صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > پيشنهاد عضويت اصلي دانشگاه هاي علوم پزشكي و وزارت علوم در شوراي برنامه ريزي استان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

پيشنهاد عضويت اصلي دانشگاه هاي علوم پزشكي و وزارت علوم در شوراي برنامه ريزي استان
    نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي ، در نامه اي به اميدوار رضايي رئيس معاونت قوانين مجلس شوراي اسلامي ، پيشنهاد عضويت اصلي دانشگاه هاي علوم پزشكي و وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري را در شوراي برنامه ريزي استان داد.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي ، در نامه اي به اميدوار رضايي رئيس معاونت قوانين مجلس شوراي اسلامي ، پيشنهاد عضويت اصلي دانشگاه هاي علوم پزشكي و وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري را در شوراي برنامه ريزي استان داد.
.
بنا بر اين گزارش در نامه كاظم جلالي به اميدوار رضايي آمده است:
با عنايت به ماده 178 قانون برنامه توسعه پنجم و اهميت حوزه سلامت و آموزش عالي و مسئوليت بزرگ و مهمي كه بر دوش دانشگاه ها نهاده شده است، در ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه اين مراكز را به صورت مشتقل در نظر گرفته است و اداره آنه بر اساس آئين نامه هاي مصوب هيات امنا پيش بيني نموده است.
.
از طرفي با توجه به وظايف شوراي برنامه ريزي و توسعه استان كه در ماده فوق به آن پرداخته شده است و تبصره آن كه تنها يك نفر از روساي واحدهاي تابعه استان را (به انتخاب وزير مربوطه) عضو اين شورا مي داند ، عملا قدرت دفاع و پيگيري برنامه ها در شورا از اين واحدها گرفته شده است و دانشگاه هاي مركز استان نيز بدليل نداشتن اطلاعات كافي نمي توانند بدرستي حق مطلب را ادا نموده و از نياز ساير دانشگاه ها دفاع نمايند.
.
لذا با توجه به فضاي حاكم بر مراكز استان ها علي الخصوص استان هايي كه فرمانداري ويژه دارند ، پيشنهاد مي گردد:
تبصره ذيل ماده 178 " تبصره – در مورد وزارت خانه هايي كه چند واحد استاني دارند ، يك نفر از روساي واحئهاي تابعه استان به انتخاب وزير در جلسات شورا شركت مي كند." به شرح متن ذيل در صورت صلاحديد تدر دستور كار اصلاح قرار گيرد:
تبصره- در موردوزارتخانه هايي كه چند واحد مستقل ملي در استان دارند ، روساي دانشگاه هاي وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي و وزارت علوم و فن آوري به عنوان عضو اصلي در جلسات شورا شركت مي كنند.
سه شنبه ١٢ دی ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099