عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > باید به سمت صرفه‌جویی در همه زمینه‌ها حرکت کنیم


نسخه چاپي  ارسال به دوست

باید به سمت صرفه‌جویی در همه زمینه‌ها حرکت کنیم
    رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به مسئولان اطمینان کنند گفت: مسئولین باقوت قلب بیشتری برای مردم خدمت و آنان را به آینده امیدوار کنند، کشور مایحتاج ضروری مردم را تأمین می‌کند و مردم نباید در این مورد نگرانی داشته باشند.

   

خبرگزاري فارس نوشت؛

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (شنبه 23 تيرماه) در جلسه شورای ادرای در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: انقلاب اسلامی توسط روستائیان با پشتیبانی از ولایت‌فقیه و رهبری امام خمینی با دست‌خالی مقابل رژیم شاه ایستاد و پیروز شد و امروز استقلال کشور توسط مردم و مسئولان همین کشور مدیریت می‌شود.

دكتر کاظم جلالی با اشاره به دستاوردها و ایستادگی مردم و انقلاب در مقابل نظام سلطه گفت: نظام جمهوری اسلامی یک نظام تهدید محور است و دلیل آن ایستادگی در مقابل نظام سازمان‌یافته ساختگی استکبار در جهان بود که موجب فروپاشی آن‌ها شد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در طول عمر چهل‌ساله خود هیچ‌گاه از تهدیدها در امان نبوده است افزود: یک روزی داعش تا پشت مرزهای ایران آمده بود و اگر رشادت رزمندگان ایران نبود وضعیت امروز کشور و مردم ایران مشخص نبود که چه می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم منطقه باور کردند که ایران دلسوز منطقه است تصریح کرد: داعش برای ایجاد ناامنی در منطقه جهت ایمن بودن رژیم صهیونیستی طراحی شد که توسط دلارهای سعودی حمایت و از سوی آمریکا پشتیبانی نظامی می‌شد ولی با اتحاد ایران با کشورهای منطقه داعش به عقب رانده شد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد بعد از جنگ نظامی هدف دیگر دشمن علیه انقلاب است خاطرنشان کرد: رمز پیروزی انقلاب حضور و پشتیبانی مردم بود و غرب‌ها متوجه این اصل مهم شده‌اند به همین دلیل تمام تلاش خود را می‌کنند تا در بین مردم، انقلاب و مسئولان تفرقه ایجاد کنند و مردم را از انقلاب مأیوس کنند.

دكتر جلالی با تأکید بر اینکه برای مشکلات ارزی و مالی تدابیری اندیشیده شده است گفت: تحریم‌ها ضمن اینکه تهدید است باید تبدیل به فرصت شود و از وضعیت موجود به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه تحریم‌های اول 12 مرداد و 13 آبان روز آغاز مرحله دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران است افزود: در حال حاضر که هنوز تحریم اجرانشده متوجه شوک‌هایی در زمینه اقتصاد در کشور هستیم و بیماری‌هایی در حال بروز هستند و باید با شناخت بیماری‌های وضعیت اقتصادی کشور را به‌صورت ساختاری معالجه کنیم.

*باید به سمت صرفه‌جویی در همه زمینه‌ها حرکت کنیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تمام ارز باید برای کالاهای ضروری کشور در نظر گرفته شود و نیاز به بازار دوم ارزش وجود دارد تصریح کرد: در بحث مالی کشور نیاز به دریافت مالیات بیشتری دارد البته مالیات‌ها نباید به‌ناحق گرفته شود، برخی از کسب‌وکارها هنوز مالیات پرداخت نمی‌کنند و برخی نیز فرار مالیاتی دارد باید با این‌ها برخورد شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید به سمت صرفه‌جویی در همه زمینه‌ها حرکت کنیم که این اقدام از کارهای کوچک هم باید آغاز شود تا از هدر رفتن اضافی در همه ابعاد جلوگیری شود که این نه‌تنها نیاز کشور است بلکه در همه کشورها اجرا می‌شود.

دكتر جلالی با بیان اینکه مردم به مسئولان اطمینان کنند خاطرنشان کرد: مسئولین باقوت قلب بیشتری برای مردم خدمت و آنان را به آینده امیدوار کنند، کشور مایحتاج ضروری مردم را تأمین می‌کند و مردم نباید در این مورد نگرانی داشته باشند ولی لازم است مردم با مسئولان نیز ضمن اعتماد همکاری کنند.

وی با تأکید بر ضرورت برخورد با مجرمان گفت: عدم برخورد با سوءاستفاده کنندگان از وضعیت کشور یکی از نگرانی‌های مردم است که قوه قضائیه می‌تواند با برخورد جدی با متخلفان و فاسدان زمینه اعتماد مردم را افزایش دهند.

