عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

صفحه اصلی > آرشیو پربیننده ترین ها  
اخبار > سر مقاله روزنامه پیام استان به قلم کواکبیان


نسخه چاپي  ارسال به دوست

سر مقاله روزنامه پیام استان به قلم کواکبیان
    مدیر مسئول روزنامه پیام استان که همان نماینده مردم شریف سمنان در مجلس شورای اسلامی هستند با ذوق زدگی تام و با هدف اختلاف افکنی در بین مسئولین شاهرودی که سیاست نخ نما شده برخی مرکز نشینان طی دهه های اخیر می باشد مطلب ذیل را به عنوان سر مقاله روزنامه خود درج کرده است. حال سوال این است که پاسخ وی در خصوص خطبه های این هفته امام جمعه بزرگوار شاهرود چیست که فرموده اند چنین جسارتی اتفاق افتاده و افرادی نیز شهادت داده اند. لطفاً به متن ذیل توجه فرمایید:

   

مدیر مسئول روزنامه پیام استان که همان نماینده مردم شریف سمنان در مجلس شورای اسلامی هستند با ذوق زدگی تام و با هدف اختلاف افکنی در بین مسئولین شاهرودی که سیاست نخ نما شده برخی مرکز نشینان طی دهه های اخیر می باشد مطلب ذیل را به عنوان سر مقاله روزنامه خود درج کرده است. حال سوال این است که پاسخ وی در خصوص خطبه های این هفته امام جمعه بزرگوار شاهرود چیست که فرموده اند چنین جسارتی اتفاق افتاده و افرادی نیز شهادت داده اند.

لطفاً به متن ذیل توجه فرمایید:

در فضای هیجانی و خود ساخته مخالفان آرامش، امام جمعه محترم و هشیار و دوراندیش شهر شهیدپرور شاهرود، جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ترابی، در جایگاه مقدس نماز جمعه، جمله استدلالی مقتضی فرمودند که چنان چه در مورد چنین جمله سخیفی که شایع شده است، مدرکی هست، ارائه شود و چه نیکو فرمودند; چون "بنیه" را مدعی باید مطرح کند. امروز مانند گذشته ها نیست هر جمله و عبارتی آن هم در صحن مجلس ثبت و ضبط خواهد شد.

حتی در فیلم ها، لب خوانی را مشخص خواهند کرد. بنده تاکنون، یک کلمه درباره اختلاف استان باسواد و فرهیخته سمنان، نگفته و ننوشته ام و همیشه مطالباتم جهت موکلان، در چارچوب قانون بوده است و پیوسته در هدف و مشی خود پایبندم و بر مسند قاضی هم ننشسته ام که کسی را جهت تایید و تثبیت وجهه خود متهم و محکوم کنم.
چنان چه کسی مدعی است که توهینی در حقش روا شده، مستندات مستدل خود را رسانه ای کند تا همگان داوری کنند والا به جهت تهمت و افترا به اینجانب ممکن است خودم در محاکم دادگستری از دست کسانی که با پیامک ها و سایت های آن چنانی علیه اینجانب جوسازی کرده اند شکایت کنم.

عملکردها و نوشته ها و گفته ها و تذکرات این حقیر، همه رسانه ای است و آنان که بنده را می شناسند، می دانند که به صراحت می گویم و شخصیت پنهانی ندارم و چند چهره گی را دوست نمی دارم لذا مطلب انتسابی و شایعات منتشر شده صد درصد تکذیب می شود.

خدا را شاکرم که از نوجوانی در خدمت انقلاب و اسلام بوده ام و اگر خدا توفیق بدهد راه خود را ادامه خواهم داد و در هر سنگری که نظام و مردم به مصلحت بدانند، به خدمت خود ادامه خواهم داد و به دل باور دارم که خدا بر نیات قلبی ما آگاه است و بنده خدا هم خالص را از ناخالص و سخنان شبهه دار را از عبارات صادقانه را تشخیص خواهند داد.
زیرا با تمام وجود معتقدم "ان السمع و البصر و الفواد کل کان عنه مسئولا" -"عالم محضر خداوند است و چشم و گوش و قلب همه در برابر حق تعالی باید پاسخگو باشند".

