عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > مقایسه و چند پیشنهاد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

مقایسه و چند پیشنهاد
    ...با نگاهي اجمالي به شهر سمنان در گذشته و حال مشخص مي شود كه اين شهر از قابليت مركزيت بهره برده و با اصول تقريبا كارامد سعي در پيشرفت و آباداني شهرشان دارند البته نبايد...

   

با سلام

يكي از اصول مهم در مديريت تصميم گيري است كه بسياري از صاحبنظران مديريت ، ارزيابي عملكرد را جهت تصميم بهينه مهم تلقي مي نمايند ارزيابي و تصميم گيري كه با مقايسه و تفاوت با امور مشابه عينيت پيدا مي كند. چون اگر تفاوت سنجي نباشد آدمي نمي تواند خود را مقايسه و از جهاتي به خود نمره دهد پس بايد از آيتمهايي براي قياس استفاده نمود. علت اينست كه شهر سمنان را براي قياس در نظر مي گيريم.

با نگاهي اجمالي به شهر سمنان در گذشته و حال مشخص مي شود كه اين شهر از قابليت مركزيت بهره برده و با اصول تقريبا كارامد سعي در پيشرفت و آباداني شهرشان دارند البته نبايد در مورد شهرمان شاهرود بي انصاف باشيم زيرا كارهاي متعددي با وجود دوري از مركز و همچنين ديد نه چندان مثبت مركز به شاهرود در اين راستا انجام پذيرفته اما باز هم كافي نيست اخيرا در شهر سمنان پرو‍ژه هاي متعدد در يك بازه زماني مشخص رو به انجام است كه ظاهرا گواه يك شهر رو به پيشرفت را خواهد داد برنامه ريزي هايي كه بر روي آن مطالعاتي انجام شده است.از جمله مي توان به پل هاي رو گذرو زير گذر ، پل هاي هوايي اتوماتيك و غير اتوماتيك و غيره كه در اين منظر در شاهرود به عنوان يك شهر زيبا كه نظر بسياري از گردشگران ، شاهرود را يكي از زيباترين شهرهاي ايران مي دانند خوب است كه پا را فراتر از اين گذاشته و ما نيز درميدان امام پل هوايي اتوماتيك و حتي در جاهاي ديگر كار گذاشته كه در آن منفعتهاي فراواني نهفته است.

بلوار زيباي شاهرود چشم هر بيننده اي را به خود جلب مي كند شايسته است در نقاط ديگر اين شهر وسايل تفريح جوانان را مهيا سازيم.

كال باغزندان نماي شهر را تا حدودي زشت و مكدر ساخته است كه مي توان در آن نيز تمهيداتي را براي يك شهر زيبا ايجاد نمود و آنرا به يك منطقه گردشگري تبديل نمود.

افزودن حداقل دو سه مورد كارخانه بزرگ در شاهرود مي تواند تا حدودي از مشكلات فراروي جوانان بكاهد جوانان شاهرودي كه هميشه داراي انگيزه بالا نام برده شده اند.

در مورد هتل بزرگ پاراميدا بايد منصف باشيم و بدانيم كه يك سرمايه گذاري خوب در شهرمان انجام شده كه آن نيز بايد حمايت گردد.

در مورد فرودگاه شاهرود كار علمي انجام نشده است مي بايست در مورد پروازها و اطلاع رساني نقش  مهمي را ايفا كنيم.

نظر سنجي از مردم بسيار كارامد خواهد بود.

در مورد صدا وسيماي استان مردم شهرمان به خاطر تبعيض ها و انحصاري شدن ها و همچنين بعد مسافت در اين زمينه جايي براي شهر شاهرود نمي ماند و بسياري ار مردم از صدا و سيما روي برگردانده اندو برگرداندن مردم به پاي اين شبكه كار بس دشواري است.

چه خوب مي بود اگر مركز صدا وسيما در شاهرود مي شد كه بسياري از پيشرفتهاي تبليغاتي وفرهنگي متضمن آنست كه صد حيف با وجود نيمي از جمعيت استان در شاهرود ، مركز خود را محق اين مورد مي داند و چه بسا موارد ديگر .

در نهايت جناب آقاي دكتر جلالي بر خود واجب مي دانم كه كمال قدرداني و سپاس بيكران خود را  بر حسب وظيفه نثار شما نمايم و دست شما را به گرمي فشرده ودست مريزاد گويم وظيفه شما بس سخت و سنگلاخ و گرانقدر است گرانقدر از باب خدمت به خلق.

بنده چندي است كه كارهاي شما را مرور كرده و از  ريز كار هاي انجام شده به لطف وجود سايت جنابعالي مطلع گرديده ام خداوند پشت وپناهتان  

حميد كلائي

 

سه شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/02/25 12:23
0
0
آقاي كلائي با سلام مطلب را اشاره كردي لذا حق دارند سمنانيها به ما بخندند و بر ما خرده بگيرند مطالبي كه شما گفتيد چه ارتباطي دارد مگر اگر سمنان انگشت به دماغ خودش كرد ما بايد يك ميلگرد توي دماغ كنيم . خوب سمنان شهردارش فعاله و اين كارها را انجام مي ده چه ضرورت داره كه ما اينقد خودمان را كوچك كنيم و اينطور حرفهاي نسنجيده بزنيم ما الان نه شهردار فعال داريم نه شورا كه متاسفانه شورا هيچ كاري انجام نمي ده و شهردار هم قربانش برم . نماينده چه كار متونه انجام بده وقتي خودمان ساز و كار نداريم و همش مي خواهيم به گردن مركز استان بيندازيم اين كه نمي شود بنا براين ما هم بايد فعال باشيم پيشنهاد بدهيم تا انشاالله عملي شود جدا چون من در يكي از ادارات شاهرود كار مي كنم و مسئول پيگيري هستم انصافا سمنان همه جور همكاري با ما داشته است و بايد جواب خدا را هم بدهيم خلاصه همش اين دنيا نيست با يد واقع بين باشيم و قانوني باشيم هر كاري را به زور نخواهيم كاري انجام دهيم كه مطابق با قانون باشد ....... با آرزوي توفيق شهروند شاهرودي
کاربر مهمان
1390/02/21 8:16
0
0
به شاهروديه گفتن چي داري ؟گفت انگور .زردآلو. هواي خوب به دامغاني گفتن چي داري ؟گفت پسته..چشمه علي به شهميرزاديه گفتن؟ گفت گردو به سمنانيه گفتن چي داري ؟گفت شاهرود .دامغان. شهميرزاد...البته اعتباراتشان ..... نگارنده محترم.نزديكي به مركز كدام است.اينها خود را مانند ...ميدانند كه ميگويند همه چيز مال ماست وبراي ما...تازه گيها هم كه ميگن خودتان را با ما مقايسه نكنيد؟!!!! منظور از عسل همين است كه گذاشتن اسم شهرهاي استان مثل قبل بماند.خب همين عسل است ديگه چي ميخوايد با اين نمايندتان؟!!!!!!
کاربر مهمان
1390/02/18 21:9
0
0
با سلام .مگر جناب آقای کلایی چه جملاتی گفته که شما کاربر مهمان می فرمایید شما شاهرودیها خیلی بی انصافید؟
کاربر مهمان
1390/02/18 12:8
0
0
حمیدکلائی چقدربی انصافی شماشاهرودیها اگه تاآرنج عسل بزنند ودردهانتان کنندبازهم نق میزنید ونمک نشناسید شما باید ازاستان جداشید اگه نماینده اتان میتونه این کاررابکنه
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099