عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > بین فاضلاب شهری سمنان و شاهرود چه تفاوتی وجود دارد؟


نسخه چاپي  ارسال به دوست

بین فاضلاب شهری سمنان و شاهرود چه تفاوتی وجود دارد؟
    ...با ابلاغ بودجه کل کشور و انتشار آن در سایت معاونت برنامه ریزی و بودجه ریاست محترم جمهوری و نگاهي گذرا به جدول بودجه طرحهاي تملك دارائيهاي سرمايه اي طرحهايي در خصوص فاضلاب شهري شهرهاي استان درج گرديده است كه...

   

نماينده محترم مردم شريف شاهرود در مجلس شوراي اسلامي

با سلام و تحيات

  احتراماً به استحضار می رساند با ابلاغ بودجه کل کشور و انتشار آن در سایت معاونت برنامه ریزی و بودجه ریاست محترم جمهوری و نگاهي گذرا به جدول بودجه طرحهاي تملك دارائيهاي سرمايه اي طرحهايي در خصوص فاضلاب شهري شهرهاي استان درج گرديده است كه نكات ذيل در مورد فاضلاب سمنان و شاهرود قابل بهره برداري است:

١) زمان شروع این دو طرح حدوداً یکسان و در بودجه ٩٠ برای هردو اعتبار در نظر گرفته شده و برای سالهای بعد هیچ بودجه ای برای هر دو طرح پیش بینی نشده یعنی باید منتظر باشیم با صرف اعتبار ٩٠ هر دو پروژه به بهره برداری برسند.

٢) اعتبار مصرف شده با لحاظ بودجه ٩٠ برای فاضلاب سمنان ٢١٧ میلیارد ریال و برای شاهرود ٩١ میلیارد ریال یعنی سمنان ٥/٢ برابر شاهرود ، در حالیکه زمانهای اجرای پروژه ها و بهای مصالح و خدمات و تجهیزات فنی و دستمزدها و سایر هزینه ها و آثار تورمی آنها برای دو پروژه یکسان بوده است.

٣) حال اگر فرض کنیم که در زمان خرج بودجه ها هیچ جابجایی رخ نداده و مسئولین صد در صد عدالت محور و منصف بودجه هر پروژه را در جای خودش خرج کرده باشند، چرا بودجه فاضلاب سمنان چند برابر شاهرود است . مگر آنجا چه اجرا کرده اند و اینجا چه؟ شاید اینجا پیش بینی کاهش جمعیت شاهرود به نصف فعلی دارند و آنجا افزایش به دو برابر؟!

٤) ایجاد شبهه و علامت سوالهای پی در پی و ابهامات مستمر در ذهن مردمی که با خلوص نیت دست وفاداری و بیعت به نظام اسلامی و آرمانهای بلند آن داده اند و تا پای جان در مسیر امام راحل عظیم الشان و پیروی از منویات گهربار حضرت امام خامنه ای ایستاده اند ، چه معنی و مفهومی دارد؟

٥) آیا مسئولینی که خلاف آرمانها و اهداف نظام مقدس اسلامی که عدالت اسلامی از ستونهای آن است ، حرکت می کنند ضد نظام نیستند پس چرا در جای خود ابقا شده و تشویق می شوند .

٦) اگر مسئولین آبفای استان به این مرقومه پاسخ دارند ، جوابیه خود را به نحو مقتضی به اطلاع مردم عزیز برسانند. و گرنه شکایت مردمی به نهاد ریاست جمهوری و بازرسی کل کشورو در نهایت دفتر ولی امر مسلمین ارسال خواهد شد.

پنج شنبه ٢ تير ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/04/02 15:29
0
0
دوست عزيز اين يك مورد نا خواسته افشا شد الا ماشاالله از اين موارد كه من و شما و خيلي ها بي خبريم .استان سمنان ديگه چه توقعي داري .عادت كردن كمبوداشون و با حقخوري جبران كنند نه با كار و تلاش بيشتر.
کاربر مهمان
1390/04/02 9:49
0
0
احسنت به درایت این همشهری عزیز.درود بر تو.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099