صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > پتانسيل هاي گردشگري شاهرودمورد توجه قرار گيرد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

پتانسيل هاي گردشگري شاهرودمورد توجه قرار گيرد
    نماينده مردم شاهرود در مجلس شوراي اسلامي گفت:از هيات دولت مي خواهيم در سفر دور سوم استاني به استان سمنان،پتانسيل هاي گردشگري طبيعي و تاريخي شهرستان شاهرود مورد توجه قرار گيرد.

   

كاظم جلاليروز سه شنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان شاهرود،افزود:اين شهرستان داراي پتانسيل هاي بسيار خوب گردشگري در بخش جاذبه هاي تاريخي و طبيعي است.
وي اظهار داشت:آرامگاه بايزيد بسطامي،خرقاني،جنگل بي نظير ابر،مناطق حفاظت شده خوارتوران از جمله اين پتانسيل هاست.
وي تاكيد كرد:در بحث گردشگري در شهرستان شاهرود،احساس خلاء مي شود كه اميدواريم اين خلاء با توجه بيشتر مسوولان ،مرتفع شود.
وي با اشاره به جايگاه صنعت در شهرستان شاهرود گفت: فعاليت شهرك هاي صنعتي در اين منطقه مطلوب نيست.
اين نماينده مجلس ادامه داد:همين صنايع اندك فعال و بطور كلي صنايع در شهرستان شاهرود نيازمند توجه بيشتر هستند تا به عنوان جهشي،روند توسعه را سرعت دهند.
وي خاطر نشان كرد:به دليل اينكه شاهرود به عنوان قطب كشاورزي استان سمنان مطرح است ،ايجاد و توسعه صنايع تبديلي از اهميت ويژه اي برخوردار است.
وي ابراز اميدواري كرد با توجه خاص به صنايع تبديلي در اين شهرستان ،نيازهاي اعتباري و مشكلات پرداخت تسهيلات بانكي اينگونه صنايع در اولويت قرار گيرد.
وي تاكيدكرد:يكي ديگر از صنايع نيازمند به توجه ويژه،براي تامين اعتبارات،كارخانه سيمان شاهرود و كارخانه سيمان در حال تاسيس بيارجمند است،تا به عنوان نقطه عطفي در توسعه صنعتي در شهرستان مطر ح باشند.
وي اضافه كرد:صنايع ديگري در اين شهرستان نظير سيليس و كرومات فرومد نيز نيازمند توجه و عنايت ويژه مسوولان ذيربط هستند.
جلالي تاكيد كرد:اميدواريم پيشنهادمشترك مطرح شده از سوي نمايندگان شاهرود و دامغان در مجلس شوراي اسلامي مبني بر ايجاد شهرك صنعتي در بين شهرهاي شاهرود ودامغان نيز مورد توجه هيات دولت قرار گيرد.
وي گفت:مشكلات مربوط به احداث ورزشگاه 15 هزار نفره شاهرود كه قرار بود در سال 1386 آغاز شود ومتاسفانه تا كنون فقط حصار كشي محوطه آن انجام شده است در اين سفر مرتفع شود.
نماينده مردم شاهرود اعلام كرد:مردم اين شهرستان دربرخي از موارد از توسعه نامتوازن و اعتبارات در سطح استان سمنان گلايه مند هستند.
وي افزود:شاهرود به عنوان بزرگترين شهرستان استان سمنان با جمعيت زياد و توانمندي هاي فراوان در بخش هاي مختلف استحقاق توجه بيشتري را دارد.
وي گفت:در جلساتي كه با دكتر احمدي نژاد و مسوولان داريم بارها به اين نتيجه رسيده ايم كه شخص ايشان كاملا نسبت به مسايل شاهرود وافق هستند.
وي خاطر نشان كرد:مشكل بيكاري و اشتغال جوانان بخصوص تحصيلكرده ها در شاهرود و شرق استان سمنان از ديگر مواردي است كه اميدواريم در مصوبات سفر سوم استاني به سمنان مورد توجه قرار گيرد.
چهارشنبه ١٥ دی ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099