همکار ارجمند مجلسی ام در نطق خود از تریبون مجلس سخنانی فرمودند و چون به حوزه انتخابیه ام وارد شدند، با اجازه ریاست مجلس، تذکر دادم. هم آن بیانات و هم این تذکرات موجود است و در روزنامه ها منتشر شده است. از مجلس استعلام شود تا صحت و سقم عرایضم مشخص گردد.

فقط به خود نهیبی دارم که در این شرایط حساس کشور، مسایل جاری، پیچیده تر از آن است که از وظایف اصلی خود غافل شویم و به تسویه حساب های احتمالی شخصی بپردازیم به یقین مسئولیت ما خطیرتر از آن است که ایجاد تشنج کنیم و آتش افروز معرکه ای باشیم که دودش فقط به چشم خودمان می رود.

چنان چه همکار محترم، مدعی هستند که در روزنامه پیام استان سمنان در طول 20 سال انتشار خویش برای یکبار به ساحت شریف مردم مومن و عالم پرور شاهرود، خدای ناکرده، اهانت و جسارتی شده، مشخص نمایند تا آن موارد را در روزنامه دوباره جهت قضاوت عموم و محاکم قضایی، منتشر کند یا عین آن را بی کم و کاست در سایت شخصی خود بیاورند تا همگان داوری کنند.

چون اعتقاد بر این است که خورشید پس ابر نمی ماند و چهره حقیقت نمایان خواهد شد.

دوشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/11/13 18:1
2
8
من به عنوان يك شاهرودي از همشهريانم با هر عقيده ونظر خواهشمندم حالا كه مسئولان سمنان قصد اختلاف افكني بين مردم شاهرود مثل سالهاي گذشته رادارند گول نخورده لااقل براي يك بار هم كه شده پشت سر نماينده شهر مان بايستيم واختلاف سليقه و راي راكنار بگذاريم واز حق مسلم منطقه شاهرود دفاع كنيم .حتي اگر اقاي جلالي نطقش تبليقاتي بوده ولي حرف دل مردم شاهرود را هرچند دير اما بجا گفته اند. پس اتحاد .........
کاربر مهمان
1390/11/11 20:25
1
15
با سلام. الغریق و یتشبث بکل حشیش. (کسی که در حال غرق شدن است اگر یک چوب کبریت هم روی آب ببیند به امید نجات, تلاش می کندآنرا بگیرد! ) . با این سیاهه نامه شاید بشه سر مردم سمنان و گرم کنه ولی واسه ما که سالها ظلم و ستم سردمداران استان و لمس کردیم دیگه رنگی نداره. دست پیش گرفته که پس نیافته. دکتر عزیز اصلاً کوتاه نیا...........
کاربر مهمان
1390/11/11 16:46
3
9
آقای دکترجلالی .توهین صورت گرفته بسیارنادرست است اماحالاوقت پیگیری این امورنیست مابایدازاقداماتت درخصوص اجرای طرح های بزرک که زیربنای توسعه پایداروپیشرفت لازمه آن است صحبت کنیم.اقدامات انجام شده درخصوص تامین آب ،برق،راه،مخابرات،سدها،راه آهن، فرودگاه ،بهداشت،آموزش عالی وآموزش وپرورش و...رابیان کنیم .کارهای عظم وبزرگی که متاسفانه خوب برای مردم تبیین نشده .ماسرگرم یک حرف نامربو ط شده وازهدف دورمانده ایم .دکترعزیز،مردم ازخون دلهایی که برای حفظ داشته هایمان که هتاکان بدنبال انتقال آن به مرکزاستان خورده ایداطلاع کافی ندارندحرکت هایی که تامدت ها توان شمارامی گیردوفکرشمامختل می کندانتقال اداره کل راه،پارک علم وفن آوری،مرکزتحقیقات کشاورزی،شرکت نفت و...موضوعاتی که شمارابرای حفظ آن راهی بیمارستان کرده است.ازاین ناملایمات روزگاروازتنهایی هایتان درحفظ داشته هابگوییدمردم شاهرودومیامی منتظرشنیدن آنهاهستندکاظم عزیز،ازمدتی که درشبانه روزمی توانی بچه هایت راببینی بگو،عکس چندسال گذشته ات راباحالامقایسه کرده ای،کاظم جان زودپیرشدی به خداومردم واقع بین قدرتورامی دانندپس کوربادجشم بدخواهان ایام عزت مستدام
کاربر مهمان
1390/11/11 14:25
1
11
سلام آقای کواکبیان اگر راست میگویید ومشکلی ندارید بیاید در نماز جمعه شاهرود و مستقیم با مردم صحبت کنید اما اگر مشکلی هست از آقای دکتر جلالی و مسئولین شهر شاهرود خواستار پیگیری مجدانه هستیم و این که پیراهنی علم نشده از متانت و قانونمند بودن مسئولین و مردم این شهر است نه ماننده شما (سمنان ) انواع بی قانونی ها نا عدالتیها را در حق جوانان شاهرود یا بهتر بگویم در حق کل مردم استان دارید
کاربر مهمان
1390/11/11 11:55
0
13
سلام آقای امام جمعه تا کی باید مردم تاوان اختلاف مسئولین را بدهند دیگر جای سکوت نیست و باید محکم ایستاد .کواکبیان به ما به ریشه به هویت وبه شاهرود و شاهرودی توهین کرده است لطفا به خاطر خون شهدای عزیزمان و فرزندان پاک شاهرودی و هر کسی که شاهرود را دوست دارد جواب دندان شکنی به این فرد بدهید تا بعد ها کسی جرئت کوچکترین جسارتی را نکند . امید به خدا جلوی ظالمان خواهیم ایستاد
کاربر مهمان
1390/11/11 10:11
1
12
