صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > پیام نوروزی دکتر کاظم جلالی به همشهریان عزیز شاهرودی


نسخه چاپي  ارسال به دوست

پیام نوروزی دکتر کاظم جلالی به همشهریان عزیز شاهرودی
    نوروز و بهار طبيعت فرصتي است تا ما علاوه بر بعد فردي، در خانواده بزرگ شهرستان شاهرود نيز مروري بر گذشته، داشته باشيم و از طرف ديگر با غبار روبي و زدودن كسري ها و نقص ها نگاهي به سال جديد داشته و برنامه هاي جامعي براي سال جديد داشته باشيم.

   

بسم الله الرّحمن الرّحيم

يا مقلب القلوب و الابصار
يا مدبر الليل و النهار

يا محول الحول و الاحوال

حول حالنا الي احسن الحال
 
مردم خونگرم و مهربان شهرستان شاهرود اعم از روستاييان و شهرنشينان

اهالي بزرگوار شهرهاي بسطام، بيارجمند، كلاته خيج، مجن و ميامي

حلول سال 1390 خورشيدي و بهار طبيعت را به محضر شما بزرگواران تبريك عرض مي نمايم و سالي خوب و خوش، سرشار از موفقيت، سلامتي و مهرباني و پر از بركت را برايتان آرزومندم.
نوروز با تحول در طبيعت آغاز مي شود، تحولي كه اگر به خوبي فهم شود، تحول در جان و ضمير انسان ها را به ارمغان مي آورد. نوروز يك باور است، باوري زيبا كه مرز نمي شناسد و پيامش مهر و دوستي و آباداني است.

نوروز و بهار طبيعت فرصتي است تا ما علاوه بر بعد فردي، در خانواده بزرگ شهرستان شاهرود نيز مروري بر گذشته، داشته باشيم و از طرف ديگر با غبار روبي و زدودن كسري ها و نقص ها نگاهي به سال جديد داشته و برنامه هاي جامعي براي سال جديد داشته باشيم.


اگر به خانواده شاهرودي خود نيك نظري بيفكنيم هم داراي نقاط قوت و قابل افتخاري هستيم و هم داراي برخي ضعف ها و كاستي ها كه بايد در رفع آن ها تلاش نماييم. شهرستان شاهرود،  شهرستان معلمان دين و اخلاق كه داراي مردمي باصفا و دل هايي با صفاست از پيشينه تاريخي غني، عرفا و بزرگان، تاريخ پرافتخار، روحانيت و مرجعيت، طبيعت زيبا، تنوع آب و هوايي و گونه هاي نادر جانوري و گياهي و ده ها مولفه ديگر برخوردار است و امروز اين امانت در دستان ماست.

به لطف و عنايت الهي و با تلاش و مجاهدت مسئولين طي ساليان اخير شهرستان ما از يك توسعه نسبتاً خوب در ابعاد مختلف برخوردار شده است. شهرستان شاهرود با داشتن دانشگاه صنعتي كه به تازگي به جامع تبديل شده ، دانشگاه آزاد اسلامي، پيام نور، علوم پزشكي، علوم قرآني... از وضعيت بسيار مناسبي در تربيت نيروي انساني برخوردار است. پارك علمي و فناوري كه در حال احداث و پروژه اي عظيم و ديدني است ، تبديل دانشكده علوم پزشكي به دانشگاه و توسعه بسيار وسيع آن، توسعه بيمارستان و مراكز درماني از جمله بيمارستان امام حسين (ع)، بيمارستان خاتم الانبياء (ص)، بيمارستان در شرف افتتاح ميامي، بيمارستان در حال احداث فاطميه با آن وسعت و عظمت، خانه هاي بهداشت روستايي، مركز درماني تامين اجتماعي با وسعت زياد در جاي بيمارستان سابق شير و خورشيد، مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي، تكميل پنج پايگاه جاده اي هلال احمر، پروژه هاي راه و ترابري شامل راه شاهرود – گرگان، شاهرود – سبزوار، شاهرود – آزادشهر، شاهرود – بيارجمند، بيارجمند – طرود، راه هاي روستايي و جاده هاي در شرف اقدام شاهرود – علي آباد كتول، كلاته خيج – ميامي، پروژه هاي مربوط به فرودگاه و راه آهن، راه اندازي قطارهاي محلي شاهرود – تهران و شاهرود – مشهد و بالعكس و نيروگاه بزرگ شاهرود با سرمايه گذاري سيصد و سي ميليارد تومان، پست هاي مختلف برق اعم از شاهرود، ميامي، بيارجمند و كالپوش، پروژه هاي آبي اعم از فاضلاب شاهرود، سد نعيم آباد، سد مجن، سد كالپوش و انتقال آب از چشمه سارهاي قطري و پروژه هاي آبخيزداري و آبخوان داري و ده ها پروژه ديگر، اجراي فيبر نوري و توسعه وسيع مخابراتي، اجراي فاز دوم سيمان شاهرود كه شاهرود را به يك قطب سيمان تبديل كرده است ، كارخانه فعال فولاد ، كنستانتره، توسعه سيم و كابل مغان، طرح توسعه توربو ژنراتور، سيمان بيارجمند، تكميل فاز دوم شهرك صنعتي و طرح هاي در دست اقدام همانند ذوب، كك، پتاس طرود، مس عباس آباد، خودروسازي، گازرساني به شهرهاي كلاته خيج، مجن، ميامي و پروژه هاي در حال اقدام گازرساني به شهر بيارجمند و همچنين گازرساني به بسياري از روستاها و ده روستاي در حال اجرا، اجراي خط لوله 48 اينچ و تسريع در آن پس از معضل قطع گاز در شاهرود و اجراي خط لوله گاز 42 اينچ كه ميامي را به يك سه راهي انتقال گاز تبديل كرده است، پروژه هاي مسكن مهر، ساخت سايت جديد نيروي انتظامي و ندامتگاه، احداث هتل پاراميدا، ميهمانسراي جهانگردي بسطام، مراكز فرهنگي هنري ميامي، بيارجمند و بسطام، احداث 31 واحد آموزشي جديد و 25 باب سالن ورزشي و بسياري از امور ريز و درشت كه در پرتو همدلي مردم و تلاش مسئولان به نتيجه رسيده است.
 
