عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

محتويات مرتبط
صفحه اصلی > آرشیو مقالات  
اخبار > دکترکاظم جلالی ومرکز پژوهش های مجلس نهم


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دکترکاظم جلالی ومرکز پژوهش های مجلس نهم
    جلالی در تمام سالیان کاری خویش نشان داده است که از افراط وتفریط به دور بوده وبه کار کارشناسی اعتقاد دارد...

   

هنگامی که ترکیب کمیسیونهای مجلس نهم اعلام شد بی شک بسیاری  یقین داشتند که دکتر کاظم جلالی یا رییس این کمیسیون خواهد بود ویا حداقل کرسی مخبر کمیسیون را حفظ خواهد کرد.
این حداقلی بود که میشد انتظار داشت وگرنه بسیاری صندلی کاظم جلالی را در میان هیات رییسه مجلس جستجو می کردند.

اما هنگامی که دکتر جلالی کاندیدای احراز هیچکدام از این سمت ها نشد ،تعجب بسیاری بر انگیخته شد.

وپس از چند روز که اعلام گردید وی به سمت ریاست مرکز پژوهش های مجلس انتخاب گردیده است،در کنار اظهار خشنودی ورضایت بسیاری،عده ای نیز خون به آسمان پاشیدند وجنجال به راه انداختند ومتخلق ترین دوستان به اخلاق این سمت را به عنوان دستخوش هیات رییسه به کاظم جلالی به عنوان"معمار هیات رییسه" دانستند.

آیا به راستی چنین است؟

کاظم جلالی در سال 1379 به عنوان منتخب مردم شریف شهرستان شاهرود راهی مجلس شد و به عنوان یک اصولگرای جوان فعالیت خود را در مجلسی که شاکله آن را اصلاح طلبان تشکیل می دادند آغاز کرد.
جلالی جوان چنان متین ومنطقی عمل کرد که توانست اعتماد واحترام تمامی طیف ها وفراکسیونهای مجلس را برانگیزد.

خدا را به شهادت میگیرم که شاهد بودم در مجلس ششم حداد عادل به عنوان رییس فراکسیون اصولگرایان همانقدر به جلالی احترام می گذاشت که مهدی کروبی،بهزاد نبوی،محمد رضا خاتمی،محسن صفایی فراهانی ومرحوم احمد بورقانی وسایرین. واین برای من به عنوان یک شاهرودی مایه مباهات بود.

سپس مردم شریف وفهیم شاهرود سه دوره پیاپی دیگر نیز به این نماینده جوان اعتماد کردند واو را وکیل خویش در خانه ملت ساختند.

جلالی که اکنون به سیاستمداری توانا وکارکشته تبدیل شده است با لطف خدا وهمت وتوان زایدالوصف ودرستی خویش وصدالبته با حمایت وپشتگرمی مردم نجیب حوزه انتخابیه خویش علیرغم همه مشکلات ومانع تراشی ها توانست تا حد زیادی جایگاه شاهرود را در معادلات استانی مستحکم سازد وحقوق از دست رفته را بازستاند واحیا کند( هرچند هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب راه درازی باقیست). ولی این تلاش او در راستای هویت بخشی به حوزه انتخابیه مانع از توجه واهتمام او به مسایل کلان ملی وبین المللی نگردید.

وی در هر سه دوره به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درآمد و در مجلس هفتم و هشتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد. وی از مجلس ششم تا کنون به عنوان عضو کمیته اجرایی و شورای بین المجالس اسلامی درآمد و تاکنون دوبار به عنوان نایب رئیس شورای بین المجالس اسلامی انتخاب شده است و در مجلس هفتم و مجلس هشتم به عنوان عضو شورای اجرایی بین المجالس جهانی انتخاب و مسئولیت دبیر کلی آن را بر عهده گرفت.

کاظم جلالی در مجلس هفتم به عضویت علی البدل کمیته حقوق بشر بین المجالس جهانی درآمد.

