عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > مذاکرات رییس گروه روابط پارلمان اروپا با ایران با محوریت برجام


نسخه چاپي  ارسال به دوست

مذاکرات رییس گروه روابط پارلمان اروپا با ایران با محوریت برجام
    با حضور هیات پارلمان اروپا که به دعوت دکتر جلالی به ایران سفر کرده است برجام محور اصلی گفت وگوهای یانوش لواندوفسکی رییس گروه روابط پارلمان اروپا با ایران با مقامات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران است.

   

رییس گروه روابط با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا به همراه هیاتی 10 نفره از پارلمان اروپا صبح امروز (شنبه 4 آذر ماه) وارد تهران شد.


کورنیلا ارنست نماینده پارلمان اروپا و معاون کمیته روابط با ایران از گروه چپ ها، کلاوس بوخنر نماینده پارلمان اروپایی از آلمان از گروه سبزها، جوزف وایدان هولتزر نماینده پارلمان اروپایی از اتریش از گروه سوسیالیست ها، فلاویو زانوتاتو نماینده پارلمان اروپا از اتریش از گروه سوسیالیست ها، زانو ناتو نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا از گروه سوسیالیست ها و نیکولو ریانلدی منشی هیات روابط با ایران ، لواندوفسکی را در سفر به تهران همراهی می کنند.


سفر گروه رییس گروه روابط با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا به دعوت دکتر کاظم جلالی رییس گروه روابط با پارلمان اروپا ایران انجام شده است.


سیامک مره صدق، زهرا ساعی، غلامرضا تاجگردون، کمال دهقانی فیروزآبادی و مهدی فرشادان نیز اعضای گروه روابط ایران با پارلمان اروپا در مجلس شورای اسلامی هستند.

این برای نخستین بار است که یانوش لواندوفسکی به تهران سفر می کند، پیش از این رییس وقت گروه روابط با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا، در مجلس هفتم به ایران سفر کرده بود.


همچنین هیات گروه روابط با پارلمان اروپا ایران اردیبهشت 94 به ریاست دکتر کاظم جلالی رییس این هیات به بروکسل پایتخت بلژیک سفر کرد و با مارتین شولتس رییس وقت پارلمان اتحادیه اروپا وقت و المار بروک رییس وقت کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اروپا گفت وگو کردند.


**دیدارهای رییس گروه روابط با ایران پارلمان اروپا


رییس گروه روابط با جمهوری اسلامی ایران اتحادیه اروپا امروز در نخستین دیدار خود با دکتر کاظم جلالی رییس هیات ایرانی دیدار و گفت وگو کرد.


لواندوفسکی امروز قرار است با جمعی از نمایندگان اقلیت دینی ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه دیدار و گفت وگو کند.


این هیات فردا - یکشنبه - با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس، الهیار ملکشاهی رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو می کند.


اعضای این هیات فردا ضمن حضور در مجلس شورای اسلامی از صحن علنی مجلس بازدید می کنند، اعضای گروه روابط با ایران پارلمان اروپا روز دوشنبه سفری یک روزه به اصفهان خواهند داشت.


سفر رییس و جمعی از نمایندگان گروه روابط با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا در راستای توسعه روابط پارلمانی، موضوع برجام و موضوعات حقوق بشری انجام می شود.


به دلیل این که ریاست دوره ای پارلمان اروپا بر عهده بلغارستان است، سفیر بلغارستان در تهران در دیدار امروز دکتر کاظم جلالی و هیات اروپایی حضور داشت.

شنبه ٤ آذر ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099