صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار ايران 
اخبار > شخصيت امام علي (ع) مرزهاي جغرافيايي و مذهبي را درنورديد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

شخصيت امام علي (ع) مرزهاي جغرافيايي و مذهبي را درنورديد
    رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس امام علي (ع) را شخصيتي بي‌نظير در تاريخ خواند و افزود: شخصيت امام علي (ع) مرزهاي مصنوعي ساخته شده دست بشر و مرزهاي مذهبي و ديني را درنورديد.

   

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دكتر جلالي، مراسم خجسته سالروز ميلاد حضرت امام علي (ع) امروز ( چهار‌شنبه يك خرداد ماه) با سخنراني دكتر كاظم جلالي رئيس مركز پژوهش‌ها در جمع كاركنان اين مركز در محل مركز پژوهش‌هاي مجلس برگزار شد.

دكتر كاظم جلالي در اين مراسم با تبريك ميلاد امير المومنين علي (ع) و حلول ماه مبارك رجب و فرارسيدن سوم خرداد ماه روز آزادسازي خرمشهر، گفت: همه ما به شخصيت امام علي (ع) واقف هستيم ؛ امام علي (ع) تنها متعلق به مسلمانان، شيعيان و ايرانيان نيست و شخصيتي مورد احترام در سراسر جهان است ، در سفري كه به هند داشتم ديدم كه در همين ايام مبارك جشن‌هاي باشكوهي براي امام علي(ع) برگزار مي‌كنند در حالي كه خيلي از آنها مسلمان و شيعه نيستند.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي افزود: شخصيت امام علي (ع) مرزهاي مصنوعي ساخته شده دست بشر و مرزهاي مذهبي و ديني را درنورديد چراكه شخصيت امام انساني و متعلق به همه بشريت است و از همين‌رو كتاب‌هايي كه درباره امام علي (ع) نوشته شده است به قلم‌هاي مختلفي است كه دراين‌باره مي‌توان به شرح نهج‌البلاغه از ابن ابي حديد و يا كتاب‌هايي در مسيحيت درباره فضايل امام اشاره كرد كه بيانگر شخصيت امام علي (ع) است.

وي با اشاره به حكومت 4 سال و 6 ماه و 9 روز امام علي (ع)، تصريح كرد: اين دوره حكومت الگويي از حكومت داري الهي و اسلامي را به نمايش گذاشت و ديديم كه در همين مدت كوتاه حضرت در نبرد با گروه‌هاي مختلف، چگونه از دين خدا، اموال بيت المال، آبروي انسان‌ها و ارزش‌هاي اسلامي دفاع كردند.

دكتر جلالي شخصيت امام علي (ع) را شخصيتي بي‌نظير در تاريخ خواند و تاكيد كرد: مردها بايد به خود ببالند كه ولادت چنين مرد بزرگي به عنوان روز مرد نامگذاري شده است چراكه يكي از بزرگترين صفات بزرگ امام علي(ع) مردانگي بود؛ اينكه انسان صادق باشد.

اين نماينده مردم در مجلس نهم بودن امام علي (ع) با پيامبر(ص) را يك از بزرگترين امتيازات امام علي (ع) خواند و توضيح داد: حضور در همه صحنه در كنار پيامبر بزرگوار اسلام(ص)، ايستادگي در مقابل كفر، نفاق و شرك و مردانه جنگيدن از صفات برجسته امام علي (ع) است.

وي با بيان اينكه ذهن ما در درك شخصيت امام علي (ع) محدود است، يادآور شد: درك ما از اقيانوس معرفت امام علي (ع) در حد ظرف كوچكي است كه اميدواريم خداوند توفيق دهد تا بتوانيم در مسير اهل بيت عصمت و طهارت به‌ويژه اميرالمومنين علي (ع) حركت كنيم و شناخت بيشتري در اين زمينه پيدا كنيم.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، ادامه داد: مسير انقلاب اسلامي و توطئه‌هاي كه ضد اين انقلاب شد و مجاهدت‌هايي كه صورت گرفت نشان مي‌دهد كه مسير انقلاب مسير امام علي (ع) است و از همين‌رو اين نظام از حقانيت بالايي برخوردار است.

وي با اشاره به فرارسيدن سوم خرداد ماه روز آزادسازي خرمشهر، گفت: اين روز فتح‌الفتوح دوران دفاع مقدس است و دوستاني كه در آن دوران بودند به ياد مي‌آورند كه آن روز چه روز بزرگي بود و فرزندان مرد اين كشور در مسير امام علي (ع) فتح بزرگي را انجام داده و خرمشهر را آزاد كردند كه در اين ميان بايد به روح بزرگوار شهداي جنگ تحميلي به ويژه شهداي آزادسازي خرمشهر بزرگترين و خالصانه‌ترين درودها را بفرستيم.

رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي افزود: با آزادسازي خرمشهر در دوران جنگ تحميلي دكترين مقاومت شكل گرفت چراكه بركات اين حركت بعدها و زماني كه رژيم صهيونيستي لبنان را اشغال كرد نمايان شد و پس از آزادسازي اولين حلقه‌هاي مقاومت لبنان با حركت استشهادي احمد قصير در اين كشور آغاز شد و مقاومت در لبنان تعريف جديدي پيدا كرد كه در نهايت لبنان از اشغال رژيم صهيونيستي آزاد شد.

وي با يادآوري خاطراتي از لبنان و بازديد از زندان "خيام" رژيم صهيونيستي در لبنان و شكل گيري مقاومت مردمي لبنان پس از سوم خرداد، تصريح كرد: مولا اميرالمومنين(ع) ، انقلاب اسلامي، دوران دفاع مقدس، سوم خرداد، حلقه مقاومت و كارهاي مردانه‌اي كه در جمهوري اسلامي شكل گرفت نشان مي‌دهد بخشي از اين مردان با قهقه مستانه‌شان "عند ربهم يرزقون‌"اند و بخشي ديگر با ايثارگي‌هاي خود به اسارت درآمده يا به درجه جانبازي نائل شده‌اند.

دكتر جلالي با يادآوري نامگذاري سال 92 به نام سال حماسه سياسي – حمسه اقتصادي تاكيد كرد: تجلي حماسه سياسي در انتخابات 24 خرداد ماه است كه بايد تلاش كنيم تا حضور شكوهمند و حماسي را در اين روز رقم بزنيم.

وي، يادآور شد: تمام كانديداهايي كه صلاحيت آنها تائيد شده مورد تائيد شوراي نگهبان هستند اما بايد به دنبال انتخاب اصلح در روز انتخابات باشيم و براي حضور مردم در انتخابات تلاش كنيم.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس با بيان اينكه مركز پژوهش‌هاي مجلس بايد در جهت تجلي حماسه اقتصادي گام بردارد، توضيح داد: دارو شفابخش مشكلات در بين خودمان است و بايد آن را از بين توانمندي‌ها و پتانسيل‌هاي داخلي پيدا كنيم و ببينيم چگونه مي‌توان مسير اقتصاد كشور را به سمتي برد كه اثرات توطئه‌ها و فشارهاي دشمنان كمتر شود.

رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس با بيان اينكه كشور از برخي دعواها رنج مي‌برد، گفت: بايد مشي ما كاستن از تنش‌ها و افزودن بر همگرايي‌ها باشد.

در پایان این مراسم از رزمندگان و جانبازان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تقدیر شد.

چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099