صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > برگزاري سالي يك انتخابات كار درستي نيست /تجميع انتخابات، مشاركت گسترده مردم را هم در پي خواهد داشت


نسخه چاپي  ارسال به دوست

برگزاري سالي يك انتخابات كار درستي نيست /تجميع انتخابات، مشاركت گسترده مردم را هم در پي خواهد داشت
    سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، برگزاري هر سال يك انتخابات را كار درستي ندانست و گفت: قطعا تجميع انتخابات، مشاركت گسترده‌ي ملت را هم در پي خواهد داشت.

   

كاظم جلالي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در ارزيابي از طرح تجميع انتخابات، با يادآوري اين‌كه اين موضوع در گذشته نيز دغدغه‌ي جدي مجلس بوده است، عنوان كرد: اصل ايده‌ي تجميع انتخابات ايده‌ي بسيار خوبي است؛ چرا كه برگزاري هر ساله‌ي انتخابات، كشور را دچار هزينه‌هاي بسيار زيادي خواهد كرد.

نماينده‌ي شاهرود در مجلس، برگزاري انتخابات در هر سال را لزوما كار درستي ندانست و ادامه داد: در كل نفس برگزاري انتخابات يك نوع تنش‌ها و بگو مگوهايي را درون خود دارد و البته يكي ديگر از معايب اين كار اين است كه بسياري از فعاليت‌هاي مملكت در مقاطعي معطل باقي مي‌ماند، لذا اگر به گونه‌اي برنامه‌ريزي شود كه هر دو سال يك بار انتخابات برگزار شود، بهتر از آن است كه بخواهد هر سال در كشور يك انتخابات برپا گردد.

سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در واكنش به اين اظهار عقيده‌ي برخي صاحب‌نظران كه تجميع، انتخابات مهم‌تر را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد، عنوان كرد: انتخابات در كشور ما اصلي و فرعي ندارد؛ به اين معنا كه همه‌ي انتخابات در نوع خود مهم است.

وي اهميت انتخابات را به ميزان مشاركت مردم دانست و گفت: اگر مردم به طور گسترده در انتخابات شركت كنند همه‌ي انتخابات‌ها، مهم هستند. لذا بر اين اساس مي‌توان گفت كه تجميع هيچ انتخاباتي را تحت‌الشعاع قرار نخواهد داد.

جلالي ادامه داد: چهار انتخابات خبرگان، مجلس، شوراي شهر و رياست جمهوري از يك درجه اهميت برخوردارند؛ به اين معنا كه مردم خبرگان را انتخاب مي‌كنند كه در اصل رهبر را انتخاب مي‌كنند و يا رييس‌جمهور را به عنوان مقام دوم كشور و مجلس را در جايگاه يك قوه‌ي مهم قانون‌گذاري انتخاب مي‌كنند و يا در انتخابات شوراها افرادي به عنوان منتخب مردم بر مسند كار مي‌نشينند كه همه‌ي امور مربوط به اداره‌ي شهر را در اختيار مي‌گيرند.

سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، تجميع انتخابات را موجب مشاركت گسترده‌ي ملت نيز دانست و در پايان سخنان خود افزود: قطعا با فاصله برگزار شدن انتخابات، خود يكي از عوامل موثر در مشاركت گسترده‌ي ملت است؛ چرا كه به نظر مي‌رسد برگزاري هر سال يك انتخابات مردم را هم خسته مي‌كند.

سه شنبه ٢٤ فروردين ١٣٨٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099