عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > «ترامپ» از حیرانی در سیاست خارجی آمریکا رنج می‌برد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

«ترامپ» از حیرانی در سیاست خارجی آمریکا رنج می‌برد
    رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ از حیرانی و سرگشتگی در سیاست خارجی آمریکا رنج می‌برد، گفت: با این وضعیت حالت انسجام فکری در ترامپ و رفتارهایش دیده نمی‌شود.

   

دکتر کاظم جلالی در گفت‌وگو با ایسنا، در تحلیلی از رفتارها و اقدامات اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: آقای ترامپ از حیرانی و سرگشتگی در سیاست خارجی‌اش رنج می‌برد که از ابتدا هم متوجه او بود.

وی افزود: مشاوران ترامپ به او آدرس‌های غلطی می‌دهند. نمونه آن را می‌توان در تصمیماتی همچون خروج از برجام و به دنبال آن شکاف بین اروپا و آمریکا و وضع مجازات‌هایی برای چین و بعد از آن در موضوع روسیه دید که در نهایت باعث ایجاد وضعیت فعلی برای آمریکا شد.

دکتر جلالی خاطرنشان کرد: اکنون هم ترامپ علیرغم حرف‌های گذشته‌اش به دنبال تلاش برای حضور در منطقه است. او همان کسی است که زمانی به اوباما برای حضور در عراق و افغانستان انتقاد می‌کرد که چرا آمریکا آنقدر هزینه کرده و نتیجه به دست نیاورده است. لذا نمی‌توان حالت انسجام فکری در ترامپ دید که به دنبالش تحلیل علمی درستی از رفتارهای او کرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس همچنین با اشاره به حضور ناوهای آمریکایی در منطقه گفت: اکنون آمریکایی‌ها به خیال حفظ امنیت در منطقه حضور پیدا کردند. حال اینکه به آن‌ها ارتباطی ندارد چون کشورهای منطقه مسئول تأمین امنیت هستند و این انتظار از مجموع کشورهای حوزه خلیج فارس می‌رود. البته متأسفانه برخی کشورهای حوزه خلیج فارس به جای هم افزایی و تأمین امنیت منطقه برای آمریکایی‌ها کارت دعوت می‌فرستند. آن‌ها بدانند که با حضور آمریکایی‌ها وضع بدتر می‌شود. ما کشورهای منطقه باید خودمان امنیت منطقه را تأمین کنیم.
سه شنبه ٧ خرداد ١٣٩٨
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099