عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > دانشگاه صنعتی یا جامع


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دانشگاه صنعتی یا جامع
    ...اراده محکمی در وزارت علوم مبنی به عدم ایجاد دانشگاه جامع می باشد و ایجاد یک دانشگاه جامع حداقل چند سالی زمان می برد تا از لحاظ فیزیکی به بهره برداری کامل برسد پیشنهاد می شود...

   

با سلام و عرض ارادت خدمت شما سرور عزیز

آقای دکترجلالی در خصوص ایجاد یک دانشگاه دیگردر شهرستان شاهرود  به نام دانشگاه جامع  ویا  تبدیل دانشگاه صنعتی به جامع اظهار نظرهای بسیاری مطرح گردیده است ولی هنوز جنابعالی و مسئولین شهرستان به نتیجه قاطعی در این مورد دست نیافته اید و فقط زمان دارد از دست می رود لذا با توجه به اینکه فعلا اراده محکمی در وزارت علوم مبنی به عدم ایجاد دانشگاه جامع می باشد و ایجاد یک دانشگاه جامع حداقل چند سالی زمان می برد تا از لحاظ فیزیکی به بهره برداری کامل برسد پیشنهاد می شود جنابعالی و دیگر مسئولین شهرستان تمام انرژی خود را برای موارد زیر صرف نمائید :

1-      علاوه بر 3 دانشکده علوم انسانی که به تصویب رسیده بدنبال اخذ مجوز کامل دانشکده های علوم انسانی و رشته های تکمیلی در دانشگاه شاهرود باشید و تازمانی که دکتر دانشجو وزارت را برعهده دارد فرصت را غنیمت بشمرید و در خصوص نام دانشگاه بهتر است فعلا این دانشگاه با نام صنعتی به کار خود ادامه دهد زیرا  فعلا که شرایط مساعد است مجوز تمام دانشکده های علوم انسانی اخذ شود ولی اسم دانشگاه صنعتی باقی بماند شاید در آینده روزنه ای پیدا شود و بتوان مجوز ایجاد یک دانشگاه جامع را بصورت جداگانه  اخذ کردو همچنین در حال حاظر زمینه برای اخذ مجوز های تمام دانشکده های صنعتی  جدیدی که در در کشور وجود دارد فراهم باشد .

نکته مهم : ساختمانهای فیزیکی و تاسیساتی و اداری دانشکده های علوم انسانی که قرار است در دانشگاه صنعتی احداث شود در منطقه ای جدا از مجموعه فعلی دانشگاه صنعتی احداث شود که اگر زمانی مجوز ایجاد دانشگاه جامع اخذ گردید این دانشکده ها به دانشگاه جامع ملحق شوند و شرایط  فیزیکی کاملا فراهم باشد .

2-      در شهرستان به اجماع برسید که دانشکده کشاورزی بسطام تبدیل به دانشگاه گردد و مسئولین فعلی  دانشگاه صنعتی در این زمینه منافع بلند مدت این قضیه برای شهرستان شاهرود را در نظر داشته باشند و فکر نکنند که با جدا شدن این دانشکده از دانشگاه صنعتی از بزرگی دانشگاه صنعتی کاسته می شود .

3-      با توجه به استعداد ی که در   شهرستان شاهرود در زمینه  رشته های هنری و سینما یی وجود دارد  و همچنین ایجاد شهرک سینمایی به تصویب دولت رسیده است ،  ایجاد یک دانشکده هنر و تبدیل آن در آینده به دانشگاه هنر می تواند مکمل خوبی برای فعالیت های هنری در این شهرستان باشد .

