عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > حوزه ترانزیت بین‌المللی منطقه آزاد انزلی آینده درخشانی دارد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

حوزه ترانزیت بین‌المللی منطقه آزاد انزلی آینده درخشانی دارد
    رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه و ظرفیت‌های منطقه آزاد در حوزه ترانزیت بین‌المللی آینده درخشانی را برای این منطقه به ارمغان می‌آورد.

   

خبرگزاري تسنيم نوشت؛ دكتر کاظم جلالی امروز در بازدید از طرح‌های زیرساختی و توسعه‌ای منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: توسعه و پیشرفت زیرساخت‌های منطقه آزاد انزلی در مقایسه با گذشته گسترده و چشمگیر است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه همه‌جانبه زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی مشهود است گفت: اقدامات سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه زیرساخت‌های حضور و جذب توریست بسیار اثرگذار است.

دكتر جلالی جاذبه‌های تفریحی و گردشگری ایجاد شده جذب توریسم در منطقه آزاد انزلی را گسترده دانست افزود: آمارهای مثبت موجود از عملکرد این منطقه در شاخص حضور گردشگران به کشور بیانگر این است که رتبه کشوری منطقه آزاد انزلی در این شاخص با رشد مواجه است و مسیر این افزایش ادامه دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های بسیار خوبی در بخش‌های اقتصادی در منطقه آزاد انزلی احداث شده است بیان کرد: زیرساخت‌های مجتمع بندری کاسپین در بخش‌های ارتباطی و ترانزیتی از ویژگی و برتری بیشتری برخوردار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه منطقه آزاد انزلی اقدامات بزرگی در حوزه ترانزیت انجام داده است و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این منطقه حائز اهمیت است افزود: افزایش این ظرفیت با توجه استقرار ایران در حاشیه دریای خزر اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

دكتر جلالی با اشاره به اینکه این طرح‌ها زمینه افزایش ظرفیت‌های همکاری با کشورهای منطقه در بخش‌های ترانزیتی و مبادله کالا را فراهم می‌کند گفت: چین به‌دنبال طراحی مسیرهای موازی ارتباطی با اروپا است و ایجاد کریدور جدید تجاری میان ایران و چین از سوی منطقه آزاد انزلی، نقطه قوتی در کشور است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه می‌توان از این کریدور جدید جهت توسعه همکاری‌های ترانزیتی با کشورهای قزاقستان، روسیه و جمهوری آذربایجان بهره برد افزود: با توجه به زیرساخت‌های موجود در منطقه آزاد انزلی برای تنوع‌بخشی به حوزه همکاری‌ها می‌توان در حوزه سوآپ نفت فعالیت کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت‌های کریدور شرق به غرب و شمال جنوب منطقه آزاد انزلی به‌طور ویژه استفاده کرد اظهار داشت: جایگاه و ظرفیت‌های منطقه آزاد در حوزه ترانزیت بین‌المللی، آینده درخشانی را برای این منطقه به ارمغان می‌آورد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به اینکه نشاط عمرانی و اقتصادی بالا و وجود شهرک‌های صنعتی فعال از مهمترین ویژگی‌های منطقه آزاد انزلی است گفت: استفاده از توانمندی‌های بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی، ویژگی متمایز منطقه آزاد انزلی و حمایت از ظرفیت‌های بخش خصوصی است.
شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099