صفحه اصلی > خبرهای ویژه  
اخبار > اقدامات ترامپ در دنيا كاسبكارانه است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

اقدامات ترامپ در دنيا كاسبكارانه است
    رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس اقدامات ترامپ در دنيا را كاسبكارانه دانست و گفت: آمريكا در حالي موضوع حقوق بشر را در دنيا عنوان مي‌كند كه با جنايتكارترين حكومت‌ها در منطقه ارتباط برقرار مي‌كنند.

   

جمعي از اساتيد و دانشجويان دانشگاه «چينخوا» چين با دكتر كاظم جلالي رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفتگو كردند.

نماينده مردم تهران، ري، ‌شميرانات، ‌اسلامشهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي در اين نشست به سوالات دانشجويان چيني پاسخ داد.

دكتر كاظم جلالي در اين ديدار با تشريح عملكرد مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي اين مركز را بازوي مشورتي قوه مقننه دانست و گفت: مركز پژوهش‌هاي در حوزه‌هاي مختلف گزارش‌هاي كارشناسي و در برخي بخش‌ها هم گزارش‌هايي نوبه‌اي به مسئولان كشور و نمايندگان مجلس ارائه مي‌دهد.

وي افزود: مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي در طول سال‌هاي اخير تلاش كرده است تا از ظرفيت علمي و دانشگاهي و نخبگان كشور در جهت پژوهش در امر تقنين استفاده كند و در اين راستا با مراكز علمي مختلف تفاهم‌نامه همكاري مشترك استفاده كرده است.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه امروز قانونگذاري امري علمي و تخصصي است، يادآور شد: از آنجايي كه نمايندگان مردم در مجلس در تمامي حوزه‌ها تخصص ندارند مركز پژوهش‌هاي مجلس مي‌تواند در بخش‌هاي مختلف به آنها مشاوره بدهند.

وي با اشاره به روند توسعه چين،‌ خاطرنشان كرد: مدل توسعه‌اي چين قابل مطالعه و بررسي است.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس خاطرنشان كرد: چين با برنامه‌ريزي و توسعه‌اي كه داشت امروز به قدرت قابل ذكري در جهان تبديل شده است.

وي با اشاره به مناسبات و همكاري‌هاي گسترده ايران و چين،‌ تصريح كرد: چين و جمهوري اسلامي ايران مي‌توانند از تجربيات يكديگر در بخش‌هاي مختلف بهره ببرند و در جهت تقويت تعاملات دوجانبه گام بردارند.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس با اشاره به روند مبادلات تجاري ايران و چين،‌ تاكيد كرد: براي توليدات چيني بايد استانداردسازي صورت گيرد تا مشابه كالاهاي صادراتي چين به اروپا  آمريكا از سطح استاندارد بالايي براي ورود به بازار ايران برخوردار باشند.

وي با بيان اينكه اقتصاد ايران ظرفيت بالايي براي رشد و توسعه دارد، گفت: شركت‌هاي چيني با عمل به تعهدات خود مي‌تواند نقش موثري در سرمايه‌گذاري در ايران را برعهده گيرند.

دكتر جلالي با تاكيد براينكه بستر براي گسترش مناسبات بين ايران و چين فراهم است،‌ تصريح كرد: جمهوري اسلامي ايران در پروژه‌هاي مختلف نيازمند سرمايه‌گذاري است و اين فرصت خوبي براي شركت‌هاي چيني است.

وي آينده روابط تجاري ايران و چين را روشن دانست و خاطرنشان كرد: مجلس شوراي اسلامي و دولت مي‌توانند با همكاري همديگر روند گسترش و توسعه همكاري‌هاي با چين را ارتقا بخشند.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس با بيان اينكه ايران در منطقه جغرافيايي مهم و حساسي قرار گرفته است،‌گفت:‌ايران در منطقه به عنوان كشور امن و با ثبات به حساب مي‌آيد كه اين امنيت فرصتي مناسب جهت سرمايه‌گذاري به وجود آورده است.

وي افزود: ايران با دارا بودن منابع عظيم انرژي و معادن زيرزميني و نيروي انساني فعال و باهوش از گذشته تاريخ تا كنون حائز اهميت بوده است كه اين توان و ظرفيت به ويژه بحث نيروي انساني جوان و باهوش و ملتي مقاوم باعث شده است تا ايران در برابر تحريم‌ها مقاومت كند.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تاكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران در امر توليدات علمي پيشرفت‌هاي خوب و مثبتي داشته و اين روند همچنان ادامه داد.

وي با اشاره به روند اقدامات رييس جمهور آمريكا در جهان، تصريح كرد: روند اقدامات ترامپ در دنيا كاسبكارانه است به طوري كه ترامپ با هر كشوري كه منافع بيشتري براي آمريكا تامين كند ارتباط بيشتري برقرار مي‌كند كه اين كارها رويكرد آمريكا را بيشتر نمايان مي‌كند.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس در پايان يادآور شد: آمريكا در حالي موضوع حقوق بشر، ‌مردمسالاري و دموكراسي را در دنيا عنوان مي‌كند كه در منطقه با جنايتكارترين حكومت‌ها كه حقوق نخستين ملت‌ها را زير پا مي‌گذارند ارتباط برقرار مي‌كنند.
 
يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099