صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > دانشگاه صنعتی شاهروددربخش قرارداد باصنعت جزء دانشگاههای رده اول است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دانشگاه صنعتی شاهروددربخش قرارداد باصنعت جزء دانشگاههای رده اول است
    شاهرود -معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی شاهرود گفت:در بخش قرارداد با صنعت، این دانشگاه جزء دانشگاه های رده اول كشور است.

   

علی اكبر پویان روز پنجشنبه به ایرنا افزود : چارچوب فعالیت های پژوهشی دانشگاه صنعتی شاهرود ،همسو با نامگذاری هفته پژوهش سالجاری با عنوان اقتصاد دانش بنیان پیشران جهاد اقتصادی نامیده شده است.

وی بیان كرد : در بخش فروش خدمات آموزشی اقدامات خوبی در حال انجام است و این موضوع سرفصل پژوهشی تمامی دانشگاه های ماموریت دار است و رویكرد این دانشگاه به سمت مطالعات منطقه ای است.

وی گفت: با امضای قرارداد با وزارتخانه های كلیدی مانند صنایع،نفت و نیرو به عنوان دانشگاه های مطرح در بخش ارتباط با وزارت دفاع، قطب رانشی زیردریائی های كشور محسوب می شویم.

وی تعداد مجله های علمی ،پژوهشی دانشگاه صنعتی شاهرود را هشت ذكر كرد و افزود: با انتشار چهار مجله علمی،پژوهشی به زبان انگلیسی وچهار مجله به زبان فارسی، دانشگاهی بی رقیب در سطح دانشگاههای در حال توسعه هستیم و با راه اندازی پژوهشكده های متعدد،جزء دانشگاههایی هستیم كه از آموزش محوری به پژوهش محوری تغییر جهت داده ایم.

وی تاكید كرد : یكی از راههای كمك به محققان و پژوهشگران،اتصال به بانك های اطلاعاتی جهان است و دانشگاه صنعتی شاهرود سالانه با پرداخت یك میلیارد و سیصد میلیون ریال به هفت دیتابیس مطرح جهانی متصل است ،كه هر یك از این بانكهای اطلاعاتی با چندین شبكه تحقیقی ارتباط دارند.

وی افزود: در بخش تولید علم با وجود تحریم های اقتصادی و علمی،محققان این دانشگاه این نقیصه را با سعی و تلاش و پژوهش زیاد جبران كرده اند و به عنوان مثال،یك عضو هیات علمی موفق شده است در مدت 9 ماه چهارده مقاله ISI ارایه دهد.

وی با اعلام خرید یك دستگاه رایانه super micro گفت : عملیات خرید این رایانه پرسرعت و كاربردی از یك سال پیش آغاز شده و محققان می توانند با مراجعه به آن،روند تحقیق و پژوهش خود را تسریع بخشند ،ضمن آن كه با راه اندازی آن در هفته پژوهش،تنها دانشگاه دارنده این تكنولوژی در سطح دانشگاه های شمالشرق خواهیم بود.

وی برگزاری سه كنفرانس ملی و چهار سمینار را طی یك سال گذشته نشان از قابلیت های دانشگاه صنعتی شاهرود دانست و افزود :كنفرانس هایی چون زمین شناسی،مهندسی، ذخیره سازی مواد هیدروكربوری و نانو در نوع خود ،حاكی از توانمندی این دانشگاه در طی مدارج علمی و سطح اول كشور است.

وی بودجه اختصاص یافته به بخش پژوهشی را در سالجاری بیش از 20 میلیارد ریال و حجم قرارداد با بخش صنعت را 13میلیارد ریال عنوان كرد و گفت: كل مبلغ قرارداد با صنعت در سال 91 به بیش از چهار برابر سال 87 خواهد رسید.

وی چالش های پژوهش در ایران را عدم اعتماد به نفس كافی،احساس عدم نیاز بخش صنعت به دانشگاه،تامین اعتبارات تحقیق و عدم سرمایه گذاری در آزمایشگاه های پژوهشی عنوان كرد.

وی با انتقاد از بخش صنعت تاكید كرد: بخش صنعت كشور در صورت نیاز به دانش و رفع نقیصه های تكنولوژیكی خود ،می بایست از پتانسیل های محققان ایرانی كه بعضا در دنیا نمونه هستند،بهره گیرد.

شنبه ٢٦ آذر ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/09/26 17:1
2
2
دکتر جلالی حامی آموزش عالی شاهر ود .
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099