صفحه اصلي > تمام اخبار 
اخبار > حضور دکتر کاظم جلالی در کانون نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

حضور دکتر کاظم جلالی در کانون نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی
    دکتر کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، عصر روز دوشنبه سوم بهمن ماه در جمع کانون نمانیدگان ادوار مجلس شورای اسلامی متشکل از نمایندگان سابق مجلس حضور یافت

   

دکتر کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، عصر روز دوشنبه سوم بهمن ماه در جمع کانون نمانیدگان ادوار مجلس شورای اسلامی متشکل از نمایندگان سابق مجلس حضور یافت و در خصوص آخرین تحولات سیاسی  بین المللی از جمله مسئله تجزیه سودان، تغییر حاکمیت تونس، مسائل لبنان، اجلاس فوق العاده بین المجالس درکشور امارات و همچنین موضوع هسته ای و مذاکرات استانبول سخن گفت.
دکتر جلالی در موضوع سودان به رویکرد توطئه گرایانه جهان غرب اشاره کرد و گفت: متأسفانه تجزیه یک کشور بزرگ اسلامی جهت کنترل اسلامگرایی در شمال آفریقا صورت پذیرفته است.
نماینده شاهرود افزود: در قضیه تونس و مهار این حرکت بزرگ مردمی، تلاش دنیای غرب این است که بتواند با تعویض و جابه جایی چند مهره، حرکت مردم تونس را مهار نماید در حالیکه مردم تونس با هوشمندی خواهان تغییرات بنیادین هستند.
وی گفت: البته یک هراس در دل برخی حکومتهای عربی وابسته به غرب که دارای پایگاه مردمی نیستند ایجاد شده و سعی دارند با ایجاد اصلاحاتی از سرایت این پدیده در کشورهای خود جلوگیری نمایند.
دکتر جلالی با ارائه تحلیلی در حصوص مسائل اخیر لبنان گفت: بی تردید جریان اصیل لبنان، جریان مقاومت است که موجب عزت لبنان شد و هر پدیده ای با این جریان تقابل کند، لاجرم در صحنه سیاسی لبنان پایدار نمی ماند.
نماینده شاهرود با اشاره به مذاکرات اخیر  1+5 در استانبول بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات دست برتر داشت و بر خلاف آنچه خانم اشتون مطرح کرد، جمهوی اسلامی پیش شرطی را برای مذاکرات مطرح نکرد بلکه این سخن منطقی را مطرح کرد که برای رسیدن به تفاهم و مذاکرات مبتنی بر همکاری ، اولاً باید ایران هسته ای و حق غنی سازی به رسمیت شناخته شود. ثانیاً: زبان تهدید و تحریم و صدور قطعنامه به کنار گذاشته شود.
دکتر جلالی افزود: امروز در مذاکرات جمهوری اسلامی با قوت حضور می یابد و صحنه مذاکرات کاملاً تغییر کرده است و اتفاقاً این غرب است که باید از این پس اعتمادسازی نماید چرا که ملت ایران به دلیل عدم پایبندی به تعهدات از ناحیه کشوهای غربی به آنان بی اعتمادتر شده است. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی افزود: امروز مسائل مربوط به رآکتور تهران نیز از نظر جمهوری اسلامی کاملاً حل شده تلقی می گردد. امروز ما حدود چهل کیلوگرم اورانیوم غنی شده 20% داریم و صفحات سوخت نیز در نیمه اول سال نود به پایان می رسد.
دکتر جلالی گفت: دنیای غرب باید از اشتباهات گذشته خود عبرت می آموخت که متأسفانه مذاکرات استانبول نشان داد همچنان بر اشتباهات گذشته پافشاری دارند.
عضو کمیته اجرایی بین المجالس اسلامی با اشاره به اجلاس اخیر فوق العاده اتحادیه بین المجالس اسلامی در ابوظبی امارات گفت: حضور مقتدرانه و با برنامه جمهوری اسلامی یک موفقیت بزرگ دیپلماسی پارلمانی را به نمایش گذاشت.
دوشنبه ٤ بهمن ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099