عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > تزویر تا کجا؟


نسخه چاپي  ارسال به دوست

تزویر تا کجا؟
    ...

   

توسعه سمنان تا کجا؟!

انجمنی به نام انجمن مردمی توسعه سمنان در نامه ای به مهندس نیکزاد وزیر راه وشهرسازی از وی درخواست کرده اند به منظور حمایت از مردم محروم غرب استان (یعنی شهرستان سمنان) اداره کل راه و شهرسازی با تمامی معاونت ها در مرکز استان استقرار یابد و مردم محروم غرب استان از توانمندی ها و امکانات مجموعه راه بهره مند گردند!!

این بنیاد عنوان نموده است این اداره کل به جهت فاصله گرفتن از مجموعه ی مدیریتی استان در حاشیه بوده و عمدتاً طرح ها و برنامه های شهرستانی ارائه نموده و نتوانسته است به صورت استانی نقش ایفا کند. درنهایت این بنیاد بنا دارد تا اداره کل راه وترابری استان را که در شاهرود واقع است به مرکز انتقال دهد تا عدالت در استان توزیع گردد.

روزگار عجیبی است نمی دانیم کسانی که حیا را قورت داده اند چرا دست از سر مردم شهرستان شاهرود برنمی دارند وهر از چند گاهی مایل می باشند کمی با احساسات ما بازی کنند . نمی دانیم چرا این حداقل ها را هم نمی توانند ببینند ،نمی دانیم چرا عده ای دوست دارند ظلم را علنی کنند . واقعا چه شده است کارهای که قبلاً در خفا انجام می گردیده حالا علنی انجام می شود ، چه چیزی باعث شده آنها دیگر از غیرت مردم شاهرود وحشتی نداشته باشند.

البته حق هم دارند چرا که شاهرود این روزها حسابی بی کس وکار شده است وهر کسی بر طبل خود می کوبد واین صداهای ناهمگون ودرهم کسی را نمی ترساند. امروز شاهرود حسینی ندارد که شجاعتش ولباس روحانیتش مانع تظلم بیشتر شود . امروز نظری ندارد که حرف خودرا به راحتی بزند.

 امروز فقط یک جلالی مانده است که برنامه ای مرتب ومنظم برای تخریبش چیده اند تا اگر از بیرون نمی شود کاری کرد تخریبش را به داخل سوق دهند تا همان کسانی که رای خودرا به نام او به صندوق ریخته اند کارش را یکسره کنند . حالا اگر مرگ برجلالی وآرزوی سرطان گرفتنش مانند حسینی وطومار نویسی علیه وی جواب نداده شاید مردم حوزه اش بتوانند کاری کنند؟!!

آقایان بنیاد حق دارید که اینگونه بی پروا نامه بنویسید . اگر دل داشتیم الان این همه جوان ما بیکار نبودند، الان استادیوم مشابه شما شکلی به خود گرفته بود، اسم ماشین سازی به ما واصلش به شما نمی رسید ، امروز تفاوت بودجه شهرداری ما وشهرداری شما به این مقدار نبود، تیم بسکتبال ما به این روز نمی افتادو........

خوب نزدیک انتخابات است ، میدان که شلوغ شده ، چهره ها که تخریب شده اند ، خودمان که به جان خودمان افتاده ایم ، چه زمانی بهتر از حالا ولی شاید این لقمه بزرگی باشد.

شاید زمان آن رسیده که در شاهرود پرافتخار با این همه توانمندی وپتانسل های موجود اندکی به خود آید . شاید زمان آن رسیده که امام جمعه شاهرود نظر خودرا در خصوص این توهین های آشکار بیان کند ، شاید زمان آن فرا رسیده حاج آقا های ما به وظایف بزرگی خود بیشتر فکر کنند ، شاید زمان آن رسیده که دلسوزان شهرستان که به خاطر بی مهرها خودرا کنار کشیده اند حالا به خاطر حفظ اندک داشته ها در قالب تشکل های به دفاع از حقوق شهرستان بپردازند.

شاید زمان آن فرا رسیده که یک دل شویم . کینه هارا به دور بریزیم . یکی شویم وآنی شویم که دیگران نمی خواهند.

شاید زمان آن رسیده که به رئیس جمهورمان که شعار عدالت محوریش باعث شد تا به او رای دهیم نامه ای با هزاران امضاء دریافت کند که مردم در آن  خواهان حقوق خود می باشند.

وشاید زمان آن رسیده است که مردم خوب شهرستان شاهرود بدانند ومطمئن شوند که این بی توجهی به آینده شهرستانشان به تدریج ریشه داشته هایشان را می خشکاند .

امروز شاید این بنیاد توسعه به توسعه جغرافیایی مرز شان تا شاهرود فکر می کنند وگرنه اگر غیر از این بود اینگونه مظلوم نمایی نمی کردند واز محرومیت مردم شرق استان!! گلایه نداشتند ومثل معروف در دیزی بازه را به یاد ما نمی انداختند.

