عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > مردم محروم غرب استان را دریابید!!!


نسخه چاپي  ارسال به دوست

مردم محروم غرب استان را دریابید!!!
    انجمنی موسوم به انجمن مردمی توسعه سمنان با ارسال نامه ای خطاب به مهندس نیکزاد وزیر محترم راه و شهرسازی خواستار انتقال اداره کل راه و ترابری استان از شاهرود به سمنان شد. متن کامل این نامه جالب و خواندنی جهت رفع خستگی درج می گردد.

   

انجمنی موسوم به انجمن مردمی توسعه سمنان با ارسال نامه ای خطاب به مهندس نیکزاد وزیر محترم راه و شهرسازی خواستار انتقال اداره کل راه و ترابری استان از شاهرود به سمنان شد. متن کامل این نامه جالب و خواندنی جهت رفع خستگی درج می گردد.

 

جناب آقای مهندس نیکزاد وزیر محترم راه و شهرسازی

با سلام و احترام؛

با همت و بلند نظری و تلاش شبانه روزی حضرت عالی در حوزه ی مسکن و شهرسازی به خصوص در مقوله ی مسکن مهر نمایندگان ملت را متقاعد نمود که با اکثریت آراء جناب عالی را با اختیارات وسیع تر در وزارت راه و شهرسازی تنفیذ نمایند تا پیوسته میهن اسلامی از خدمات ارزنده ی جناب عالی بهره مند گردند ما نیز به مصداق آیه شریفه لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق شایستگی جناب عالی را ارج می نهیم.

در استان:

1-      متاسفانه اداره کل راه و ترابری در یکی از دورترین شهرستان های استان واقع گردیده و فاصله آن با غربی ترین شهرستان 300 کیلومتر است.

2-      این اداره کل به جهت فاصله گرفتن از مجموعه ی مدیریتی استان در حاشیه بوده و عمدتاً طرح ها و برنامه های شهرستانی ارائه نموده و نتوانسته است به صورت استانی نقش ایفا کند.

3-      طرح های ارائه شده در حوزه راه در سه سفر استانی دولت محترم موید همین موضوع است.

4-      با کمی حوصله و مطالعه در می یابید که راه های ارتباطی، پل ها در غرب استان با نگاه خوش بینانه مغفول و یا عمداً محروم از توسعه نگاه داشته شده اند (عدم پی گیری طرح راه سمنان به انارک اصفهان، ورودی و خروجی شهرهای سمنان گرمسار و دامغان، عدم اصلاح و تعمیر اساسی راه سمنان به گرمسار .....)

5-      تلاش زیادی جهت انتقال اداره کل راه و ترابری به مرکز استان انجام شده است ولی با جوسازی ها و تهدیدها، مسئولان عزیز عقب نشینی نموده و انتقال انجام نشده است.

6-      به لطف خدا و با تدبیر دولت عدالت محور و مجلس محترم وزارت و شهرسازی در یکدیگر ادغام گردیدند که البته در موضوع ادغام نماینده ای که بر چیده شدن اداره کل راه و ترابری از حوزه نمایندگی خویش ناگزیر می دید با جوسازی ها و با آوردن آمار و ارقام اظهار به عدم توفیقات وزارت راه و حجم کار در این وزارت خانه مخالفت خویش را از ادغام بیان می داشت و در واقع منافع ملی را فدای خواسته خویش می نمود و اینک مترصد به ترفند دیگری گردیده است و آن ابقاء و یا ایجاد معاونت راه در همان شهرستان است.

جناب آقای نیکزاد

سعدی می گوید:

کرم کن چنان کت براید ز دست                                           جهان بان در خیر بر کس نبست

ما با توجه به غیرت و جوانمردی و شجاعت و جسارتی را که از شما دیده ایم استدعا داریم اجازه بدهید این وضعیت خاتمه یافته اداره کل راه و شهرسازی با تمامی معاونت ها در مرکز استان استقرار یابد و مردم محروم غرب استان از توانمندی ها و امکانات مجموعه راه بهره مند گردند.