این کمیته که از اصلی ترین ارکان بین المجالس می باشد، دارای 5 عضو اصلی از 5 منطقه جهان و 5 عضو علی البدل می باشد. کاظم جلالی در فروردین ماه سال 89 از طرف قاره آسیا و اقیانوسیه به عنوان عضو اصلی کمیته حقوق بشر انتخاب شد که این مسئولیت برای یک ایرانی بی نظیر می باشد.

وی همچنین در مجالس هفتم و هشتم  به عضویت کمیسیون تدوین آئین نامه مجلس شورای اسلامی درآمد و هم اکنون نائب رئیس این کمیسیون می باشد.

جلالی در سال 1380 از رساله دکترای خود دفاع کرد و به درجه دکترای تخصصی (PHD) در رشته علوم سیاسی نائل شد.

وی همچنان در مجلس هفتم رئیس گروه دوستی پارلمانی کشورهای روسیه و سوریه را بر عهده داشت و در مجلس هشتم مسئولیت گروه روابط پارلمانی مجلس شورای اسلامی با پارلمان اروپا را بر عهده گرفت.

همه اینها در کنار تعامل عالی او با مسولان اجرایی وسایر قوا از او چهره ای ملی ساخت که کمتر نماینده ای از یک شهرستان وبدون زد وبندهای معمول بدان دست یافته است.
واینچنین بود که انتخاب او به عنوام ریاست مرکز پژوهش ها بسیاری را ناراحت و خشمگین نمود و به موضع گیریهای انفعالی وبچه گانه وا داشت.

جلالی در تمام سالیان کاری خویش نشان داده است که از افراط وتفریط به دور بوده وبه کار کارشناسی اعتقاد دارد.

اونشان داده است که در عین اینکه خود را به یک جناح نزدیکتر حس می کند اما این وابستگی اورا از مسیر عدالت خارج نساخته وتعصب کورکورانه مانع دید روشن ودرک صحیح او نخواهد شد.
جلالی ثابت کرده که در مقام مشورت وراهنمایی خیانت نمی کند وحقایق را کتمان نخواهد کرد.
شخصا به عنوان یک ایرانی از زحمات دکتر احمد توکلی طی هشت سال تصدی ریاست مرکز پژوهش ها وهمکارانشان تشکر می کنم.اما به راستی در این سالها مرکز چقدر در تصمیمات موثر بود وتوانست خود را ثابت کند؟

آیا وقت آن نرسیده که نیرویی جدید بتواند روحی نو در کالبد آن بدمد؟

آیا بهتر نیست به جای سنگ اندازی بر سر راه جوان دیروز ومرد میانسال وکارآزموده شاهرودی،همه به یاری او بشتابیم تا یکی از مهمترین نهادهای تحقیقاتی کشور هرچه بهتر به وظایف خود بپردازد؟

اما از همشهریان خود نیز گله دارم.

چرا مردم شریف شاهرود به حمایت جلالی برنخواستند؟(تاکید می کنم مردم ونه مسولان که انان بارها نشان داده اند نه تنها حامی نماینده مردم نیستند بلکه خود مانعی سترگ بر سر راه اویند)
چرا خانم افتخاری،آقای نادران وآقای خانی که نمایندگان مردم تهران در مجلس هستند وفرزندان

برومند شاهرودند به حمایت جلالی برنخواستند؟

چرا جمعیت شاهرودیهای مقیم تهران هیچ عکس العملی نشان نداد؟

وچرا جمعیت محترم وموثر طلاب وفضلای شاهرودی مقیم قم وسایر شهرها سکوت کردند؟

به راستی اگر مردی از هر شهر دیگر ایران چنین بی رحمانه ومظلومانه مورد هجمه قرار می گرفت همشهریانش چنین به نظاره می نشستند که ما شاهرودیان؟

برای داشتن شاهرودی لایق باید به یاری هم برخیزیم.
ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیر ما به انفسهم

اینک آزمونی بزرگ بر سر راه همه ماست
یاعلی
سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099