نماینده محترم سمنان با اعلام این موارد تنها تفی سربالا انداخته است که آن هم بر ..........خواهد آمد البته با شرایط موجود حتی مسئولین استان هم بر این باورند که تنها ابزار فرافکنی وحرافی در جهت پیشبرد اهدافشان کارا نخواهد بود ودر این دوره به دنبال فردی توانمند تر از .......... میگردند لذا ما مردم شهید پرور شاهرود باید با عزمی انقلابی ندای جدائی از عدالت ستیزان را فریاد زنیم واز ریاست محترم جمهوری تقاضای ایجاد استان شاهوار را داشته باشیم واین مورد میسر نیست مگر به فضل الهی ، تلاش مردم وهمت نماینده محبوب ومردمی شهرمان دکتر کاظم جلالی
کاربر مهمان
1390/11/11 1:46
1
14
مسئولین استان چگونه تقاضای سکوت می کنند از مردم مظلومی که سال ها نظاره گر ظلم و تبعیض و اجحاف غیر قابل کتمان در حق خودشان بوده اند ؟ چگونه دعوت به آرامش می کنند و در عین حال با رفتار آپارتاید گونه خود ، زمینه ساز و مسبب بر هم خوردن آرامش هستند؟ قاعده ای وجود دارد به نام جمع نقیضین یا جمع اضداد که همه می دانیم جمع نقیضین ناممکن و محال است. جمع اضداد یعنی چه؟ یعنی جمع دو امر مخالف و ضد با هم ، یعنی ما حق مسلم مردم یک شهر را زیر پا له کنیم ، غرور و آینده و آرزوهای جوانانش را به لجن بکشیم ، با تکبر و تفرعن محض ، برتری ها و امتیازات آن شهر را ، یا به نام خود ثبت کنیم و یا از اصل منکر شویم و موارد منفی آن را که متاثر از رفتار ظالمانه خود ماست ، با اغراق و بزرگ نمایی در بوق و کرنا کنیم ، جوانان نجیب آن شهر را ، نه نا مسلمان و بلکه نا انسان بپنداریم ، گویی که اگر در شاهرود کارخانه ای احداث شود و جوانی مشغول کار شود ، قرآن خدا خط میفتد!، مردم ولایت مدار آن شهر را که به شهر معلمان دین و اخلاق ، شهره است ، ضد ولایت فقیه و آشوب طلب و اغتشاش گر ، معرفی کنیم و .... و در عین حال با .... فرض کردن همین مردم ، آنها را به آرامش و پرهیز از حق طلبی (شما بخوانید انصراف مستمر از حقوق مسلم و ابتدایی خود) ، دعوت کنیم. آیا این اسمش آرامش و وحدت استان است ؟یا آتش زیر خاکستری که زبانه کشیده و دیگر با سیاست فوق العاده کثیف "تفرقه بینداز و حکومت کن" هم ، خاموش نخواهد شد؟ امروز چند سایت که با مصادره اسامی و کلمات منتسب به شاهرود ، سعی می کنند ، خود را شاهرودی نشان دهند اما اصالت و هویت و عملکرد و مطالب آنها معلوم است ، عهده دار و متقبل سیاست های شنیع و کثیف تفرقه اندازان قدرت طلب شده اند. امروز اگر توهینی از سوی منبع...... مجلس به شرف و غیرت و ناموس مردم یک شهر شده است ، صدای هلهله و شادی ، نه از جانب بی اخلاق اخلاق نما ، بلکه از داخل شهر خودمان (نوچه ها و قلم به مزدان بی اخلاق اخلاق نما) ، گوش هر شاهرودی با غیرتی را می آزارد. .................. 88 فرموده اند که " بنده تاکنون، یک کلمه درباره اختلاف استان باسواد و فرهیخته سمنان نگفته و ننوشته ام" . ساده ترین سوال برای این عوام فریبی ایشان این است: آیا جلسات و لابی های مستمر شما برای انتقال داشته های اندک یک شهر ، مثل اداره کل راه و پارک علم و فناوری و مرکز نفت شمال شرق هم پیرو همین سیاست وحدت آفرین و اختلاف زدایی شما در استان باسواد و فرهیخته است؟ آیا خود اینها علت اصلی برهم زدن آرامش و وحدت نیست؟ (این نمونه ها ، مشتی از خروار است ) استان سمنان شامل 4 شهرستان اصلی به نام های ، شاهرود ، دامغان ، سمنان و گرمسار و دو شهرستان جدیدتر به نام های میامی و مهدی شهر است. همانطور که می دانیم ، بودجه استان ، متعلق به تک تک شهرهای استان به نسبت بیکاران بومی و جمعیت و .... همان شهرها می باشد. یعنی چی ؟ یعنی اگر شهری مشکل اشتغال دارد و عوارض و صدمات ناشی از بیکاری ، گریبان آن شهر و جوانانش را گرفته ، باید بر مبنای شرع و عقل و عرف و منطق و انسانیت و آیین مسلمانی و ... بودجه مضاعفی به صورت تدریجی و پیوسته به آن شهر اختصاص یابد ، تا محرومیت ها برطرف شود و روند توسعه متوازن در سراسر استان به نحو مطلوبی شکل گیرد ، تا جایی که اگر اشتغال زایی هست برای تک تک شهرها ، به نسبت بیکاران بومی همان شهرها باشد.(هرچند که یکی از شهرهای استان ، بزرگ تر و پرجمعیت تر از مرکز استان باشد). حال عملکرد مسئولین استان ما چه بوده است؟ عملکرد آنها باعث افزایش اختلاف و توسعه نامتوازن شده است.عملکرد آنها مثل خوراندن غذا به یک فرزند کم استعداد وگرسنه نگه داشتن فرزندان با استعداد دیگر است. واگر در نگاه کلی و کشوری نگاه کنیم ، چه هزینه عظیمی را بر گرده ایران(مردم) تحمیل کرده ایم: *عقب نگه داشتن عمدی و ظلم آشکار در حق یک شهر. نتیجه: افزایش موارد جرم و جنایت و بزه کاری و موارد امنیتی و طلاق و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش فساد و فحشا و افزایش مهاجرت جوانان تحصیل کرده برای کار به شهرها و استان های دیگر. نتیجه نهایی : ضرر و زیان برای کل کشور.(هر کدام از موارد فوق کافیست تا قلب رئوف مسئولین استان را به درد آورد و دیگر فقط به عدالت خواهان و حق طلبان نهیب نزنند). *سرریز کردن جمعیت به مرکز استان برای التیام عقده تاریخی(شهر دوم بودن در استان) ، بوسیله ایجاد مهاجرت از شهرها و استان های دیگر ، خصوصا شمال کشور. حال نیاز به کار و مسکن مهاجران مطرح می شود . نتیجه : بلعیده شدن بیشتر بودجه شهرهای دیگر استان برای اشتغال زایی و تامین مسکن مهاجران و غیر بومی ها که به صورت دور تسلسل باعث عقب ماندگی شهرهای مستحق و محروم و افزایش عوارض و صدمات می شود . نتیجه نهایی : ضرر و زیان برای کل کشور. *مشکل دیگر ، مهاجران و غیر بومی های شاغل در مرکز استان ، نیاز به امکانات بیشتر و بیشتر و خصوصا آب دارند . (دومین عقده تاریخی: مرکز استان مشکل آب و هوا دارد) . نتیجه : اختصاص بودجه بیشتر استان برای تامین آب مهاجران و غیر بومی ها که در حالت عادی جوابگوی مردم بومی سمنان بود. نتیجه : بلعیده شدن بیشتربودجه شهرهای دیگر استان . نتیجه نهایی : ضرر و زیان برای کل کشور. واین ظلم تاریخی و آشکار به کل کشور ، فقط و فقط برای تحقق رویاهای باند قدرت و تفرقه و انحصاریست که شهرشان به ناحق و با دستان کثیف افرادی چون یزدانی و نصیری وهویدا و ... ، مرکز استان شد و تا بیست سال پیش ، پنجاه هزار نفر هم جمعیت نداشت. حال تصدیق بفرمایید ، توصیه آرامش به جوانان مظلومی که بی عدالتی و ظلم را با گوشت و پوست و استخوان خود ، لمس کرده اند و درعین ولایی بودن و جان بر کف بودن، انگ ضد ولایت فقیه و آشوب طلب می خورند ، توهین به شعور آنها و هر انسان منطقی و با وجدانی نیست؟ آیا سرپوش گذاشتن بر تبعیض ها و حق خوری ها و ترسیم فضای گل و بلبل ، زمینه سازی برای اجحاف و ظلم بیشتر نیست ؟ آیا مهم ترین دلیل تداوم این ظلم 40 ساله ، کوتاه آمدن و اختلاف خود ما نیست؟ امروز شهر مظلوم شاهرود دریکی از حساس ترین مقاطع تاریخی خود قرار دارد.