 

و ما عندالله باق

غلامرضا سالار

مدیر عامل انجمن مردمی توسعه سمنان

شنبه ١٦ مهر ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/08/15 12:38
1
2
من هم اگه اداره كل راه و بقيه ادارات ببرند سمنان ديگه در هيچ انتخاباتي و...شركت نخواهم كرد چون اين برمي گرده به احترامي كه مسولين براي شهروندان خود قائلند
کاربر مهمان
1390/08/01 15:24
1
1
با سلام . مردم سمنان تلاش بی وقفه نماینده دلسوزمان را دیدند و می خواهند یه رعب و وحشت در دل مردم شاهرود بندازن اما خبر ندارن وقتی جلالی هست یعنی پشت مردم به کوه بند . جلالی امیر کبیر شاهرود
کاربر مهمان
1390/07/22 11:0
1
0
ما مهدی شهری ها نه از سمنان خیری دیدیم نه از شاهرود چون اداره کل راه در شاهرود است مردم مهدی شهر بیش از 20 سال است درخواست یک جاده 20 کیلومتری برای اتصال به جاده سمنان فیروزکوه را دارند این اداره کل مستقر در شاهرود شما موافقت نمی کند این در حال است که مردم مهدی شهر بیشترین ارتباط را با فیروزکوه دارند
کاربر مهمان
1390/07/21 13:30
1
1
سلام با نظر همشهری شاهرودی خودمان برای نمازجمعه وحدت موافق هستم چرا که تاثیر زیادی خواهد داشت. اما باید دید آیا امام جمعه هم با این وحدت موافق است یا خیر!!
کاربر مهمان
1390/07/21 10:41
0
1
واقعا مایه تاسف که برخی از مسئولین محترم آخرتشون رو به خاطر پر کاهی به این دنیا می فروشند من شرمم میاد که بخوام چیزی بگم فقط همین بس که حضرت علی حکومت رو از لنگه کفش پاره ای بی ارزشتر دونسته حالا ما که مدعی پیرو سیره اون حضرتیم ........ جناب آقای سالار سعدی ابیات دیگری هم سرودند حتما یه سری دیگه به دیوان سعدی بزنید.
کاربر مهمان
1390/07/21 9:24
0
1
با سلام خدمت آقاد دكتر ادغام وزارتخانه هاي راه و مسكن و تشكيل وزارت راه و شهرسازي دست اويزي براي بازيگران و فتنه جوياني گشت كه از منش عدالت محوري دولت نهم و دهم نا اميد شده و چشم به فرصت هاي كذايي دوخته كه ظلم و جفاي خود را افزون نموده و با بالاتريت ميزان نا فهمي مطالبي بيان دارند. آقاي دكتر همه چيز از نازكي پاره مي گردد جز ظلم مردم شاهرود در طول ساليان سال ستمها ديدند و هم اكنون گرگ باران ديده اند و ديگر اجازه نخواهند داد اندك مايه گان بي هويت به مقصد خود برسند. اداره كل راه حق حقه مردم شاهرود است و تا ابد در خاك و سرزمين پاك شاهرود خواهد درخشيد
کاربر مهمان
1390/07/20 18:58
0
2
بسوز د پدر بی عدالتی .
کاربر مهمان
1390/07/20 18:5
0
2
آقای دکتر جلالی با سلام، ما می دانیم که در این سه دوره برای شاهرود زحمات بسیاری کشیده اید واز آنجا که حمایت چندانی از طرف مردم شاهرود نشده اید همین اقدامات هم قابل تحسین است .اما یک دست صدا ندارد ما دوباره از شما می خواهیم در کوهتاترین مدت نماز جمعه وحدت را درخواست کنید تا مردم شاهرود با حضور در این نماز جمعه صدای اعتراض خودرا به گوش مسئولین برسانند. لطفا جواب دهید .ممنون
کاربر مهمان
1390/07/20 9:53
0
1
الهی! حق مظلوم را از ظالم بستان آمین
کاربر مهمان
1390/07/19 12:50
0
5
