صفحه اصلی > تمام اخبار 
اخبار > تنفر از سياست‌هاي آمريكا در دنيا مشهود است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

تنفر از سياست‌هاي آمريكا در دنيا مشهود است
    سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، اعتراض مردم هند و اندونزي به سفر باراك اوباما رييس جمهوري آمريكا را نشانگر تنفر ايجاد شده نسبت به سياست‌هاي اين كشور در دنيا دانست.

   

كاظم جلالي در گفت و گو با خبرنگار پارلماني ايرنا اظهار داشت: اوباما در رقابت‌هاي انتخاباتي سياست هايي را اعلام كرد كه تاكنون نتوانسته است آن را اجرايي كند.
وي افزود: به خاطر ناكامي اوباما در اجراي سياست‌ تغيير، موج تنفر شديدي نسبت به سياست هاي وي در دنيا و بخصوص در منطقه خاورميانه و شرق آسيا ايجاد شده است.
نماينده مردم شاهرود در مجلس اعتراض گسترده مردم هند به سفر اوباما به كشورشان را نمونه‌اي از اين تنفر عمومي نسبت به سياست‌هاي كاخ سفيد عنوان كرد و گفت: مردم اندونزي نيز واكنش بسيار تندي نسبت به حضور اوباما در كشورشان داشتند.
جلالي خاطر نشان كرد كه اعتراض مردم هند نسبت به اوباما در حالي صورت مي گيرد كه آمريكا تاكنون حمايت‌هاي گسترده مالي و معنوي از دولت هند داشته است.
سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه به استقبال مردم لبنان از رييس جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و گفت: مخالفت با سفر اوباما به آسيا در حالي است كه سفر مسوولان جمهوري اسلامي ايران به كشورهاي منطقه با استقبال گرم مردم رو به رو شده است.
جلالي ادامه داد: در حالي كه رييس جمهوري ايران با اعلام قبلي و با تشريفات كامل به عراق و افغانستان سفر كرد، مقامات آمريكايي با وجود آنكه بيشترين حجم نظاميان را در اين دو كشور دارند، مجبورند به صورت مخفيانه به عراق و افغانستان سفر كنند.
وي گفت: اين واقعيت ها نشان مي‌دهد كه اساس تنفر نسبت به سياست‌هاي آمريكا و استقبال نسبت به مسوولان جمهوري اسلامي ايران با نگاه مادي يا كمك‌هاي مالي قابل تحليل نيست.
جلالي با بيان اينكه برخي تحليلگران غربي علت استقبال لبناني ها از سفر رييس جمهوري ايران را كمك هاي ايران به اين كشورها مي دانستند، اظهار داشت: اين مساله ساده ترين و در عين حال بي ربط ترين تحليلي است كه مي توان ارايه داد.
سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس افزود: در صورتي كه اين ادعا صحت داشته باشد بايد با توجه به كمك هاي مالي آمريكا به برخي كشورها نظير هند، در سفر اوباما مردم اين كشور استقبال قابل توجهي از وي مي كردند در حالي كه خلاف آن عملي شد.
چهارشنبه ١٩ آبان ١٣٨٩
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099