صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > پشت پرده حمله به کاظم جلالی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

پشت پرده حمله به کاظم جلالی
    همین چند روز پیش بود که جنجال ها بر سر انتخاب رئیس مرکز پژوه شهای مجلس به پایان رسید و هیات رئیسه مجلس از انتخاب کاظم جلالی به عنان رئیس جدید این مرکز خبر داد تا احمد توکلی با میز ریاست مرکز پژوهشها خداحافظی کند. مفتح، مؤید حسینی صدر، کاظم جلالی، توکلی و عباس رجایی کاندیداهای پست ریاست مرکز...

   

شفاف نوشت: همین چند روز پیش بود که جنجال ها بر سر انتخاب رئیس مرکز پژوه شهای مجلس به پایان رسید و هیات رئیسه مجلس از انتخاب کاظم جلالی به عنان رئیس جدید این مرکز خبر داد تا احمد توکلی با میز ریاست مرکز پژوهشها خداحافظی کند.

مفتح، مؤید حسینی صدر، کاظم جلالی، توکلی و عباس رجایی کاندیداهای پست ریاست مرکز پژوهش ها بودند اما سرانجام برنامه های کاظم جلالی که همواره نماینده ای تاثیر گذار در مجلس بوده است و تلاش های زیادی برای وحدت اصولگرایان انجام داده، مورد قبول واقع شد تا وی کارمدی خود را در مرکز پژوهش ها نیز بیازمد.
 
هر چند گفته شده که جلالی به دلیل نزدیکی با رئیس مجلس و تشکیل فراکسیون رهروان ولایت در حمایت از علی لاریجانی برای این پست ترجیح داده شده است اما  خود وی در این خصوص می گوید: چند نفر برای ریاست این مرکز اعلام آمادگی کردند که همگی در جلسه هیأت‌رئیسه مجلس و هیأت امنای مرکز پژوهش‌ها حاضر شدند، رأی‌گیری با ورقه انجام شد، نهایتاً من به عنوان ریاست این مرکز انتخاب شدم.

جلالی در نخستین گفت‌وگوی خود در قامت رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، این مرکز را محل تغذیه فکری، اطلاعاتی و علمی نمایندگان خواند و گفت: تعامل مرکز پژوهش‌ها با نمایندگان مجلس باید بیشتر شود.

نماینده مردم شاهرود در مجلس افزود: زمانی که مرکز پژوهش‌های مجلس در دوره پنجم تشکیل شد، من آن موقع رئیس دفتر مطالعات سیاسی مرکز بودم.

 وی ادامه داد: با روال کار مرکز پژوهش‌های مجلس آشنایی دارم، در دوره هفتم نیز احساس می‌کردم بهترین جایی که می‌توانم مسئولیت آن را به عهده بگیرم ریاست این مرکز بود ولی آن موقع بیشتر توجه‌ها به سوی آقای توکلی بود و احتمال رأی آوردنم در هیأت‌رئیسه مجلس و هیأت امنای مرکز پژوهش‌ها وجود نداشت بنابراین برای ریاست این جایگاه نامزد نشدم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری سوابق کاری خود در زمینه‌های دانشگاهی و پژوهشی، یادآور شد: بیشتر ذائقه‌ام با کار علمی و پژوهشی سازگار است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نهم با بیان اینکه نمایندگان براساس تخصصی که دارند می‌توانند به این مرکز کمک کنند، تصریح کرد: مرکز پژوهش‌ها محلی برای تغذیه فکری، اطلاعاتی و علمی نمایندگان است بنابراین تعامل مرکز پژوهش‌ها با مجلس باید بیشتر شود.

به این ترتیب به نظر می رسد مرکز پژوهش ها با ریاست کاظم جلالی برنامه های تازه ای برای تعامل با مجلس خواهد شد.

کاظم جلالی کیست؟

اما از آنجایی که  احمد توکلی به عنوان یک منتقد دولت در مجلس هشتم بسیار مطرح شد و شناخته شد، بررسی سوابق رئیس جدید مرکز پژوهش ها نیز جالب توجه است.

کاظم جلالی، نماینده مردوم شاهرود برای چهارمین بار وارد بهارستان شده است.وی که در در مجالس ششم، هفتم و هشتم نماینده مردم شاهرود بوده،‌ برای چهارمین بار متوالی  توانست یک کرسی از بهارستان نهم  را از ‌آن خود کند.

کاظم جلالی در سال 1372 در آزمون پذیرش وزارت امور خارجه شرکت کرد و پذیرفته شد. وی در همان سال در آزمون دکترای اعزام به خارج قبول شد اما به دلیل وضعیت ارزی خاص آن سال؛ مسئولین تصمیم گرفتند در رشته علوم انسانی دانشجویان به شکل بورسیه به خارج کشور اعزام نشوند لذا کاظم جلالی مجدداً  در سال 1373 در آزمون دکترای دانشگاه امام صادق علیه السلام شرکت کرد و پذیرفته شد.

وی اولین مأموریت خارج از کشور خود از طریق وزارت امور خارجه را در سال 1373جهت فراهم آوردن  تمهیدات اجلاس سران سازمان کنفرانس اسلامی به مدت سه ماه در کشور مغرب (مراکش) سپری کرد.

