صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > در بحث مبادله سوخت، توپ در زمين آژانس و غربي ها است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

در بحث مبادله سوخت، توپ در زمين آژانس و غربي ها است
    کاظم جلالي :جمهوري اسلامي ايران علي رغم اينکه توان توليد سوخت راکتور تهران را داشت به غرب و آژانس اعلام کرد که آمادگي خريد سوخت را دارد.

   

کاظم جلالي در گفت و گو با خبرنگار سياسي ايرنا درباره اظهارات دبيرکل سازمان ملل مبني براينکه "ايران طرح مبادله مبادله سوخت را بپذيرد، توپ درزمين ايران است"،بيان کرد: جمهوري اسلامي ايران علي رغم اينکه توان توليد سوخت راکتور تهران را داشت به غرب و آژانس اعلام کرد که آمادگي خريد سوخت را دارد.
وي افزود:درچنين وضعيتي آنها مي توانستند ازاين اقدام ايران به عنوان يک اقدام اعتمادساز،داوطلبانه و خيرخواهانه استفاده کنند و سوخت را در اختيار ايران قرار دهند البته جمهوري اسلامي هنوز هم گزينه خريد يا معاوضه سوخت را از روي ميز برنداشته است و تمهيدات ديگري را هم براي توليد سوخت راکتور تهران درنظر دارد.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي خطاب به غربي ها اظهار کرد:بايد غربي ها انتخاب کنند که آيا مي خواهند دربحث سوخت روابط معقول ،منطقي و عادلانه اي را باجمهوري اسلامي داشته باشند يا نمي خواهند چنين روابطي داشته باشند.
وي افزود:جمهوري اسلامي ايران در مورد موضوع سوخت شرايط خود را بيان کرده و اعلام کرده است آمادگي شرکت در يک مناقصه بين المللي را دارد تا مشتري خود را پيداکند البته آژانس بين المللي انرژي اتمي هم اين کار را مي تواند انجام دهد.
جلالي درپاسخ به سوالي در خصوص کاهش روابط با انگليس، خاطرنشان کرد:کميسيون امنيت ملي وسايردستگاهها درحال بررسي روابط با انگليس هستند.کاهش روابط با انگليس مطالبه جدي مردم و نمايندگان مجلس است و آنها معتقدند بايد در اين خصوص اقدام جدي به عمل آيد.
نماينده مردم شاهرود درمجلس شوراي اسلامي با تاکيد براينکه بايد بين موضوع سياست خارجي و اقتصاد رابطه معناداري ايجاد کنيم تصريح کرد:متاسفانه ما بيشترين روابط اقتصادي را با کشورهايي داريم که بدترين روابط سياسي را با ما دارند.

چهارشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099