* تغییر کاربری سه هزار زمین کشاورزی افسوس دارد

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: همه مسئولین در راستای وظایف قانونی خود در حال تلاش هستند و به خاطر اقداماتی که برای رفع مشکلات مردم انجام می‌دهند به‌نوبه خودم از آنان تشکر می‌کنم.

مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه به همت مسئولان استان و شهرستان اقدامات خوبی در لنگرود در حال رقم خوردن است افزود: دو کنارگذر به طول 20 کیلومتر در شهرستان لنگرود در حال احداث است که در بدبینانه‌ترین حالت تا آخر سال به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با اشاره به مشکلات کشور در بحث کمبود آب بیان کرد: 900 تا 1100 میلی‌متر میزان باراندگی در سال است که اگر خوب مدیریت شود حداقل در گیلان مشکلی در زمینه آب نخواهیم داشت.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از چهار سد پیش‌بینی‌شده در لنگرود دو سد تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد تصریح کرد: دو بیمارستان 133 تخت خوابی و بیمارستان 64 تختخوابی تخصصی در زمینه چشم در حال احداث است که بیمارستان 133 تخت خوابی در هفته دولت جاری افتتاح می‌شود.

لاهوتی با تأکید بر اینکه برنج، چای و کرم ابریشم سه محصول استراتژیک گیلان و لنگرود است خاطرنشان کرد: یکی از مسیرهای توسعه گیلان کشاورزی است ولی برخی اقدامات دولت‌ها علیه کشاورز و کشاورزی است و اگر نیم خواهند کشاورزی باشد حداقل بیان کنند تا کشاورز نیز وضعیت خود را بداند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق گفته وزیر جهاد کشاورزی دو میلیون و 800 هزار تن برنج در طول سال نیاز کشور است که دو میلیون و 400 هزار تن در داخل کشور تولید می‌شود و نیاز کشور 400 یا 500 هزار تن است که باید وارد شود ولی بعضاً میزان واردات به‌اندازه تولید داخل است که موجب تضعیف تولید داخلی می‌شود.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری سه هزار زمین کشاورزی افسوس دارد گفت: برنج، چای و کرم ابریشم خارجی قابل‌مقایسه با تولیدات داخلی نیست و توان رقابت با محصول ایرانی را ندارند و لازم است جهاد کشاورزی در این زمینه اقدامات حمایتی از کشاورزان را در دستور کار خود قرار دهد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق برنامه پنجم توسعه قرار بود سازمان ساماندهی سواحل ایجاد شود خاطرنشان کرد: شهرداری و دهیاری‌ها با بودجه‌های محدود توان  سرمایه‌گذاری در سواحل را ندارند و سازمان ساماندهی سواحل می‌تواند موجب شکوفایی بیشتری در سواحل و بهره‌برداری بهتری شود.

*در 50 درصد روستاهای بخش مرکزی با مشکل آب شرب روبرو هستیم

فرماندار شهرستان لنگرود نیز در این مراسم اظهار کرد: یکی از وظایف و کارهای خوب کارکنان دولت انتقال خوب و مناسب شرایط کشور به مردم برای آگاهی بیشتر جهت همکاری است.

سید رضا جوادپور با بیان اینکه بزرگ‌ترین تهدید عدم شناخت از وضع موجود جامعه است افزود: خشک‌سالی، قطعی برق و کمبود آب شب سه مشکل فعلی است که همه مسئولان در تلاش هستند تا با اقدامات به‌موقع از آلام مردم کاسته شود.

وی با اشاره به کم‌آبی در لنگرود افزود: در 50 درصد روستاهای بخش مرکزی با مشکل آب شرب روبرو هستیم که همه در تلاشیم این موضوع زودتر رفع شود و از تک‌تک مردم روستاهای لنگرود عذرخواهی و از صبر آنان تشکر می‌کنم.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال کردن ناامیدی مردم از انقلاب و نظام است بیان کرد: وظیفه ما تقویت روحیه تعاون و همکاری و تلاش برای افزایش اعتماد مردم به انقلاب است تا دشمنان نتوانند به اهداف خود برسند.

جوادپور با بیان اینکه از وضعیت موجود نه باید وحشت‌زده بود و نه باید بی‌خیال باشیم تصریح کرد: باید باکار جهادی برای مردم و خدمت به‌نظام دشمن را از اقداماتشان علیه کشور مأیوس کرد و باید بدانیم که هیچ‌کسی نمی‌تواند به ما کمک کند غیرازاینکه مردم کشور در کنار یکدیگر برای سربلندی کشور تلاش کنند.
شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099