عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > سوالي از وزير آموزش و پرورش


نسخه چاپي  ارسال به دوست

سوالي از وزير آموزش و پرورش
    ...در روزهای اخیر یکی مهمترین خبرهایی که در رسانه ها به کرات مطرح شد بحث تعطیلی مدارس در روزهای پنج شنبه بود. خبری که موجب شعف زاید الوصف دانش آموزان شد. این طرح آنطور که وزیر محترم گفته...

   

با سلام

در روزهای اخیر یکی مهمترین خبرهایی که در رسانه ها به کرات مطرح شد بحث تعطیلی مدارس در روزهای پنج شنبه بود. خبری که موجب شعف زاید الوصف دانش آموزان  شد. این طرح آنطور که وزیر محترم گفته دو یا چند سال در شورای عالی آموزش و پرورش کارشناسی شده است. همین نکته باعث حیرت انسان می شود که  چند سال کار کارشناسی برای این طرح انجام شده. آیا تقسیم ساعات درسی پنج شنبه ها در بین سایر ایام هفته و تعطیل کردن پنج شنبه ها کار کارشناسی می خواهد؟ اتفاقا اگر بنا بود کار کارشناسی صورت گیرد باید عطای این طرح را به لقایش می بخشیدند! جزیره ای عمل کردن وزارت آموزش و پرورش و نادیده گرفتن برنامه کاری دیگر وزارتخانه ها و ارگان ها و به عبارت دیگر نادیده گرفتن ساعات کاری والدین جای سوال است. یکی از فلسفه های اجرای این طرح را ارتباط عاطفی بیشتر بچه ها با خانواده ها عنوان کرده اند؟ آیا اکنون که حضور زنان در بازار کار توسعه پیدا کرده و  بخشی از مادران (علی الخصوص نسل جدید) روزها در خانه حضور ندارند این توجیه پذیرفتنی است؟ ارتباط عاطفی والدین حاضر در سر کار با بچه ها در خانه چگونه صورت می گیرد؟ نکته مهم و مغفول در این  طرح آسیب های متوجه دانش آموزان است؟  امروز اینترنت و ماهواره و تلفن همراه و دیگر وسایل ارتباط جمعی جزء لا ینفک زندگی ها شده است و بچه ها  از سنین پایین با این وسایل رشد می کنند. تا هنگامی که تحت کنترل خانواده از این وسایل استفاده می شود جای نگرانی چندانی وجود ندارد، اما وقتی که دانش آموز در خانواده تنهاست و پدر و مادر خارج از خانه هستند وضعیت در حالت هشدار قرار دارد؟

از دیگر سو و بر مبنای پاره ای از گزارش های وزارت بهداشت سن مصرف دخانیات هم در کشور رو به کاهش است. جایی که نظارت خانواده و مدرسه برداشته شود حتی خطر اعتیاد هم جدیست.

( http://www.salamatnews.com/viewNews.aspx?ID=25023&cat=11)

وزیر محترم لطفا توضیح دهند که این طرح چه تاثیری در بهبود وضع تربیتی دانش آموزان دارد؟ آیا مجازیم برای خوشایند دانش آموز هر کاری کنیم؟ آیا بخشی از نابسامانی های فرهنگی و تربیتی موجود در جامعه معلول کم کاری در نظام برنامه ریزی آموزشی نیست.

تقاضا دارم این سوالات و ابهامات را در کمیسیون مربوطه یا در قالب سوال با وزیر مربوطه مطرح نمایید.

سه شنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/02/01 19:59
0
0
آقای وزیر فقط بخاطر انتخابات ومنافع شخصی این کارروکرده وبه چیز دیگری توجه نمیکنه
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099