به راستی چه چیز این نامه عجیب است آیا ستمی که در سالهای قبل از انقلاب وبعد از انقلاب توسط سمنان به مردم شهرستان شاهرود روا شده است را ندیده اید. شاهرود وشاهرودیها در این سالها دچار عقب ماندگی زیادی شده اند که تمام پایه واساس آن در مرکز استان ریخته شده است. آنها هیچ چیز را برای شاهرود نمی خواهند چرا که شاهرود باید روز به روز کوچکتر شود . حکایت ما حکایت...و... است . آقای دکتر شمارا به خدا ملاحضات را کنار بگذارید وبه ما بگوئید الان نقش امام جمعه چیست ؟ چرا مانند امام جمعه سابق آقای نظری عمل نمی کند چرا سکوت کرده است. بگوئید چرا ریاست جمهور عدالت محور سکوت کرده است وبه داد این مردم نمی رسد ؟ چرا مرکز استان تا این حد بی محبا پیش می رود وکسی جلودارش نیست. بفرمائید چرا شما یک تجمع قانونی را پیگیری نمی کنید؟ نمی شود عیب ندارد برای یک نماز جمعه فراخوان عمومی بزنید تا مردم در حمایت از شهرستان یک نماز جمعه به یاد ماندنی برگزار کنند. دکتر سکوت را بشکنید . بخدا اداره کل خط قرمز شاهرود است واگر انتقال صورت بگیرد به علی (ع) قسم که دیگر هیچ قدمی برای کشور برنخواهم داشت ودر هیچ مراسم وراهپیمائی وانتخاباتی شرکت نخواهم کرد
کاربر مهمان
1390/07/19 8:56
0
2
این آرزوی سمنانی ها سرابی بیش نیست .
کاربر مهمان
1390/07/19 8:34
0
3
واقعاً دلم از این همه محرومت کباب شد، آدم یاد فیلم مختارنامه میوفته، اونجا که عبید الله بن زیاد برای یزید دردنامه میخوند، این دردنامه هم دقیقاً از همون جنسه
کاربر مهمان
1390/07/19 7:16
1
1
نسبت شاهرود به سمنان همانند ...........................................
کاربر مهمان
1390/07/18 14:15
2
1
با سلام و تشكر از اطلاع رساني نماينده محبوب و محترم لطفا خودتان در خصوص بند 4 قضاوت كنيد و نمونه وارونه جلوه دادن وقايع استان را با چشم خود مشاهده كنيد كه ورودي شهرشاهرود كه در فاصله 2 كيلومتري اداره كل راه از سمت مشهد واقع شده است و بصورت جاده دوطرفه مي باشد با ورودي شهر سمنان از سمت مشهد كه به صورت 6 بانده يك طرفه است و.... امان از ظلم ، امان از بي عدالتي ، كه تاب ديدن اين اداره كل در اين شهرستان كه از ابتداي استان شدن اين خطه مورد ظلم واقع شده است و گواه اين قضيه تعريف استان در كتاب تعليمات اجتماعي پنجم ابتدائي كه مركز استان به شهرستاني كه داراي بيشترين وسعت و جمعيت مي باشد مركز استان مي گويند ؟!!!!!
کاربر مهمان
1390/07/18 11:26
1
3
نظرم به آن ناشناسي است كه خطاب به امام جمعه و مسئولين شهر فرموده اند كفن پوش شويد و ........... عرض ميكنم مثل اينكه شما تو شاهرود زندگي نميكني كه هنوز مردم و مسئولين شهرت را نشناخته اي اگر يك سمناني چنين درخواستي از مردم و مسولين شهرش كند و عملي شود عجيب نيست ولي شاهرودي ها فقط در حد حرف و شعار ازشون انتظار داشته باش . اگه چنين اتحادي و مردانگي بين مسئولين و مردم ما بود كه حال و روزمان اين نبود . نگران نباش بهت قول ميدم اگر به اين شكل پيش بره در آينده نزديك شاهد انتقال اداره كل راه و نفت به سمنان خواهيم بود
کاربر مهمان
1390/07/18 11:7
1
1
