صفحه اصلی > تمام اخبار 
اخبار > تحليل جلالي از واكنش اوباما: كاسه‌اي زير نيمه كاسه است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

تحليل جلالي از واكنش اوباما: كاسه‌اي زير نيمه كاسه است
    سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: واكنش شتابزده رييس جمهوري آمريكا به پيشنهاد احمدي نژاد مبني بر تشكيل كميته حقيقت ياب مستقل براي 11 سپتامبر نشان مي دهد كه كاسه‌اي زير نيم كاسه است.

   

 كاظم جلالي در گفت و گو با خبرنگار پارلماني ايرنا واكنش اوباما را بسيار شتابزده توصيف كرد و گفت: 11 سپتامبر حادثه‌اي بود كه حوادث زنجيره‌اي ديگري را در پي داشت و موجب شد تا هزينه‌هاي فراواني از وقوع اين حوادث به جهان تحميل شود.
نماينده مردم شاهرود در مجلس افزود: طبيعي است كه چنين حادثه‌اي بايد در گرماگرم وقوع و در ساليان اوليه وقع آن مورد بررسي دقيق كارشناسانه و منصفانه قرار گيرد تا از انحراف جلوگيري شود.
جلالي تاكيد كرد: به نظر مي‌رسد آمريكايي‌ها به قدري از رمزگشايي اين حادثه نگران هستند كه چنين تند و شتابزده در برابر پيشنهاد رييس جمهور ايران واكنش نشان مي دهند.
وي افزود: واكنش مقامات آمريكايي در مقابل يك اظهار نظر و پيشنهاد نشانگر آن است كه كاسه‌اي زير نيم كاسه است.
جلالي با بيان اينكه آمريكايي‌ها قصد دارند موضوع 11 سپتامبر را به يك تابو تبديل كنند، اظهار داشت: تابو كردن حوادثي كه در دنيا رخ مي دهد به نفع بشريت نيست؛ حوادث تاريخي بايد به صورت عالمانه و دقيق بررسي شود تا افكار عمومي جهان از حقايق آگاهي يابد.
سه شنبه ٦ مهر ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099