عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > برجام توافق دوجانبه میان ایران و آمریکا نیست/ هیچ تغییری در برجام پذیرفتنی نخواهد بود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

برجام توافق دوجانبه میان ایران و آمریکا نیست/ هیچ تغییری در برجام پذیرفتنی نخواهد بود
    رییس گروه روابط با پارلمان اروپا در مجلس گفت: برجام توافقی دوجانبه میان ایران و آمریکا نبوده بلکه توافق چند جانبه بین المللی است.

   

دکتر کاظم جلالی رییس گروه روابط با پارلمان اروپا در مجلس شورای اسلامی چهارشنبه هفته گذشته (اول آذرماه) با یانوش لواندفسکی نماینده پارلمان اروپایی و رئیس هیأت روابط با ایران در پارلمان اروپایی دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر جلالی در ابتدای این دیدار از همدردی گروه روابط با ایران در پارلمان اروپایی با مردم و دولت ایران تشکر کرد و گفت: این ابراز همدردی نشانه روابط دوستانه ملت های اروپایی و ملت ایران است که در سال های اخیر در قالب روابط خوب پارلمانی نمود داشته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: پارلمان اروپایی جایگاه مهمی در دیپلماسی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران دارد و با توجه به ظرفیت های بالای این پارلمان و مجلس شورای اسلامی در سیاست خارجی، با همکاری همدیگر می توانیم در راه تسهیل مناسبات فیمابین قدم های مهمی برداریم.

وی در ادامه با اشاره به پایبندی ایران به تعهدات مندرج در سند برجام بر اساس گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: با به اجرا درآمدن برجام و لغو تحریم ها، روابط جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا وارد فصل نوینی شده ضمن اینکه برجام توافقی دوجانبه میان ایران و آمریکا نیست، بلکه توافق چند جانبه بین المللی است.

دکتر جلالی ادامه داد: تاکنون اجرای توافق هسته ای مؤثر بوده، لازم است که ایران و اتحادیه اروپا آن را به همین گونه حفظ کنند و ما تحت هیچ شرایطی تغییر در آن را نمی پذیریم.

رییس گروه روابط با پارلمان اروپا در مجلس شورای اسلامی در پایان بر ضرورت تداوم گفتگوهای دو طرف بر اساس احترام و درک متقابل تاکید کرد.

رئیس هیات روابط با ایران در پارلمان اروپایی: پایبندی ایران به برجام را براساس گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید می‌کنیم

یانوش لواندفسکی رئیس هیات روابط با ایران در پارلمان اروپایی نیز در این دیدار جان باختن تعدادی از شهروندان ایرانی در زلزله غرب کشور را به جلالی تسلیت گفت و افزود: ما با پارلمان، دولت و ملت ایران در این حادثه همدردی می کنیم.

رئیس هیات روابط با ایران در پارلمان اروپایی در ادامه با ابراز خرسندی از تداوم گفتگوهای ایران و اروپا در سطوح مختلف گفت: گفتگوی دو طرف در خصوص جنبه های مختلف روابط، مطلوب اروپا است زیرا منجر به دستیابی بدون واسطه به اطلاعات دسته اول و بدون واسطه برای دو طرف خواهد شد لذا ما معتقدیم باید این گفتگوها که منجر به رسیدن به درک مشترک می شود تداوم یابد.

وی در ادامه این دیدار با اشاره به توافق هسته ای ایران و 1+5 عنوان کرد: ما به عنوان پارلمان اروپایی از تداوم اجرای توافق هسته ای با ایران قویاً حمایت می کنیم و آنرا سندی مهم برای تقویت همکاری های اروپا با ایران می دانیم.

یانوش لواندفسکی افزود: ما پایبندی ایران به برجام را براساس گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید می کنیم و آن را علت خوبی برای لغو تحریم های هسته ای علیه ایران می دانیم.

وی افزود: فرصت ها و ظرفیت های فراوانی برای ارتقای سطح مناسبات تجاری و اقتصادی ایران و اروپا وجود دارد که با استفاده از فضای پس از برجام باید از این ظرفیت ها حداکثر استفاده را برد.

رئیس هیأت روابط با ایران در پارلمان اروپایی در پایان با اشاره به میزبانی ایرانی از چند میلیون پناهنده از سایر کشورها به ویژه از افغانستان خاطرنشان کرد: ما از ایران و رفتار دوستانه آن در قبال مهاجران از سایر کشورها قدردانی کرده و این رفتار دوستانه را در قالب فرهنگ و تمدن والای ایرانی ارزیابی می کنیم.

شایان ذکر است در این جلسه زهرا ساعی، سیدمهدی فرشادان، غلامرضا تاجگردون، سیامک مره صدق و کمال دهقانی فیروزآبادی نیز حضور داشتند که جداگانه در خصوص روابط ایران و اروپا و جنبه های مختلف روابط فیمابین با هیات پارلمان اروپایی گفتگو و تبادل نظر کردند.
شنبه ٤ آذر ١٣٩٦
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099