این از مصیبت های قانون گذاری در مملکت ماست شهر ی مثل سمنان که هیچکدام از پتانسیل های رشد از قبیل آب وهوا و .. را ندارد و فقط به صرف مرکز استان بودن این همه امکانات دولتی را می بلعد و هیچکس نیز چیزی نمی گوید علت استان شدن را نیز همه می دانند
کاربر مهمان
1390/07/18 10:55
1
7
آقايان فقط همينقدر بدانيد كه در شاهرود هستند كسانيكه در ارتباط با اين قضيه تا پاي خون خواهند ايستاد شايد بهانه اي شود جهت ,,,.مسئولين آگاه باشيد.
کاربر مهمان
1390/07/17 19:46
1
9
اسم واقعی این انجمن کذائی انجمن مردمی عقب نگهداشتن شاهرود می باشد .
کاربر مهمان
1390/07/17 18:36
1
7
آقا شما را قسم به خون شهدا بذارید ما سر جامون بشینیم .آخه چقدر.....
کاربر مهمان
1390/07/17 17:8
0
10
امان ازدست این سمنانیها.مسولان سمنان کم بودن حالا انجن حمایت از سمنان هم تشکیل دادن.ولی بحول قوه الهی وباهمت وپشتکار استانداری را میاریم شاهرود.
کاربر مهمان
1390/07/17 12:46
1
8
واقعاً كه خيلي رو دارند!! چه حرفهاي بي ربط، محروميت، تهديدو جوسازي، و حرفهاي ... ديگر
کاربر مهمان
1390/07/17 10:37
2
9
جناب سالار عزیز کاش قبل از نوشتن چنین بیانیه هائی کمی مطالعه نسبت به نقاط جغرافیائی استان می نمودید تابلکه موضوع چهار راه اقتصادی در این استان برایتان کمی بهتر مفهوم پیدانماید.لذا تازمانی قوانین پابرجا باشد دولت عدالت محور هم نمیتواند پا فراتر از قانون گذارد به همین علت سالهاست اداره کل هائی مانند نفت،راه وترابری ،راه آهن هرکدام به دلایل روشن در شاهرود هستند اما نکته جالب تر این است که تا زمانی ما نماینده ای به نام کاظم جلالی داریم حتی اگر دولت عدالت محور هم بخواهد قانون شکنی نماید او به عنوان محبوب ترین نماینده بزرگترین شهرستان کشور نخواهد گذاشت چون عزم یک ملت شهیدپرور را در پشت سر میبیند که مانند کوه از او حمایت خواهند کرد. پس به جای اینکه به مهندس نیکزاد نامه بنویسید دست به دامن خدا شوید که کاظم جلالی در دور بعد انتخابات نیاید !!!!!
کاربر مهمان
1390/07/17 9:47
0
8
جالب اینجاست که همین آقایان فرصت طلب با جدیت پی گیر انتقال وزارتخانه ها به شهرشان هستند و برای یکی از آنها جا هم آماده کرده بودند که با پایان جو انتقال وزارتخانه ها فعلاً آرامش جایگزین شده است. آیا مردم کشور که مجبورند برای رفتن به یک وزارتخانه ، فاصله 220 کیلومتری تهران - سمنان را بپیمایند آدم نیستند؟
کاربر مهمان
1390/07/17 9:12
11
3
درودفراوان به مردم شاهرود دکترخیلی زرنگی برو شهرداری وفرمانداری ویژه خود توا سروسامون بده مردم بیچاره دارن ازبی کفایتی شما خون گریه میکنن .اونوقت شماخط خون تعریف میکنی برواین چندماهه موندرا آبروی خودتو نگه دار.
کاربر مهمان
1390/07/16 23:3
1
13
