صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > شاهرود شهر با هویت و ریشه دار و معتبری است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

شاهرود شهر با هویت و ریشه دار و معتبری است
    روز سه شنبه هفته گذشته جمعی از اهالی شهرستان های شاهرود و میامی با دکتر علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

   

روز سه شنبه هفته گذشته جمعی از اهالی شهرستان های شاهرود و میامی با دکتر علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.
در این دیدار دکتر لاریجانی گفت:«ما خیلی خرسندیم که امروز شما را در خانه ملت دیدیدم، عزیزان از شاهرود تشریف آوردید و از جناب دکتر جلالی هم تشکر می کنیم که فرصت را فراهم کردند.»

وی افزود: «من چندین سفر به شاهرود داشتم و بر سر مقبره مرحوم بایزید و خرقانی هم رسیدم. شهر خیلی خوبی دارید که دلباز و پرمعنویت است. علمای خوبی هم داشتید و ریشه های دینی در شهرتان بسیار قوی است و شهرتان شهر معتبر و با هویتی است. شهرها هم مانند آدم ها هویت دارند. بعضی از شهرها ریشه دارند و هویت دارند که این هویت در همه وجوهشان دیده می شود. در افرادش و در کارهایی که در آن شهر انجام می شود می توان بوی آن هویت را یافت. خوشبختانه شهر شما از لحاظ مختلف غنا دارد.»

دکتر لاریجانی گفت: «نکاتی که در مورد بخش شدن و یا شهر شدن گفتید کلاً روشی دارد که از طریق وزارت کشور باید پی گیری کرد. چهارچوب هایی دارد که اگر این چهارچوب ها رعایت بشوند می توان این کار را انجام داد. که آقای دکتر جلالی با هماهنگی مسئولین  این کار را پی گیری خواهند کرد. ایشان برادر بسیار خوبی است و در مجلس هم نیروی بسیار خوش فکر، فعال، پرکار و از افراد شاخص در مجلس هستند و نماینده شما در مجلس فرد معتبری است و ما هم در مجلس و در مسائل بین المللی و در مسائل دیگر از وجود ایشان استفاده می کنیم و به ایشان مباهات می کنیم و ایشان از دوستان خوب ما هستند.»

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: «مواردی که گفتید قابل پی گیری است و مواردی که در مورد بخش شدن گفتید باید با وزیر کشور صحبت کنم تا سرعت بدهند. انشاء الله»

وی در پایان گفت: «انشاء الله موفق باشید و خداوند حفظتان کند و شهر شما هم به پیش خواهد رفت »

پیش از سخنان دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی نماینده شهرستان های شاهرود و میامی طی سخنانی گفت: « از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر لاریجانی تشکر می کنم که علیرغم دیر هماهنگ شدن و گرفتاری هایی که وجود داشت به هر حال ایشان این فرصت را به ما دادند که خدمتشان برسیم و از نزدیک دیداری بین شما دوستان عزیز و جناب آقای دکتر لاریجانی وجود داشته باشد و از ایشان قدردانی و تشکر می کنیم.»

وی افزود: «جناب آقای دکتر، دوستانی که در این جا تشریف دارند از شهرستان شاهرود و شهرستان میامی از جمله مسئولین و مردم شریف بیارجمند، بسطام و کلاته خیج و روستاهای منطقه کالپوش از جمله نردین، طرود، فرومد، خرقان و گلستان هستند که البته شما با منطقه ما آشنا هستید و سفرهایی به آن جا داشتید و آخرین سفرتان هم برای تقدیر از دست اندرکاران سریال مختارنامه بود که تشریف آوردید و در آن جا جلسه ی خوبی را در خدمتتان داشتیم. منطقه شهرستان شاهرود هم به تعابیری که مقام معظم رهبری به کار بردند به عنوان شهر معلمان دین و اخلاق و شهر باصفا و مردمان باصفا و دل های باصفا و هم مجموعه توانمندی هایی که از لحاظ تاریخی در این جا وجود دارد که جنابعالی به آن اشراف دارید را می توان به نوعی شهر عرفان و ایمان نامید.  هم بایزید بسطامی در منطقه بسطام و هم شیخ ابوالحسن خرقانی در منطقه خرقان هستند و هم مهد شعر است. ابن یمین فرومدی و شعرای دیگری که در مجموعه تاریخ شهرستان هستند و هم به لحاظ تعداد شهدایی که تقدیم انقلاب اسلامی شد و در دوران دفاع مقدس و هم چنین علماء و مراجع شاهرود منطقه ی بسیار با استعدادی است. هفتصد سال قبل مرکز شهرستان بوده است. مسجد جامعی دارد که سابقه تاریخی آن 2500 سال است که البته اسلام خود حدود هزار و خرده ای ساله است. دلیلش این است که این مسجد قبلاً‌آتشکده بوده و بعداً به مسجد تبدیل شده است و یک اثر تاریخی بسیار بزرگ است. ابن یمین فرومدی نیز از همان جاست تاریخ سربداران هم بیشتر در این منطقه اتفاق افتاده است بر خلاف اینکه به نام سبزه وار تمام شده و این به دلیل نزدیک بودن این دو شهرستان است.»

دکتر جلالی گفت: «منطقه دیگر کالپوش است که در آن منطقه ای است به نام نردین که این را هم می توانیم به بخش تبدیل کنیم. خرقان ما که شیخ ابوالحسن خرقانی در آن مدفون است را می توانیم به بخش تبدیل کنیم. منطقه کلاته خیج ما تبدیل بشود به بخش و منطقه طرود ما که منطقه ای است که مردم خیلی خوبی دراد و هم در حاشیه است و یک مقدار عقب ماندگی در آن وجود دارد تبدیل به بخش بشود و انشاء الله شهر رودیان ما نیز هر چه سریعتر تشکیل شود. این مطالب دوستان بود که امروزدر مجموعه وزارت کشور پی گیری هایی را داشتند.»

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در پایان گفت: «انشاء الله حضرتعالی هم راهنمایی بفرمایید و هم کمک بفرمایید و دوستان هم علاقه مند بودند تا حضرتعالی را از نزدیک زیارت بفرمایند که شما هم با نهایت تواضع لطف کردید و این وقت را به ما دادید تا ما این دقایق را خدمت شما باشیم.»

شنبه ١ بهمن ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/11/01 20:59
2
15
سلام و درود بر دکتر و نماینگان مردم شاهرود و حومه. امیدوارم با جدیت و پشتکاری و جلسات متعدد با وزرات کشور بالاخره حق مسلم خود را که استان شاهوار است را بگیریم.دکتر عزیز سپاسگزاریم خواهشمندیم شما با پشتکار گذشته کماکان این هماهنگی ها را انجام دهید و پی گیر باشید تا به حول و قوه الهی به ارزویمان برسیم.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099