صفحه اصلي > خبرهای ویژه  
اخبار > نباید با طرح موضوع افزایش یارانه ها انتخابات را به مزایده گذاشت


نسخه چاپي  ارسال به دوست

نباید با طرح موضوع افزایش یارانه ها انتخابات را به مزایده گذاشت
    رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس با بيان اينكه نباید با طرح موضوع افزایش یارانه ها انتخابات را به مزایده گذاشت، گفت: افزایش یارانه باید با اصلاح قیمت صورت گیرد و برای اصلاح قیمت ها باید دوباره هزینه تورم را در کشور بپردازیم.

   

دكتر کاظم جلالی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در ارزیابی از عملکرد تشکل جمنا گفت : به هر حال  این دوستان هم تلاش خود را انجام دادند اما نتیجه تلاش آن ها مبهم است .

رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:  آقای رییسی مستقل کاندیدا شده اند، آقای  قالیباف هم اعلام کردند که به صورت مستقل کاندیدا شده اند و آقای میرسلیم هم که در لیست جمنا نبودند و از طرف موتلفه کاندید شده اند پس باید بگردیم و کاندیدای برخواسته از جمنا را پیدا کنیم، شاید آقای جهانگیری کاندیدای جمنا است!

جریان اصولگرایی نیازمند چهره های جدیدتر و جوان تر با ادبیات مدرن تر است

دكتر جلالی در خصوص تغییر و تحولات سیاسی عرصه انتخابات ریاست جمهوری 96 در جریان اصولگرایی نیز تاکید کرد: بعد از انتخابات باید آسیب شناسی از روند کار جریان اصولگرایی شود و من تصور می کنم جریان اصولگرایی نیازمند این است که چهره های جدیدتر و جوان تر با ادبیات مدرن تر وارد عرصه بشوند.

بیش از نیمی از جامعه بر اساس اصولگرایی و اصلاح طلبی تصمیم به رای دادن نمی گیرند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که کمتر از 40 درصد مردم بر اساس اصولگرایی و اصلاح طلبی تصمیم به رای دادن در انتخابات می گیرند، گفت: بیش از نیمی از جامعه بر اساس اصولگرایی و اصلاح طلبی تصمیم نمی گیرند البته این موضوع پدیده مثبتی نیست و هر اندازه بتوانیم تشکل ها را در داخل جامعه تقویت کنیم حتما می تواند مفید باشد.

جریان احمدی نژاد در کف جامعه پایگاه اجتماعی دارد / انگیزه های معیشتی و مباحث یارانه ای این پایگاه را به وجود آورد

دكتر جلالی در پاسخ به این سوال که آیا جریان احمدی نژاد در فضای سیاسی امروز و بعد از رد صلاحیت احمدی نزاد برای انتخابات ریاست جمهوری جریان سوم تلقی می شود، گفت: بستگی به رفتار آینده وی و جریان او دارد.

وی ادامه داد: احمدی نژاد و جریانش در کف جامعه پایگاه دارند که این موضوع غیر قابل انکار است اما این پایگاه دارای یک صبغه و بسیج تشکیلاتی نیست و انگیزه های معیشتی و اقتصادی این پایگاه را به دنبال مباحث یارانه ای به وجود اورده است.

دكتر جلالی با انتقاد از این موضوع خاطر نشان کرد: این مساله البته در فرهنگ سیاسی ما اثر منفی گذاشت و کاندیداها امروز نیز می خواهند با ادبیات یارانه ای با مردم سخن بگویند.

افزایش یارانه نقدی با مجوز مجلس یا دولت یعنی تحمیل تورم مجدد به کشور

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این که موضوع افزایش یارانه ها در اختیار مجلس است، گفت: این که چه کسی می تواند این تصمیم بگیرد یک بحث است و این که این تصمیم چه تاثیری بر اقتصاد کشور می گذارد بحث مهم تر.

وی ادامه داد: افزایش یارانه باید با اصلاح قیمت صورت گیرد و برای اصلاح قیمت ها باید دوباره هزینه تورم را در کشور بپردازیم.

رییس مرکز پژوهش های مجلس در این خصوص تاکید کرد: بر اساس گزارش مرکزپژوهش ها با ادله اثبات شده است که بعد از پرداخت یارانه نقدی سیر صعودی جدی و بسیار شدید افزایش تورم را داریم و نمودار با شیب تند موید این موضوع است.

 روایت دكتر جلالی از تلاش احمدی نژاد برای دور زدن قانون مجلس هفتم در توزیع یارانه

دكتر جلالی همچنین با یادآوری موضوع تصویب قانون هدفمندی در مجلس هفتم نیز گفت: برخی از اقتصاددانان آن مجلس نیز قائل بودند که توزیع یارانه اثرات تورمی دارد و البته قرار نبود اجرای قانون اینگونه باشد.


وی ادامه داد: مجلس در سال اول  در حد 10 هزار میلیارد تومان به دولت اجازه اجرا داده بود و این رقم، رقم قابل تحملی برای اقتصاد کشور بود اما دولت آقای احمدی نژاد قانون را اجرا نمی کرد و آن قدر به تاخیر انداخت که در دو ماه آخر سال آن را اجرا کرد تا پرداخت یارانه ها همین قیمت 45 هزار تومان را پیدا کند که مجلس در یک عمل انجام شده قرار بگیرد .

دكتر جلالی با اشاره به این که مجلس برای برخود با این موضوع تلاش جدی و اعتراض کرد ، گفت: مجلس در آن زمان دوندگی کرد و آقای احمدی نژاد مقاومت اما در نهایت آن ها قانون را دور زدند و با تاخیر در اجرای قانون مشکلات اقتصادی ایجاد کردند.

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان این که جریان احمدی نژاد با طرح این وعده ها مطالبه عمومی ایجاد کرد، تاکید کرد: یادم می آید در آن زمان در بسیاری از مراسم و شهرها  سخنرانی می کردم و بعد از آن مردم انتقاد می کردند که چرا شما به عنوان نمایندگان در مجلس به آقای احمدی نژاد مجوز نمی دهید تا یارانه بیشتری به مردم بدهد.

رییس فراکسیون مستقلین مجلس تاکید کرد: نباید با یارانه ها بازی کرد و نباید انتخابات را به مزایده گذاشت ، این توهین به شعور مردم ایران است و روش خردمندانه و درستی نیست./
شنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٦
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099