صفحه اصلی > آرشيو پرسمان  
اخبار > شهرستان شدن بسطام


نسخه چاپي  ارسال به دوست

شهرستان شدن بسطام
    ...

   

*پرسش:
با سلام و خداقوت خدمت شما نماینده مردمی و پرتلاش  
آقای دکتر جلالی همانطور که اطلاع دارید بخش بسطام کاملا شرایط شهرستان شدن را دارد و شهرستان شدن این بخش منافع بسیار زیادی برای مردم این منطقه خواهد داشت از جمله اینکه شهر کلاته خیج به بخش تبدیل می شود و دهستان قلعه نو با ادغام دهستان گلستان نیز به بخش تیدیل خواهد شد و همچنین صدها منفعت دیگر .
نزدیک به دو ماه است که طرح شهرستان شدن بسطام را به فرمانداری شاهرود فرستادیم ولی فرمانداری اصلا روی آن کار کارشناسی انجام نداده است و این طرح همچنان در آنجا بلاتکلیف مانده و با دفتر استاندار تماس گرفتیم که با شخص استاندار ملاقات نمائیم که دفتر استانداری گفتند این کار سلسله مراتب دارد و ابتدا شما باید با فرماندار شاهرود ملاقات نمائید .
آقای فرماندار هم دائما امروز و فردا می کنند ومردم بسطام خیلی خشمگین شده اند و مثل اینکه استاندار چون می داند با شهرستان شدن بسطام زمینه استان شدن شاهرود فراهم می شود با این طرح مخالف است .
این حرکت استانداری خیلی مردم را خشمگین کرده واگر لازم باشد مردم بسطام کفن پوش به استانداری سمنان می روندو تا از استاندار جواب نگیرند آنجا را ترک نمی کنند .
آقای دکتر از آنجائیکه شما حامی شهرستان شدن بسطام می باشید خواهشمند است با آقای استاندار صحبت کنید که سریعتر این طرح را به وزارت کشور بفرستند واینقدر در زمینه شهرستان شدن بسطام کارشکنی نکنند .
با تشکر فراوان از شما
جمع کثیری از مردم بسطام
 
*پاسخ:
با سلام و تحیت
همان طور که بارها و بارها گفتم ما باید با تشکیل حداقل دو شهرستان دیگر به نام های بسطام و بیارجمند به سمت استان شاهوار پیش رویم. بسطام یک شهر تاریخی، قطعه ای از بهشت و دارای توانمندی های بسیاری است که می تواند با ارتقاء و شهرستان شدن هم خود توسعه یابد و هم با فعال شدن استعدادهای بالقوه اش عملاً بستر توسعه را در منطقه فراهم نماید. امیدوارم فرمانداری محترم اقدامات اولیه را با سرعت انجام داده و مقوله شهرستان شدن بخش بسطام هرچه سریع تر از ناحیه استانداری به وزارت کشور ارسال شود تا اینجانب نیز با جدیت از طریق وزیر محترم کشور موضوع را پی گیری نمایم.
امیدوارم در این خصوص هیچ گونه سهل انگاری انجام نشود و همه به وظایفمان عمل نمائیم. البته این نکته را نیز باید متذکر شوم که معمولاً در ماه های معطوف به انتخابات کند شدن روند مقوله تقسیمات کشوری تا حدودی طبیعی است.
سه شنبه ٨ آذر ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/09/17 13:9
3
4
به لحاظ نزديكي به شاهرود به يج وجه توجيه نداشته و نظر به مركز قوي خدماتي و تجاري در شاهرود موجب زحمت براي اهالي بخش مي گردد
کاربر مهمان
1390/09/09 12:5
4
4
مردم با غیرت بسطام حق خود را از مرکز استان خواهند گرفت /
کاربر مهمان
1390/09/09 11:34
2
3
جناب دکتر جلالی عزیز بی شک خود جنابعالی از هر کسی بهتر میدانید تا جائی که امکان داشته باشد سعی بر سنگ اندازی در این مسئله برای جلوگیری از پیشرفت بسطام نیست ! بلکه مراتب به گونه ای برنامه ریزی خواهد شد که شرایط استان شدن بزرگترین شهرستان کشور کم رنگ جلوه نماید، لذا از همشهریان عزیز بسطامی این تقاضا را دارم که با حمایت هرچه بیشتر از جناب آقای دکتر کاظم جلالی عزمی مضاعف در جهت ارتقاء وضعیت شهر تاریخی بسطام وبه فرمایش زیبای جناب دکتر جلالی قطعه ای از بهشت بگذارند . بی شک تلاشهای نماینده محبوب ومردمی بزرگترین شهرستان کشور روزی به ثمر خواهد نشست و تمامی مردم در استان شاهوار از منافع موجود آن منتفع خواهند بود.
کاربر مهمان
1390/09/09 10:25
4
3
اينهم از مضرات نداشتن فرماندار بومي ست اگر يك فرماندار قوي از اين منطقه سكاندار فرمانداري شاهرود ميشد مطمئنا كارها سريعتر به نتيجه ميرسيد .راستي آقاي استاندار ..... چرا سمنان بايد هميشه فرماندار بومي داشته باشد.
کاربر مهمان
1390/09/09 9:41
2
4
واقعا1در حق بسطام وبخش بسطام ظلم مضاعفي شده بسطام وتوابع ان از باستاني ترين مناطق ايران است و اثار تاريخي خود نشان دهنده اين امر است ولي متاسفانه مورد بي مهري واقع شده علي رغم وجود تاريخ و فرهنگ بالا و والاي اين منطقه ودر زمان حال وبعد از انقلاب نيز در عرصه دفاع از ميهن قهرمانانه ايستاد و شهداي بسياري ازاين شهر و روستاههاي اين بخش تقديم انقلاب شد اين حقش نيست كه مهجور باشد شهروندي از دهستان گلستان
کاربر مهمان
1390/09/08 21:29
3
3
مطمئناً مرکز استان مخالفت می کنه چون می ترسه با شهرستان شدن بسطام زمینه برای استان شدن شاهرود فراهم بشه
کاربر مهمان
1390/09/08 12:55
4
10
با تشکر از پیگیری های شما .مردم بسطام برای شهرستان شدن لحظه شماری می کنند .
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099