صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > طرح سه‌فوريتي ‌براي حذف ماده 53 برنامه پنجم درباره ادغام‌‌ها ارائه شود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

طرح سه‌فوريتي ‌براي حذف ماده 53 برنامه پنجم درباره ادغام‌‌ها ارائه شود
    نماينده شاهرود در مجلس از وكلاي ملت درخواست كرد كه طرح سه فوريتي براي حذف ماده 53 قانون برنامه پنجم كه درباره ادغام وزارتخانه‌هاست، ارائه كنند تا وزارتخانه‌ها ادغام نشوند و وزرا سريعتر معرفي شوند.

   

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، كاظم جلالي نماينده شاهرود در مجلس شوراي اسلامي كه صبح امروز (چهارشنبه)به عنوان اولين مخالف كليات لايحه شرح وظايف وزارت امور‌زيربنايي در صحن علني مجلس صحبت مي‌كرد، اظهار داشت:يكي از نقاط قوت هيأت رئيسه مجلس تاكنون بر اين بوده كه بر اساس آئين‌نامه داخلي عمل مي‌كرد اما مديريت مجلس امروز طوري است كه مي‌خواهد مسئله به نحوي حل شود و بنده هم بر اساس ماده 17 آئين‌نامه و هم براساس مواد ديگر نسبت به اين موضوع تذكر دادم.

وي با بيان اينكه ‌شهادت مي‌دهم كه جز‌ كارآمدي نظام نمي‌انديشم و هرچه آبرو دارم، از اين نظام است، گفت:ما جز به موفقيت دولت به چيز ديگري نمي‌انديشيم اما بايد بگويم كه اين روش غلطي است.

جلالی افزود:ابتدا باید طرح جامع مدیریتی کشور ترسیم شود تا عملاً با ادغام وزارتخانه ها زمینه کارآمدی دولت فراهم آید. مثلاً در وزارت کشور که یک وزارت خانه حاکمیتی است معاونتی وجود دارد با عنوان معاونت عمرانی.اساساً این معاونت در آن وزارتخانه زائد است و آن را می توان به وزارت مسکن و شهرسازی منتقل نمود.یا وزارت رفاه، بخشی از این وزارتخانه متکفل امور بهداشتی، درمانی، دارویی و تجهیزات پزشکی است که می توان آن را به وزارت بهداشت منتقل کرد و بخش دیگری از این وزارتخانه مربوط به شرکت های اقتصادی است که می تواند به وزارت اقتصاد و یا سازمان خصوصی سازی منتقل شود. یا وزارتخانه ای به نام تعاون وجود دارد که صرفاً به خاطر این که یک کلمه تعاونی در قانون اساسی آمده این وزارتخانه تاسیس شده است در حالی که می توان آن وزارت خانه را نیز در وزارتخانه دیگری ادغام کرد. یا وزارتخانه ای به نام کار و امور اجتماعی دارای وظایف کاملاً قابل ادغامی است. لذا من فکر می کنم ابتدا باید دولت کارشناسی عمیقی در این خصوص انجام می داد تا با این نگاه کارشناسی ادغام قابل تحقق باشد و اهداف ادغام در چابکی و روان سازی و کوچک سازی دولت محقق شود.

وي با باين اينكه بنده درخواست دارم طرح جامع مديريت كشور نوشته شود، تصريح كرد: امروز آقاي لاريجاني مي‌گويد ‌نمايندگان به‌گونه‌اي لطف كنند تا مسئله حل شود، اما بنده مي‌خواهم بگويم كه نمايندگان لطف كنند و طرح سه فوريتي براي حذف ماده 53قانون برنامه پنجم توسعه كشور ارائه دهند.

نماينده شاهرود در مجلس در خاتمه با بيان اينكه ما ادغام وزارتخانه‌ها را نخواستيم، گفت:بنده خواهش مي‌كنم كه با ارائه طرح سه فوريتي و حذف ماده 53 قانون برنامه پنجم اول موظف شود وزرا را براي وزارتخانه های فاقد وزیر معرفي نماید.

چهارشنبه ١١ خرداد ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/03/18 10:42
0
0
آقاي دكتر ممكنه مقداري در مورد كوچك كردن دولت توضيح بفرمائيد . مقصود از كوچك كردن دولت چيست ؟ آيا وقتي دو وزارتخانه را با هم ادغام كنند بجر اينكه فقط يك وزير كم ميشود كاركنان و كارهاي آن هم كم ميشود ؟ بنظر من كه هيچ فرقي نميكند . بي ادبي ميباشد به اصطلاح ( ...همون ... فقط پالونش عوض شده )
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099