صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبار مجلس 
اخبار > درخواست دکتر جلالی از وزیر نیرو


نسخه چاپي  ارسال به دوست

درخواست دکتر جلالی از وزیر نیرو
    دکتر کاظم جلالی در نامه ای به وزیر نیرو خواستار ممانعت از احجاف و تحمیل قرارداد به کارگران نیروهای شاهرود و سمنان شد

   

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر کاظم جلالی ، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به مهندس نامجو وزیر نیرو خواستار ممانعت از احجاف و تحمیل قرارداد به کارگران نیروگاه های سمنان و شاهرود شد.
بنا بر این گزارش ، متن این نامه بدین شرح است:
برادر ارجمند جناب آقای مهندس نامجو
وزیر محترم نیرو
سلام علیکم
با احترام، همان طور که خاطر شریف مستحضر است وزارت تحت تصدی حضرتعالی در تاریخ 20/9/88 با برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه و طی مراحل گزینش اقدام به جذب نیرو در سراسر کشور نمود و در پی این اقدام تعدادی از افراد پذیرفته شده را که برای شهرستان های استان سمنان در نظر گرفته بودند برای گذراندن دوره آموزشی (به مدت 6 ماه) از طریق شرکت مدیریت تولید برق دماوند به دانشگاه شهید عباسپور اعزام نمودند نامبردگان در تاریخ 1/9/89 توسط شرکت نامبرده با قراردادی که تصویر آن به پیوست تقدیم است در سمنان و شاهرود مشغول به کار شده اند.
نامبردگان از آن تاریخ با جدیت مشغول انجام وظیفه بوده اند تا این که در تاریخ 1/7/91 شرکت مدیریت تولید برق دماوند کلیه این افراد را به استناد نامه مدیر کل محترم دفتر نیروی انسانی شرکت توانیر و مجوز مدیر کل دفتر توسعه منابع انسانی وزارت نیرو طی حکمی که تصویر آن نیز ضمیمه می گردد از مدت معین به دائم تبدیل نموده است.
اخیراً مطلع شدیم که نیروگاه های سمنان و شاهرود به بخش خصوصی واگذار شده است و شرکت جدید بدون دلیل و محمل قانونی به نیروهای آموزش دیده و خدوم اعلام کرده است که قرارداد شما لغو شده و باید قرارداد سه ماهه را امضا کنید!!
اگر وضعیت واگذاری نیروگاه به بخش خصوصی روشن باشد بدیهی ترین مسئله تکلیف کارگران آن نیروگاه است که به صراحت ماده 12 قانون کار با تغییر کارفرما نباید به قرارداد منعقده و حقوق مکتسبه خللی وارد آید.
تایید می فرمایید که این عمل غیرقانونی و تضییع حقوق ظلمی است که نه تنها در هیچ نظامی پذیرفته نیست بلکه وقوع آن در زمان دولت عدالت خواه مایه تاسف و شرمساری است رجای واثق داد که آن وزیر محترم نیز چنین اعمالی را بر نمی تابد لذا با مراجعه به افراد ذینفع و در راستای انجام وظیفه نمایندگی استدعا دارم سریعاً‌دستور توقف این اعمال صادر فرمایند.
از خدای متعال برای کلیه خادمان به اسلام و مسلمین هزت روزافزون مسئلت داریم.

 

 

 

دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099