صفحه اصلی > تمام اخبار 
اخبار > غرب خط تحريم و فشار را براي استمرار مذاكرات كنار بگذارد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

غرب خط تحريم و فشار را براي استمرار مذاكرات كنار بگذارد
    سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاكيد بر اينكه غرب در مذاكرات استانبول بايد به رفتار دوگانه خود در قبال ايران پايان دهد، گفت: چنانچه كشورهاي 1+5 به ادامه مذاكرات با ايران تمايل دارند بايد از اين پس خط تحريم، فشار و زورگويي را كنار بگذارند.

   

'كاظم جلالي' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سياسي ايرنا، با اشاره به مذاكرات آتي ايران و كشورهاي 1+5 كه قرار است اوايل بهمن ماه سال جاري در تركيه برگزار شود، اظهار داشت: به نظر مي رسد سياست دوسويه‌اي كه آمريكا و برخي از كشورهاي غربي در پيش گرفتند، سياست قابل استمراري نباشد.
وي افزود: غرب نمي تواند به طور مداوم از يك سوي با فشار و تحريم جمهوري اسلامي ايران را تحت محدوديت و فشار قرار دهد و از سوي ديگر دستش را براي مذاكراه دراز كند و بگويد ما براي گفت و گو آمادگي داريم.
نماينده مردم شاهرود در مجلس با تاكيد بر اينكه مذاكرات آتي داراي حساسيت بسياري است، گفت: دعوت جمهوري اسلامي ايران از كشورهاي مختلف براي بازديد از تاسيسات هسته‌اي ايران نمايانگر صداقت كامل ايران است.
سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اضافه كرد: اين دعوت همچنين نشان داد كه ايران آماده هر نوع همكاري و تعامل براي حل و فصل موضوعات است و در اوج درستكاري قرار دارد.
جلالي در ادامه 'فشار بر ايران' را سياست نخ نما شده و كهنه اي دانست و گفت: اين فشارها نمي تواند بر اراده ملت ايران براي دست كشيدن از آرمان 'هسته اي شدن' اثرگذار باشد.
وي همچنين اظهار اميدواري كرد: غربي‌ها در مذاكرات آينده از اين فرصت پيش رو به گونه‌اي استفاده كنند تا زمينه استمرار گفت و گوها و مذاكرات در يك چارچوب عادلانه و پذيرش ايران هسته اي ادامه يابد.
شنبه ٢٥ دی ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099