عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > روز پُرکار نمایندگان مجلس در اولین اجلاس شورای اجرایی بین المجالس آسیایی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

روز پُرکار نمایندگان مجلس در اولین اجلاس شورای اجرایی بین المجالس آسیایی
    هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که به ریاست دکتر جلالی در نخستین اجلاس شورای اجرایی بین المجالس آسیایی در کامبوج شرکت کرده است روز پرکاری را پشت سر گذاشت.

   

علی کاظمی باباحیدری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه اولین اجلاس شورای اجرایی بین المجالس آسیایی به میزبانی کشور پادشاهی کامبوج از روز گذشته آغاز بکار کرده است، گفت: در این اجلاس از ۲۶ کشور آسیایی و اروپایی حضور دارند.

نماینده مردم فارسان، کوهرنگ، کیار و اردل در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار کرد: در روز اول اجلاسیه مذکور بعد از انجام مراسم افتتاحیه که با سخنرانی رئیس اجلاس و رئیس مجلس کامبوج و دکتر مجیدی دبیر کل همراه بود، با حضور مسئولان عکس یادگاری نیز گرفته شد.

وی تصریح کرد: در روز اول اجلاسیه مذکور ۹ قطعنامه کمیته دائمی سیاسی و ۶ قطعنامه کمیته دائمی امور اقتصادی و توسعه پایدار و 3 قطعنامه کمیته دائمی امور اداری و مقررات مالی به تصویب رسید و در این بین در خصوص برنامه ریزی بودجه نیز مقرر شد بررسی های بیشتری صورت بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف اولین اجلاس شورای اجرایی بین المجالس آسیایی، ادامه داد: در این اجلاس قرار است پیش نویس قطعنامه هایی که در کمیته های چهارگانه سیاسی به میزبانی پاکستان، کمیته فرهنگی اجتماعی به میزبانی بوتان، کمیته اقتصادی به میزبانی بحرین و کمیته مالی و بودجه به میزبانی امارات متحد عربی آماده شده طی 2 روز بررسی و بعد از ارائه نظرات هیات های حاضر در جلسه مورد تصویب قرار بگیرد.

 گفتنی است، در هیأت اعزامی مجلس شورای اسلامی به اولین اجلاس شورای اجرایی بین المجالس آسیایی آقایان کاظم جلالی نایب رئیس اتحادیه بین المجالس آسیایی، علی کاظمی باباحیدری، جلیل رحیمی جهان آبادی و کارشناسان وزارت امور خارجه حضور دارند.
سه شنبه ١١ مهر ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099