4-      با توجه به اینکه مردم کشور ما زندگی بسیار کم تحرکی دارند و همین قضیه باعث شیوع بسیاری از بیماریها گردیده است و سلامت مردم در خطر می باشد ودر چند سال آیند بحث ورزش و فعالیت ورزشی بسیار مورد توجه خواهد گرفت پیشنهاد میگردد بدنبال ایجاد و توسعه  دانشکده و رشته های  تربیت بدنی در دانشگاه آزاد و صنعتی و دیگر موسسات آموزشی شهرستان باشید تا در آینده زمینه برای ایجاد دانشگاه تربیت بدنی در شهرستان شاهرود فراهم باشد و هم اینکه بتوانیم میزبانی بسیاری از مسابقات ورزشی کشوری را اخذ نمائیم .

5-      با توجه به اینکه بیشتر   فارغ التحصیلان رشته های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی دغدغه اشتغال ندارند و علاوه برآن  در آمد های سرشاری نیز دارند و همچنین فرهنگ سلامت مردم شهرستان نیز بسیار بالا    می رود بدنبال اخذ مجوز دانشکده های تخصصی این دانشگاه باشید که در توسعه شهرستان شاهرود  نیز نقش مهمی را ایفا می کند .

6-      ایجاد یک دانشگاه بین الملی در شاهرود که بتوانیم دانشجویان مشتاق را ازدیگر کشورهای اسلامی جذب نمائیم و هم اینکه اندیشه ها و ایدئولوژی انقلاب اسلامی  را به دیگر کشور های اسلامی صادر نمائیم نیز می تواند حلقه دانشگاه های شاهرود را کامل نماید .

با تشکر

 

يکشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/02/25 12:37
0
0
كاربرها عجب نظر غير منصفانه دارن همش زياده خواهي چه خبره بابا اينقدر بر عليه سمنان مي تازانيد بخدا اگر با سمنان نبوديد هيچي نداشتيد مگر شاهرود چيه آيا از سبزوار و نيشابور و خيلي ديگر از شهر هاي ايران عزيز سزاوار تره وجدانا يك مقدار بررسي داشته باشيد ببينيد زياده هستيد ياخير مطمئن باشيد در خصوص پيشرفت شاهرود سمنان خيلي موثر بوده و كمكهاي زيادي كرده لذا اگر قدر نمي دانيد لااقل اينقدر دروغ و تهمت روا نداريد يك هم استاني بي طرف
کاربر مهمان
1390/02/21 8:19
0
0
يه موقع بود داد ميزديم و بشكن !...كه عزيزان سمناني،دانشگاه شاهرود رو ،صنعتي كردن! حالا باهاس بودوييم كه بشيم جامع!!!!!!!! خدا خراب كنه خانه ي ظلم رو.
کاربر مهمان
1390/02/19 10:33
0
0
در وزارت علوم اولویت ایجاد رشته های صنعتی مختص دانشگاه هایی است که صنعتی می باشند و رشته های جدید ابتدا در این دانشگاهها ایجاد می گردد پس بهتر است که دانشگاه صنعتی بماند ولی همانند نظر دوست عزیزمان سعی شود رشته ای مختصص علوم انسانی هم در این دانشگاه ایجاد شود .
کاربر مهمان
1390/02/16 19:4
0
0
با سلام و خسته نباشيد من با جامع نشدن دانشگاه به شدت موافقم . ما اين دانشگاه را به اعتبار صنعتي بودن انتخاب كرديم اين كار بسيار نسنجيده اي است كه اين اسم را كه طي زحمات بسيار بدست آمده به اين راحتي از دست بدهيم !
کاربر مهمان
1390/02/11 20:41
0
0
ما در شهرستان شاهرود مانع بزرگی به نام افراطیون مرکز استان داریم که تا کنون در همه موارد چوب لای چرخ توسعه شهرستان شاهرود گذاشته اند و مانع پیشرفت شهرستان شاهرود هستند لذا هر طرحی که برای شهرستان شاهرود پیشنهاد می شود حتماباید مشابه بزرگتر آن در مرکز استان اجرایی وسپس بعد از سالها شهرستان های استان صاحب آن شوند .
کاربر مهمان
1390/02/11 12:41
0
0
با سلام پيشنهادات خوبي است انشاالله پيگيري شود.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099