از امام جمعه، نماینده، فرماندار،شهردارو دیگر مسئولان دلسوز شاهرود ، عاجزانه در خواست می کنم : کفن پوش و با پای برهنه به تهران بروند وبغض فروخفته و فریاد جوانان مظلوم شاهرودی را که بزرگان استان حتی از احداث یک کارخانه خودروسازی هم برای آنها دریغ کرده و آنها همچنان در حسرت به دست آوردن یک شغل ساده می سوزند ، مستقیما به استحضار رهبر عزیزمان برسانند. از امام جمعه عزیز عاجزانه در خواست می کنم ، درصد بیکاران متولد شهر شاهرود و میزان بیکاری در شهر سمنان (هر دو از یک استان) را مستقیم و بدون واسطه محضر آقایمان عرض کنند. از نماینده شهرمان ملتمسانه می خواهم جمعیت بومی و متولد شهرهای شاهرود و سمنان (هر دو از یک استان) و تعداد کارخانه ها و واحدهای تولیدی و همچنین تعداد نیروهای مشغول به کار در این دو شهر را به طور شفاف و مستقیم خدمت رهبر مهربانمان برسانند. از فرماندار می خواهم آمار بالای نزاع و درگیری و بزه کاری و معضلات فرهنگی و اعتیاد و قاچاق مواد مخدر و درگیری های مسلحانه و... را که پیامد محتوم و بلا شک بیکاری جوانان است ، به طور صریح و شفاف به استحضار رهبرمان برساند. از آقای شهردار درخواست میکنم ، به رهبر عزیزمان بگویند، در جایی از سرزمین پهناور ایران به نام شاهرود، همان شهری که ایشان ، شهر معلمان دین و اخلاق خوانده اندش ، همان شهری که بیشترین شهید و جانباز را تقدیم انقلاب و ایران کرده است، جوانانی نفس می کشند که شلاق تبعیض و اجحاف پیرشان کرده ، پسرانی هستند که با مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد در شهر خودشان کاری نیافته و هرروز آواره این شهر و آن شهر و گوش به زنگ فلان آگهی استخدامی هستند، پدرانی هستند که روز و شب خود را با آه و حسرت ناشی از بیکاری فرزندان تحصیل کرده خود می گذرانند ،مادرانی هستند که هرشب را با آرزوی دامادی فرزندانشان سر به بالین می گذارند،اما مسئولین ارشد استان علی رغم اینکه عطش و اشتیاق جوانان را برای کار می بینند و می دانند وشرعا و قانونا در قبال آنها مسئول هستند، متاسفانه در جایی دیگر ازاستان و از بودجه همین استان برای هموطنان غیر بومی و مهاجر اشتغال زایی و تامین مسکن می کنند. ازشما عزیزان عاجزانه درخواست می کنم ،به سید و سرورمان بگویید، در جریان سفر سوم رییس جمهور به استان ما ،آنجایی که بالاخره بخشی از صدای مردم شهید پرور شاهرود مبنی بر عدالت خواهی و مساوات،علی رغم تلاش زاید الوصف بزرگان استان برای شنیده نشدن و نادیده گرفته شدن این صدای بر حق ، شنیده شد ، از سوی رییس جمهورمقررشد کارخانه خودرو سازی در شرق استان(همانجایی که بر مبنای منطق و عقل و شرع و انصاف،بیکاربومی بیشتری دارد)، احداث شود.اما متاسفانه برخلاف دستور صریح ،چنان بلوایی برپا و چنان بازی کثیفی اجرا شد،که این کارخانه هم به سرنوشت سایر پروژه های اشتغال زایی برای جوانان نجیب شاهرودی دچار شد و سر از سمنان در آورد.انگار نه انگار که جوانان شاهرود هم از این کشور حقی دارند،انگار نه انگار که دستور مستقیم و صریح آقای احمدی نژاد ،احداث این کارخانه در شاهرود بوده است،انگار نه انگار که شعار آقای رییس جمهور عدالت بوده است،انگار نه انگار که مردم شاهرود بزرگ ، بیشترین رای را به آقای احمدی نژاد داده اند،خیلی راحت وبه سهولت آب خوردن ، حق جوانان پاک و نجیب شاهرودی و دستورشفاف و صریح رییس جمهور نادیده گرفته شد.