کاظم جلالی از سال 1366 تا سال 1375 در دبیرستانهای تهران از جمله رازی، شهید مطهری، علی بن موسی الرضا و فرهنگ تدریس کرد و از سال 1372 تدریس در دانشگاه را آغاز نمود و در دانشگاههای امام صادق علیه السلام ، آزاد، صدا و سیما، مذاهب اسلامی، پیام نور ، مرکز آموزش مدیریت دولتی و همچنین دانشگاه دفاع ملی تدریس کرد و همچنان از تدریس در دانشگاه غافل نمانده است.

وی همچنین از سال 1374 تا سال 1378 مجری کارشناس صدا و سیما نیز بوده و در کانال چهار تلویزیون برنامه «اندیشه ها» را کارشناسی و اجراء می نموده و بیش از دو سال نیز برنامه «جهان سیاست» شبکه دو را کارشناسی و اجراء کرده است.

کاظم جلالی از سال 1376 تا سال 1378 مسئولیت دفتر سیاسی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت. 
 
پس از انتخابات دوم خرداد 1376 به دستور ریاست وقت مجلس شورای اسلامی، مسئولیت هماهنگی پروژه های تحقیقاتی آن مرکز در خصوص پدیده انتخابات ریاست جمهوری دوم خرداد ماه  76 را،  بر عهده گرفت.

کاظم جلالی از سال 76 به عضویت دفتر بازرسی مقام معظم رهبری درآمد و تا قبل از نمایندگی مجلس در سال 79 به همکاری خود ادامه داد.
 
 وی در سال  78 نامزد نمایندگی مردم شریف شهرستان شاهرود در مجلس شورای اسلامی شد و با اعتماد مردم به این مسئولیت برگزیده شد.

جلالی همچنین  در سال 82 برای دومین بار  و در سال 86 برای سومین بار از طرف مردم با صفای شهرستان شاهرود، شهر معلمان دین و اخلاق به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی برگزیده شد.
 
وی در هر سه دوره به عوان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درآمد و در مجلس هفتم و هشتم به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد. وی از مجلس ششم تا کنون به عنوان عضو کمیته اجرایی و شورای بین المجالس اسلامی درآمد و تاکنون دوبار به عنوان نایب رئیس شورای بین المجالس اسلامی انتخاب شده است و در مجلس هفتم و مجلس هشتم به عنوان عضو شورای اجرایی بین المجالس جهانی انتخاب و مسئولیت دبیر کلی آن را بر عهده گرفت.

کاظم جلالی در مجلس هفتم به عضویت علی البدل کمیته حقوق بشر بین المجالس جهانی درآمد.

این کمیته که از اصلی ترین ارکان بین المجالس می باشد، دارای 5 عضو اصلی از 5 منطقه جهان و 5 عضو علی البدل می باشد. کاظم جلالی در فروردین ماه سال 89 از طرف قاره آسیا و اقیانوسیه به عنوان عضو اصلی کمیته حقوق بشر انتخاب شد که این مسئولیت برای یک ایرانی بی نظیر می باشد.

وی همچنین در مجالس هفتم و هشتم  به عضویت کمیسیون تدوین آئین نامه مجلس شورای اسلامی درآمد و هم اکنون نائب رئیس این کمیسیون می باشد.

جلالی در سال 1380 از رساله دکترای خود دفاع کرد و به درجه دکترای تخصصی (PHD) در رشته علوم سیاسی نائل شد.

وی همچنان در مجلس هفتم رئیس گروه دوستی پارلمانی کشورهای روسیه و سوریه را بر عهده داشت و در مجلس هشتم مسئولیت گروه روابط پارلمانی مجلس شورای اسلامی با پارلمان اروپا را بر عهده گرفت.
 
***

در اینکه کاظم جلالی یکی از بهترین گزینه های  موجود برای ریاست بر مرکز پژوهش های مجلس بود کمتر تردیدی می توان داشت اما از همان لحظه که وی بر این کرسی تکیه زد موجی از حملات و تخریب ها علیه وی به راه افتاد و اینگونه که پیداست این تخریب ها از یک اتاق فکر مشخص هدایت می شود و کسی را نشانه گرفته که در سوابق وی چیزی جز دفاع از انقلاب و ارزش های آن موجود نیست. ای کاش آنانکه اینگونه امروز بر کاظم جلالی می تازند سوابق دیروز خود را نیز از یاد نمی بردند.

 

منبع خبر : http://kargarnews.ir/fa/pages/?cid=11873

شنبه ١٧ تير ١٣٩١
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1391/04/18 13:48
4
13
با سلام و خسته نباشیددکتر جان بر همگان به وضوح آشکار است که در تمام دوران حسودان و بد دلان باعث شدند که افراد توانا و فهیم از دایره خدمت گزاری به مردم خارج شوند. ولی شما به پشتوانه 12سال خدمت خالصانه خود به ما مردم، یا علی بگویید و بر دهان یاوه گریان حسود مشتی به سفتی اراده آهنین خود بکوبید.خدا قوت
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099