صفحه اصلی > خبرهای ویژه  
اخبار > جنايات تروريست‌ها نبايد ذهن جهان اسلام را از توجه به مسئله فلسطين منحرف سازد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

جنايات تروريست‌ها نبايد ذهن جهان اسلام را از توجه به مسئله فلسطين منحرف سازد
    عضو كميته اجرايي بين المجالس اسلامي تفرقه‌افكني را عامل جدايي و ضعف جهان اسلام دانست و تاكيد كرد: فلسطين بايد همچنان موضوع و مسئله اصلي جهان اسلام باشد.

   

به گزارش روابط عمومي مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي، ‌محمد قریشی نیاس دبيركل اتحاديه بين‌المجالس كشورهاي عضو سازمان همكاري‌هاي اسلامي امروز يكشنبه ( 14 مرداد ماه) در نخستين ديدار رسمي پس از پذيرش اين مسئوليت با دكتر كاظم جلالي رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي و عضو كميته اجرايي اتحاديه بين‌المجالس اسلامي ديدار و گفتگو كرد.

دكتر كاظم جلالي در اين نشست كه اصغر محمدی معاون دبیرکل اين اتحاديه بين المجالس اسلامي نيز حضور داشت، ضمن تبريك انتخاب محمد قریشی نیاس به عنوان دبيركل اتحاديه بين‌المجالس كشورهاي عضو سازمان همكاري‌هاي اسلامي، بر لزوم تقويت همكاري‌هاي پارلماني كشورهاي اسلامي تاكيد كرد و گفت: ظرفيت پارلمان‌هاي كشورهاي اسلامي ظرفيت ارزشمندي است كه بايد از آن در جهت تقويت مناسبات كشورهاي اسلامي و پيشبرد اهداف جهان اسلام استفاده كرد.

وي فلسطين را موضوع و اولويت اصلي جهان اسلام دانست و تصريح كرد: جنايات تروريست‌ها در منطقه، اقدامات نابخردانه برخي كشورهاي منطقه و فرامنطقه نبايد اجازه دهد تا ذهن جهان اسلام از موضوع اصلي كه همان مسئله فلسطين است منحرف شود.

رييس مركز پژوهش‌هاي مجلس تصريح كرد:‌ متاسفانه دشمنان اسلام در سطح دنيا تلاش‌هاي متعددي را براي ارائه تصويري نادرست و خشن از اسلام انجام داده‌اند كه بايد با همدلي و مودت كشورهاي اسلامي اين اقدامات خنثي شود.

وي ادامه داد: تروريست‌هاي اقدامات گسترده‌اي را به منظور ايجاد ناامني و بي‌ثبات كردن كشورهاي اسلامي به كار بسته‌اند كه مقابله با اين جنايات نيازمند تعامل و همكاري كشورهاي اسلامي و اقداماتي صادقانه در مسير مبارزه با تروريسم است.

عضو كميته اجرايي بين المجالس اسلامي تفرقه‌افكني را عامل جدايي و ضعف جهان اسلام دانست و تاكيد كرد: تمامي كشورهاي مسلمان بايد با شناخت نقاط ضعف و قوت بر اشتراكات ميان مسلمانان بيفزاييم و از ايجاد چند دستگي و تفرقه دوري بجوييم.

وي مسائل اقتصادي را از مهمترين مشكلات كشورهاي مسلمان دانست و گفت: بيكاري و دغدغه‌هاي اقتصادي مشكلات عديده‌اي را در بين كشورهاي مسلمان به وجود آورده است كه ظهور پديده شوم تروريسم نيز يكي از اين مسائل است.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح كرد: كشورهاي مسلمان با همكاري و تعامل بايد براي رفع مشكلات و مسائل برنامه‌ريزي‌هاي مدوني داشته باشند و با اقدامات مثبت و كارآمد در مسير وحدت امت اسلام گام بردارند.

عضو كميته اجرايي بين المجالس اسلامي با اشاره به اقدامات اخير آمريكا در خروج از برجام گفت: هرچند آمريكا برخلاف عرف و قواعد بين‌الملل و با وجود اجراي تمام تعهدات ايران از برجام خارج شد و اقدام به تحريم ايران نمود اما جمهوري اسلامي ايران با اتكا به پايگاه مردمي و تجاربي كه از تحريم‌هاي قبلي دارد از اين مرحله نيز با سربلندي عبور خواهد كرد.

محمد قریشی نیاس دبيركل اتحاديه بين‌المجالس اسلامي نيز در اين نشست با اشاره به نقش سازنده جمهوري اسلامي ايران در پيشبرد اهداف اين اتحاديه، گفت: هر خطر و مسئله‌اي كه متوجه يكي از كشورهاي اسلامي شود كل جامعه اسلامي را دربرمي‌گيرد و بايد تمام جهان اسلام براي مقابله با آن تلاش كنند.

وي افزود: اگر جهل از برخي كشورهاي مسلمان ريشه‌كن شود، استكبار توان تفرقه در بين امت اسلامي را نخواهد داشت و وعده الهي محقق خواهد شد.

دبيركل اتحاديه بين‌المجالس اسلامي با تاكيد براينكه موضوع فلسطين بايد مورد توجه جهان اسلام باشد، توضيح داد: براي رفع مشكلات و مسائل جهان اسلام به ويژه آزادي فلسطين، هيچ راهي جز وحدت و همكاري بين كشورهاي مسلمان وجود ندارد.
يکشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٧
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099