سه شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099