آب از آب هم تکان نخورد. از شما مسئولین درخواست می کنم ، به استحضار رهبر مهربانمان برسانید، در شرق استان سمنان ، جوانان در عطش بیکاری می سوزند و به واسطه آن هر روز و هر ساعت در معرض هزاران معضل و گناه و مفسده و خطر قرار دارند ، اما در مرکز استان ، عده ای با تطمیع و تحمیق دیگران ، کشاندن آب دریای خزر به شهر سمنان را ، مستمسک و دست آویزی برای حضور در دوره بعد مجلس قرار داده اند. ازشما عزیزان عاجزانه درخواست می کنم ،در محضر رهبر عزیزمان ،حرف دل مردم شاهرود ، یعنی درخواست جدایی کامل از ظلم و تبعیض و حق خوری را بیان کرده و از محضر مولایمان بخواهید فکری به حال این مردم کنند.چرا که ما از آقای رییس جمهور که شعارشان عدالت بود ،تقریبا ناامید شده ایم. ازشما عزیزان عاجزانه درخواست می کنم، در محضر رهبر دلسوزمان عرض کنید، جوانان شاهرودی ، با وجود تمام ظلم ها و حق خوری هایی که به ناحق در حقشان روا داشته می شود، تک تک سلول های بدنشان و قطره قطره خون پاکشان برای فدا شدن در راه دفاع از ولایت آماده و مهیاست.
کاربر مهمان
1390/07/16 22:46
1
9
اگر راه رود ما به بیراهه می رویم این تو بمیری از اون تو بمیری ها دیگه نیست
کاربر مهمان
1390/07/16 20:53
1
12
خيلي سالاري غلام خان دانشمند اگه موافق باشي شاهرود را هم منتقل كنيم سمنان ولي يك اشكال پيش مياد اون وقت اب و نون هم گير مهاجريني كه قبلا منتقل كردين نمياد وخيلي مشكلات ديگر پس بياييد يك كار ديگر كنيم اول تكليف آب وهوارا مشخص كنيم يك مقدار از شمال مقداري از شاهرود وديگر جاها وارد كنيم هزينه اش مهم نيست پول تو سمنان زياده بعد فضاي سبز درخت و شرايط مناسب زندگي و خيلي موارد ديگر در اخر هم مهاجر بگيريد تا مشكل كوچكي سمنان بر طرف گردد .........................
کاربر مهمان
1390/07/16 20:15
1
11
با سلام خدمت مردم ستمدیده و محروم نشین مرکز استان نه غرب استان خدا رو شاکریم که بعد از دیدن بی عدالتیها در استان معنی واقعی محرومیت را دیدیم آقای غلامرضا سالار اگه سرمبارک را از زیر برف های سنگین سمنان بیرون کنید و دوری در راههای استان خصوصا.جاده حرم تا حرم متوجه عدالت خواهی خود ودوستان مرکز نشین می شود به امید خدا اداره کل راه استان سمنان به شهرتان خواهد آمد و ما هم اداره کل راه استان شاهوار را جای گزین آن می کنیم
کاربر مهمان
1390/07/16 13:38
2
21
انجمن توسعه سمنان سعی کند لقمه به اندازه دهنش بردارد که تو گلویشان گیر نکند .اداره کل راه و ترابری خط خون مردم شاهرود است و به حمد خدا بزودی اداره کل مسکن و شهرسازی نیز به آن ملحق خواهد شد .
کاربر مهمان
1390/07/16 13:22
2
29
تحمل محرومیت چقدر سخته فقط کسانی که داغ محرومیت کشیدن می تونن این بندگان خدا رو درک کنن. خداوندا خودت کرمی کن شاید ذره ای از آلام مرکزنشینان استان به خاطر سالها دست و پنجه نرم کردن با محرومیت، فقر، بیکاری، عدم توسعه یافتگی و نداشتن راه های مناسب التیام یابد. همه با هم برای رفع حاجات این عزیزان نیازمند دست به دعا برداریم. آخه دل آدم براشون می سوزه
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099