صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > ایران همواره آماده مذاکره است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

ایران همواره آماده مذاکره است
    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به مذاکرات اخیر 1+5 تاکید کرد: غرب بارها میز مذاکرات را ترک کرده این در حالی است که ایران همیشه برای مذاکره اعلام آمادگی کرده است.

   

به گزارش خبرنگار خانه ملت کاظم جلالی در جمع خبرنگاران پارلمانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات اخیر در استانبول حضوری منطقی داشت، از غرب انتقاد کرد و گفت: کشورهای غربی باید از فضای منطقی ایجاد شده، از سوی ایران استفاده نکردند و این انتقاد جدی ما از کشورهای مذاکره کننده است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی به برخورد اشتون اشاره کرد و گفت: اشتون در اظهارنظر خود خبط دیپلماتیک کردند این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران همواره آماده مذاکره است.

جلالی با تاکید بر اینکه توپ در زمین کشورهای غربی است، ادامه داد: با وجود اینکه در زمینه مذاکرات 1+5 توپ در زمین کشورهای غربی است، ایران برای گفت و گو در مذاکرات حضور پیدا کرد و مسیر برای مذاکره کاملاً آماده بود.

به گفته این نماینده به نظر می رسد این مذاکرات می توانست در چارچوب منطق ادامه توافقات ژنو 3 به نتیجه برسد، اما برخی از كشورهای غربی و به طور مشخص مقامات ایالات متحده آمریكا بر آن نیستند که مذاکرات به جمع‌بندی نهایی برسد.
نماینده مردم شاهرود افزود: در مذاکرات گذشته کشورهای غربی اشتباهات پیاپی درخصوص ایران مرتکب شدند و انتظار می رفت در مذاکره اخیر استانبول این اشتباهات جبران شود امانه تنها جبران شد بلکه شاهد تکرار اشتباهات بودیم.

جلالی با اشاره به اینکه کشورهای غرب اعلام کردند ایران در حوزه انرژی هسته ای پیشرفت نکرده اند، گفت: اساساً جمهوری اسلامی ایران همیشه اعلام كرده كه با سیاست دو سویه كه از یكسو مذاكرات صورت گیرد و از طرف دیگر ایران تحت فشار قرار گیرد مخالف است.

وی ادامه داد: مذاکرات به نتیجه حسن ظن است و همه خواهان آن هستیم که در این مذاکرات به نتیجه معقول و منطقی دست یابیم اما با تحت فشار قرار دادن و تحریم و تهدید نمی توان به نتیجه رسید.

جلالی تاکید کرد: تهدید، تحریم و صدور قطعنامه های ظالمانه و ادعای مذاکره در واقع سیاست 2 سویه است که با یکدیگر همخوانی ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: پیش شرط های جمهوری اسلامی ایران پیش شرط های منطقی و کاملاً واقعگرایانه است که قابل اجرا و انجام است.

نماینده مردم شاهرود در پاسخ به این سوال که از ژنو 3 مشخص بود، مذاکرات استانبول نتیجه بخش نخواهد بود، چرا ایران مذاکرات را لغو نکرد، گفت: ایران مذاکرات خود را در چارچوب معقول انجام می دهد و هرگز میز مذاکرات راترک نکرده است مذاکرات باید هدفمند و مبتنی بر رعایت حقوق کشورها باشد.

جلالی ادامه داد: رعایت حقوق کشورها درخصوص ایران یعنی رفع فشارها و تحریم های ظالمانه و قطع قطعنامه ها است که در این صورت مذاکرات استمرار پیدا می کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: این غرب بود که بارها میز مذاکره را ترک کرده و این جمهوری اسلامی ایران است که همراه خواهان مذاکره است.

نماینده مردم شاهرود با بیان اینکه پس از مذاکرات اخیر، غرب اعلام کرد مذاکره استانبول با شکست روبه رو شد گفت: اگر غرب اسم این مذاکره و نتیجه آن را شکست می گذارد، مسئولیت این شکست نیز با خود آنهاست.

وی با تاکید بر اینکه ایران در سه مذاکره گذشته رفتاری منطقی داشته است تصریح کرد: در مذاکره اول ایران شاهد به شبهات کشورهای غربی پاسخ داد ودر مرحله بعد ما فعالیت های هسته ای خود را به حالت تعلیق گذاشتیم اما همچنان غرب رفتار دیپلماسی درستی در مذاکرات ندارد.

دوشنبه ٤ بهمن ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099