عضویت در سرویس خبری

نام

پست الکترونیکی

صفحه اصلی > روز نوشته ها 
اخبار > فروردین ماه 90


نسخه چاپي  ارسال به دوست

فروردین ماه 90
    ...سپس به سمت کالپوش رفتیم. رفتنمان از سمت جاده خوش ییلاق بود و روستاهای گلستان، طلوع بین، نردین را استاندار محترم در مسیر دید و من...

   

 

1-      آغاز سال جدی را توفیق داشتم تا در منطقه شهیدان همیشه جاویدانمان آغاز نمایم و برخی از مناطق عملیاتی جنوب را در کنار خیل عظیم مشتاقان و مردمان عزیزمان بازدید نمایم. به یاد دارم که ما بلافاصله پس از جنگ، در هفته بسیج سال 69، اولین اردوی بازدید از مناطق جنگی را به راه انداختیم و چندین سال در قالب بسیج دانشجویی دانشگاه در آذر ماه هر سال به این مناطق می رفتیم که بعدها این سنت حسنه و قابل تقدیر راهیان نور تشکیل شد. آخرین سفری که به آن مناطق داشتم مربوط به اسفندماه سال 75 در جریان سفر مقام معظم رهبری به خوزستان بوده است و از آن پس دیگر چنین توفیقی تا بهار نود نصیبم نشد.

دفاع مقدس سرمایه عظیم دینی و ملی ماست که باید از این سرمایه قیمتی به خوبی استفاده نماییم. باز به یاد دارم سال اولی که از دانشگاه در آذر ماه 69 به همین مناطق جنوب رفتیم و هنوز شکل و شمایل جنگی مناطق و عطر و بوی شهیدان به دلیل نزدیکی زمان پررنگ تر وجود داشت، تعدادی از دانشجویان خصوصاً یکی از همکلاسی هایم که امروز دارای درجه دکتری و مسئولیتی در کشور است با اشک و آه مرا توبیخ می کرد که چرا آن روز که جنگ بود مرا به زور هم که شده به این بهشت نیاورده ای و این مطالب را در همین شلمچه با اشک و آه و به شکل گلایه جدی به من می گفت.

هر کس به این مناطق که صدای رسای شهیدان در آن شنیده می شود پای بگذارد بی تردید تغییر می کند اگر چه این تحول به میزان معرفت و شناخت افراد نیز برمی گردد، اما کسی بی نصیب باز نمی گردد.

در شلمچه بودم که چند جوان شاهرودی را دیدم. البته در آن تاریکی آن ها گویا تردید داشتند که من خودم هستم یا اشتباه گرفته اند. مرا با اسم کوچکم صدا زدند «کاظم»، من سرم را برگرداندم. فکر کنم آن ها با این عکس العمل تعیین کردند که من کاظم جلالی، خدمتگزار خودشان، هستم. لذا پس از فاصله ای، به نزدم آمدند و خودشان را معرفی کردند. پرشور و دوست داشتنی بودند و همان ها گفتند که در قالب کاروان راهیان نور از شاهرود آمده اند و این سبب شد که توفیق حضورم در آن شب در مقر آن عزیزان در آبادان فراهم شود و ضمن شرکت در برنامه آنان، شام را در جوارشان تناول نمایم.

2-      چند روزی هم از روزهای کاری در شاهرود بودم. در این روزها جلسه ای را جهت ترمیم بازار شاهرود داشتیم که نتیجه گیری خوبی شد و گزارش آن نیز در سایت درج گردید. امیدوارم این کار ضروری و مناسب هر چه سریعتر آغاز شود. همچنین جلسه شورای اداری با حضور استاندار محترم و بسیاری از مسئولین استانی و شهرستانی  برگزار شد. پس از آن کمیته مسکن مهر شهرستان با ریاست استاندار محترم تشکیل گردید و تصمیمات مناسبی اتخاذ گردید و به شکل میدانی نیز از پروژه های مسکن مهر بازدید کردیم.

سپس به سمت کالپوش رفتیم. رفتنمان از سمت جاده خوش ییلاق بود و روستاهای گلستان، طلوع بین، نردین را استاندار محترم در مسیر دید و من هم نارسایی ها را در ماشین توضیح دادم. خصوصاً بر روی گازرسانی به دو روستای باقی مانده در این منطقه، گلستان و حق الخواجه، تاکید کردم. به روستای سوداغلن رفتیم و از آن جا از جاده نام نیک و قوشه دگرمان به سمت قسمت آخر سد رفتیم و از طریق جاده خاکی و گلی احداثی برای سد به سمت سد کالپوش آمدیم. پیشرفت کار بسیار خوب است و انصافاً دنیایی کار انجام شده و به آینده این منطقه روشنایی بخشیده است. هم حدود پنج هزار هکتار زمین را احیا خواهد کرد، هم جریان کشاورزی دیمی و یکبار کاشت و برداشت را اصلاح می کند، هم آب شرب منطقه را تامین و تضمین می کند، هم می توان بخشی از آب سد را جهت ارتقاء وضعیت آب شرب شهرستان استفاده کرد و هم جمع شدن آب در پشت سد یک دریاچه ای را شکل خواهد داد و منطقه را از نظر گردشگری ارتقاء خواهد بخشید. این کار زیربنایی برای منطقه و شهرستان است.

پس از بازدید در جمع شوراهای اسلامی روستاهای منطقه حاضر شدیم و جلسه بسیار کاربردی بود. همه سخن گفتند، پاسخ شنیدند و تصمیمات بسیار خوبی اتخاذ شد که امیدوارم به شکل نوشته باقی نماند و اجرا شود.

حدود ساعت دو و نیم نیمه شب آز آن جا بازگشته و به شاهرود رسیدیم و استاندار محترم به سمنان رفتند.

ملاقات عید دیدنی با دوستان و جمعی از مسئولین و همچنین ملاقات مردمی با برخی از شهروندان عزیز داشتم.

3-      در فروردین ماه در جلسات علنی مجلس شورای اسلامی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور داشتم.

4-      دیدارهایی عید دیدنی با برخی از مسئولین داشته و در قالب همین دیدارها نیز مسائل شهرستان را پی گیری کردم.

5-      در خصوص نیروگاه شاهرود پی گیری های جدی داشتم و نامه ای مستدل و کارشناسی در قالب سوال خطاب به وزیر محترم نیرو نگاشتم. سوالم همچنان در نوبت است تا در کمیسیون انرژی مطرح شود. به نظر می رسد فقط تغییر تابلو و عدم تحول در اصل ماجرا، یک نوع توهین به ما شاهرودی ها بوده است. اگر چه وزیر محترم طی دیداری که با وی در همین فروردین ماه داشتم گفت سطح نیروگاه را ارتقا داده و کتباً نیز به من اعلام خواهد کرد.

6-      در روز بیستم فروردین ماه روز ملی صیانت از حقوق هسته ای ملت ایران در پی دعوت دانشگاه شیراز سفر یک روزه ای داشتم و در آن دانشگاه سخنرانی کردم.

7-      مجمع عمومی بین المجالس جهانی متشکل از همه پارلمان های جهان در کشور پاناما تشکیل جلسه بهاره داشت و بنده هم به عنوان عضو کمیته حقوق بشر این تشکیلات بین المللی از طرف قاره آسیا و اقیانوسیه شرکت کردم.

دوشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/02/05 16:14
0
0
آقاي دكتر خسته نباشيد فقط موضوع خودروسازي و سد مجن فراموش نشود.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099