آنانی که از آگاهی و وحدت مردم ولایت مدار شاهرود به لرزه افتاده اند ، طبق معمول هزاران بازی کثیف ( مثل خودشان) در این شهربه راه انداخته اند تا به خیال خام خود یک بار دیگر مردم را از هدف اصلی و آرزوی دیرین خود ، منحرف کنند و آنها را به جان هم بیندازند. خیلی ساده انگارانه خواهد بود که ما نقشه های شوم مخالفان عدالت را فقط چند اقدام مرئی و نمایان آنان بپنداریم ، سایت های جدید التاسیسی که با مصادره عناوین و اسامی شاهرود ، بر طبل تخریب و وطن فروشی می کوبند ، پیاده نظام دسته چندم مخالفان توسعه متوازن هم نیستند. مردم ولایت مدار شاهرود ، به هوش باشید ، متحد باشید ، همدل باشید ، از تفرقه و تخریب بپرهیزید ، دلسرد نشوید و دلسرد نکنید و از مزدوران و قلم به مزدان و فتنه گران نهراسید.آرمان استان شاهوار، به لطف خدا و یاری امام زمان (عج) و تلاش و همدلی خودمان ، نزدیک و نزدیک تر می شود.
کاربر مهمان
1390/11/11 0:33
1
12
دکتر دستخط کواکبیان رو منتشر کن تا این .....رو همه بشناسن
کاربر مهمان
1390/11/10 21:54
12
4
درود بر نماینده سمنان درود بر سمنانی عزیز بابا این نماینده شما نامه ای نداره این کارش شلوغ کردن عوض کار کردن فقط داد می زنه
کاربر مهمان
1390/11/10 17:24
2
21
آقای جلالی چرا نامه ای را که کواکبیان به شما دهد است را درج نمی کنید؟
کاربر مهمان
1390/11/10 16:36
4
21
باز هم .... نگذاشتند تا در این زمان حساس رئیس جمهور به استان بیاید و تکلیف ما را معلوم کند و شرایط جوی را بهانه قرار دادند ببینید و آگاه باشید چه سیاستس دارند دکتر مظلومیتت را درک می کنیم همشهریان به پا خیزید .
کاربر مهمان
1390/11/10 14:17
3
21
بله توهین کرده باید تنبیه شود
کاربر مهمان
1390/11/10 14:13
3
24
دکتر عزیز ممنونیم که این صفحه را درج کردید تا همگان بخوانند و خود قاضی شوند از .....که انتظاری نداریم چون کمافی السابق دنبال مسائلی به جز مشکلات شاهرود هستند از.... هم هیچ گلایه ای نداریم فقط ازشما و شورای شهر و شهردار محترم خواهشمندیم پی گیر شوید ما پشت شما هستیم و تا آخر می ایستیم با وجود نزدیک شدن ایام ورود رئیس جمهور محترم به شاهرود بهترین موقع جهت انجام این کار و درخواست مهم و اساسی شاهرود که همه این مسائل را می پوشاند؛ استان شاهوار را بخواهیم و کوتاه نیاییم و تا رسیدگی کامل به این موضوع از پا ننشینیم ما از وعده های انجام نشده دولت در شاهرود خسته شده ایم دکتر عزیز امسال نماینده شاهرود و میامی هستی از شما می خواهیم رسالت خود را به پایان برسانید و نماینده استان شاهوار باشید تا یاد شما برای همیشه در ذهن مردم استانت (شاهوار) بماند یا علی.
کاربر مهمان
1390/11/10 13:58
5
19
شاهرود را بسیار دوست دارم با اینکه وطنم نیست همه جا میگویم از وطن بیشتر دوست دارمش اما ظاهرا ابرهای جنگل ابر به سمت شاهرود آمده اندو مردم توان تشخیص دوست و دشمن را ندارند. غفلت همیشه موجب پشیمانی است وای بر نادانان
کاربر مهمان
1390/11/10 12:24
6
28
آقایان دکتر جلالی و امام جمعه محترم و دیگر مسئولین شاهرود این قضیه به حیثیت شاهرودلطمه زده و باعذر خواهی تمام شدنی نیست . ما از شما می خواهیم همراه با مردم این خواسته را تا آخر پیگیری کنید تا این فرد ............................ علاوه بر عذر خواهی از مردم شریف شاهرود در دادگاه صالحه محاکمه شود . جمعی از مردم شاهرود
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099