به هرحال باید فکری کرد. یا شاهرود را فراموش کنیم وهر آنچه را که زیاده خواهی های دیگران برای ما در برنامه دارند بپذیریم ویا به راستی برای شکوفایی واقعی آن خودمان برنامه داشته باشیم.

محمد رضائیان http://khabar273.blogfa.com
شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/08/28 9:6
0
0
آقاي جلالي به فكر اينه كه راي بياره چه كار داره با برنامه ريزي و.............
کاربر مهمان
1390/08/05 9:41
0
2
امروز شاید این بنیاد توسعه به توسعه جغرافیایی مرز شان تا شاهرود فکر می کنند وگرنه اگر غیر از این بود اینگونه مظلوم نمایی نمی کردند . به هرحال باید فکری کرد. یا شاهرود را فراموش کنیم وهر آنچه را که زیاده خواهی های دیگران برای ما در برنامه دارند بپذیریم ویا به راستی برای شکوفایی واقعی آن خودمان برنامه داشته باشیم. بهترين نظر همين جملات نويسنده است .اميدواريم كه بزودي شاهد يك همت مردمي باشيم چرا كه راه نجات همين است. اقاي دكتر جلالي از زحمات شما هم ممنون هستيم
کاربر مهمان
1390/08/05 9:33
0
1
سلام دوستان خیلی متن قشنگی بود همه ما شاهرودی ها باید فریاد عدالت خواهی را سر بدیم. باید هم صدا بشیم. نباید بذاریم آیندگان ما به وضعیت امروز ما دچار بشوند. باید برای اونها برنامه ریزی های استراتژیک بکنیم تا فردا روز نگویند پدران و مادران ما شاهرود را بریاد دادند. باید یک صدا فریاد بزنیم........ به امید شاهرودی سبز.......... khodemanee.mihanblog.com
کاربر مهمان
1390/08/03 18:48
0
3
سلام اميدوارم مردم شاهرود اين واقعيت را درك كنند كه به قول نويسنده براي شكوفايي شاهرود خودمان بايد برنامه داشته باشيم. مردم شاهرود درگير كارهاي روزمره شده اند وكاري نمي كنند در حالي كه مركز استان دائما در حال برنامه ريزي مي باشند
کاربر مهمان
1390/08/03 0:49
3
0
جناب اقای جلالی شما که اینهمه سنگ ملت را به سینه میزنی هر کاری می خواستی میتونستی تو این 16-17 سال حکو متت بر شاهرود بکنی نه فقط موقع انتخابات هر سال یه پیراهن عثمان بلند کنی عدهای را دورت جمع کنی فکر کردی مجلس ارث پدرته مردم شاهرود از تو خستن بسه دیگه
کاربر مهمان
1390/08/01 15:32
3
1
تنها در سه استان کشور اداره کل راه و ترابری در شهرستان های لار ، ایرانشهر و شاهرود داریم ، به عنوان یک سمنانی هیچ مخالفتی اب وجود اداره کل راه و ترابری در شهرستان شاهرود ندارم ، اما به این شرط که اداره کل راه و ترابری استان سمنان هم وجود داشته باشد ، طرح های ملی ، توجیه پذیر و دارای اعتبار مصوب راه و ترابری در سمنان و غرب استان عقب نگه داشته شده است ، فرودگاه سمنان ، پل روگذر شهرک صنعتی ، تقاطع های غیرهم سطح ورودی سمنان ، شهرک روزیه ، درجزین و . . . ، راه چاشم- دوآب ، مهدیشهر-جاده سمنان فیروزکوه ، سامان دهی ورودی سمنان از تهران ، مطالعه راه آهن سمنان-فیروزکوه در برابر تامین اعتبار برای تمامی طرح های شرق استان مانند کمربندی دامغان و شاهرود . . .
کاربر مهمان
1390/08/01 7:58
0
5
اگر اداره كل راه وترابري به صورت شهرستاني عمل كرده پس چرا سمنان اين همه روگذر و زير گذر و جاده هاي با كيفيت دارد و گرمسار هم به عنوان يك شهر غرب استان اين همه از جاده هاي خوب و با سطح عالي برخوردار است جاده قم گرمسار كه چقدر باعث تسهيل رفت و آمد و كم شدن فاصله شده ولي شاهرود ما چي جاده ابر علي اباد را حاشيه سازي و سياسي اش مي كنند ! جاده شاهرود ازاد شهر را كه چند سالي است كارش شرع شده با كم لطفي دوستان!!! ناقص و نيمه تمام وغير استاندارد مي بينيم پروژه هاي بيارجمند هم به همين شكل!!!! وآن وقت به وزير راه نامه مي نويسند خوب بنويسند ولي كمي فقط كمي مسلمان بودنشان را به ياد بياورند كجا راه وترابري شهرستاني عمل كرده اتفاقا ملي تر از راه كسي عمل نكرده
کاربر مهمان
1390/07/30 19:17
1
8
خو ب است همه شهروندان شاهرودی اینگونه موضع بگیرند
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099