صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > ایران همواره به شبهات مطرح شده جواب کامل و منطقی داده است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

ایران همواره به شبهات مطرح شده جواب کامل و منطقی داده است
    رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه سوئد، با اشاره به فعالیت صلاح آمیز هستهای کشورمان ، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به شبهات مطرح شده جواب کامل و منطقی داده است.

   

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "کاظم جلالی" در دیدار "ریدبری" مدیرکل خاورمیانه و

شمال آفریقای وزارت خارجه سوئد با اشاره به نقش و اهمیت همکاری های پارلمانی در تقویت و تحکیم روابط کشورها، گفت: مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در جهت گسترش و توسعه روابط در عرصه‌های مختلف بویژه روابط پارلمانی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و سوئد استقبال می‌کند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخورد دوگانه دنیای غرب با کشورها، افزود: ملت های دموکراسی خواه منطقه از برخورد چندگانه دنیای غرب بویژه آمریکا در موضوعات بین المللی آگاه می باشند و همین موضوع باعث تنفر ملت ها از قدرت‌های بین المللی گردیده است.

نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مقررات بین‌المللی و معاهدات جهانی از جمله NPT و تحت نظارت آژانس بین‌امللی انرژی اتمی می‌باشد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به شبهات مطرح شده جواب کامل و منطقی داده است ولی برخی کشورها با ایجاد جو تبلیغاتی برعلیه جمهوری اسلامی ایران سعی در جلوگیری از پیشرفت‌های علمی و هسته ای کشورمان دارند.

در ادامه "ریدبری" مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا وزارت خارجه سوئد با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان براهمیت رفت و آمد مقامات سیاسی و پارلمای در ایجاد شفافیت و درک متقابل از واقعیات دو کشور گفت: گفت‌وگوهای مقامات سیاسی و پارلمانی می‌تواند موجب برطرف شدن سوءتفاهم و نزدیکی ملت ها می‌گردد.

وی در پایان تحولات منطقه را با همیت دانست و افزود: باید به خواسته‌های مردم در کشورهای منطقه احترام گذاشته شود.

وی همچنین موضوع حقوق بشر را یکی از مهمترین مباحث کنونی در مناسبات بین‌المللی دانست.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003101328

چهارشنبه ١١ خرداد ١٣٩٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099