صفحه اصلی > تمام اخبار 
اخبار > جلالي: با استقبال پرشور لبناني ها از احمدي نژاد، اهداف سفر محقق شد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

جلالي: با استقبال پرشور لبناني ها از احمدي نژاد، اهداف سفر محقق شد
    سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: استقبال پرشوري كه مردم لبنان از رييس جمهور ايران انجام دادند نشان داد كه اين سفر به اهداف خود دست يافته است و ايران داراي پايگاه مردمي در لبنان است.

   

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، كاظم جلالي روز چهارشنبه در حاشيه جلسه علني مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال پرشكوه مردم لبنان از سفر احمدي نژاد به اين كشور اظهار داشت: پيش از انجام اين سفر رسانه هاي وابسته به جريان صهيونيستي يك فضاي رواني و رسانه اي را به خاطر اهميت آن سفر ، عليه آن صورت دادند.
وي افزود: بسياري از مقامات كشورهاي بزرگ مانند آمريكا وقتي مي‌خواهند به افغانستان يا عراق سفر كنند به صورت مخفيانه وارد اين كشورها مي‌شوند و بعد از خروج آنان رسانه ها از اين سفر خبردار مي‌شوند.
جلالي افزود: اين در حالي است كه جمهوري اسلامي ايران براي انجام سفر رييس جمهور به عراق، افغانستان و حتي لبنان با وجود تهديدهايي كه قبل از انجام اين سفر اعلام شده بود به صورت رسمي و با اعلام قبلي سفر كرده است.
وي اين رويه جمهوري اسلامي ايران را نشان دهنده اقتدار ايران و جايگاه ايران و مسوولان آن در نزد افكار عمومي كشورهاي منطقه دانست.
سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح كرد: بالاترين تضمين امنيتي سفر مسوولان ايراني به كشورهايي چون عراق، افغانستان و لبنان مردم اين كشورها هستند كه مي دانند جمهوري اسلامي ايران پشتيبان اين ملت ها است و بسياري از هزينه هايي كه ايران مي‌پردازد به خاطر حمايت از آنان است.
نماينده مردم شاهرود در مجلس در پاسخ به سوالي درباره تبليغات منفي غرب عليه انجام اين سفر اظهار داشت: اقدام آنان يك جنگ رواني و رسانه اي است زيرا لبنان كشوري حساس است و آنان مي‌دانند ايران داراي پايگاهي مردمي و بالا در اين كشور است.
جلالي لبنان را پايگاه مقاومت اسلامي در منطقه خواند و گفت: اين مقاومت براساس گفتمان انقلاب اسلامي و امام راحل در منطقه خاورميانه و به خصوص لبنان شكل گرفته است.
وي تاكيد كرد: در فضايي كه صلح تحميلي و روند سازش در منطقه مطرح است و رژيم صهيونيستي براي سازش حتي حاضر نيست كوچكترين اقدامي را انجام دهد و خواسته ناچيز اوباما مبني بر توقف شهرك سازي ها را مورد توجه قرار نمي‌دهد در اين شرايط بي ترديد در نزد افكار عمومي ملت هاي مسلمان و عرب تنها گزينه مقاومت باقي مي‌ماند.
جلالي تاكيد كرد: رييس جمهور ايران به عنوان نماينده كشوري كه پشتيبان مقاومت است به لبنان سفر كرده و طبيعي است برخي كشورهاي غربي و جريان رسانه اي وابسته به صهيونيست ها نسبت به آن موضع گيري تندي نشان دهند.
وي تاكيد كرد: با توجه به استقبال پرشوري كه از رييس جمهور ايران شده غربي ها فضاي منفي رسانه اي خود را افزايش مي‌دهند اما غافل هستند كه اين سفر به اهداف خود دست يافته است.
وي در پاسخ به اين سوال كه پيش از انجام اين سفر برخي رسانه ها مدعي بودند كه گروه هاي لبناني مخالف اين سفر هستند گفت: با انجام اين سفر همه منصفان مي توانند صحت تبليغات رسانه اي غرب را مورد ارزيابي قرار دهند.
وي افزود: اين سفر نشان داد همه جريانات سياسي لبنان اعم از شيعه، سني ، مسلمان و غيرمسلمان چگونه از اين سفر استقبال مي‌كنند.
سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در پاسخ به اين سوال كه با توجه به گفت‌وگوي تلفني احمدي نژاد با ملك عبدالله و رييس جمهور سوريه پيش از انجام سفر به لبنان اظهار داشت: اين گفت‌وگوي تلفني نشان داد كه جمهوري اسلامي ايران به دنبال تقويت وحدت ملي در داخل لبنان است.
جلالي ادامه داد: رسانه هاي غربي پيش از انجام اين سفر سعي در القاي اين موضوع داشتند كه سفر احمدي نژاد منجر به اختلافات در داخل لبنان مي‌شود اما با اين تماس تلفني احمدي نژاد رويكرد جمهوري اسلامي ايران براي همه مشخص شد.
وي افزود: ايران نشان داد كه به دنبال حاكميت وحدت ملي و در كنار هم قرار دادن همه گروه هاي لبناني براي اداره اين كشور است.
پنج شنبه ٢٢ مهر ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099