 


در سال جاري هم بايد تمام همتمان را معطوف به آغاز پروژه عظيم شهرك سينمايي، طرح بزرگ پتاس طرود، احداث واحد ذوب در جوار فولاد و آغاز طرح كك و همچنين شروع خودروسازي و مس عباس آباد و ورزشگاه پانزده هزار نفري و راه آهن طبس – شاهرود – گرگان، توسعه بيمارستان امام حسين با احداث يك بيمارستان يكصد تختخوابي، آغاز احداث سايت بزرگ دانشگاه علوم پزشكي با اخذ 15 هكتار از زمين هاي شركت ذغال سنگ البرز شرقي، تاسيس شش دانشكده جديد در دانشگاه شاهرود (مهندسي برق، فيزيك، معماري و شهرسازي و سه دانشكده علوم انساني)، تكميل سيلوي ده هزار تني گندم و آغاز احداث سيلوهاي ديگر به ظرفيت چهل هزار تن، و استفاده از معافيت ده ساله مالياتي جهت فعال تر كردن سرمايه گذاري در شهرستان، احداث محل نمايشگاه هاي دائمي بين المللي شاهرود، انتقال صنوف مزاحم به محل جديد احداثي، تكميل ايستگاه فرستنده تلويزيوني متوسط قدرت و دفتر خبري شاهرود و بسياري از پروژه هاي ديگر بنمائيم. البته طرح ها ي بسياري نيز در سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد از جمله بيمارستان ميامي، انتقال آب به شاهرود از چشمه سارهاي قطري، تصفيه خانه بزرگ فاضلاب شاهرود، مسكن مهر و ...
 

اينجانب بعنوان خدمتگزار كوچك شما برنامه جامعي را از پي گيري ها و به ثمر رساندن پروژه ها و كارها در سال 1390 طراحي نموده ام كه آن را پي خواهم گرفت. بهر حال در سايه اعتماد شما مردم، اين حقير سه دوره متوالي در مقام وكالت از جانب شما، در مجلس شوراي اسلامي حضور يافتم و تمام همت وسيعم را براي انجام وظايف نمايندگي در سطح كلان ملي و همچنين پي گيري مسائل مربوط به شهرستان شاهرود به كار گرفتم. البته انكار هم نمي نمايم كه بعنوان يك انسان حتماً داراي كمي و كاستي هاي فراواني بوده ام كه اميدوارم ذات لايزال الهي مرا مورد عفو و بخشش خود قرار دهد.
 

بي ترديد توسعه شهرستان با ظرفيتي همانند شاهرود نيازمند جد و جهد و تلاش شبانه روزي است كه بحمد الهي و با تلاش همه مسئولين امروز ما گام ها بلندي در توسعه و جمع آوري امكانات برداشته ايم. اگرچه كمبودها و نارسايي ها نيز وسيع است و بي ترديد بايد گام هاي بلندتر و جدي تري برداريم. از جمله بزرگترين معضلات منطقه ما، بيكاري وسيع جوانان خصوصاً قشر تحصيل كرده مي باشد.
 

بي ترديد يكي از بزرگترين مشكلات اساسي ما توسعه نامتوازن و بي عدالتي هاي آشكار است كه اميدواريم با فريادهاي برآمده از سر دلسوزي، شاهد يك همگرايي جدي بين مردم و مسئولان براي تقويت عدالت در استانمان باشيم. دولت جناب آقاي دكتر احمدي نژاد بعنوان دولت عدالت محور اقدامات موثري نيز براي ما انجام داده است از جمله آنها اعلام شهرستان شاهرود بعنوان فرمانداري ويژه و اقدام بي نظير اخير در استقلال بودجه ما نقطه عطفي در رشد و توسعه شهرستانمان خواهد بود. بايد در سال نوتلاش نماييم فرمانداري ويژه از تعاريف متناسبي برخوردار شود و ظرفيت هاي جديدي براي شهرستانمان ايجاد نمايد و با بودجه مستقل بتوانيم زمينه توسعه شتابنده اي را در شاهرود ايجاد نماييم.

من در پايان لازم مي دانم به يك نكته كليدي اشاره كنم. شاهرود با همه ظرفيت هاي كم نظيرش از عدم اتحاد، انسجام و يكرنگي رنج مي برد و بعنوان كسيكه هم اينك بيش از دهسال خدمتگزار اين مردم نجيب بوده ام به صرافت اين مسئله را درك و وجدان مي نمايم. در بسياري از نوشته هايم در همين سايت به مناسبت هاي مختلف و در پاسخ به سوالات اين مسئله را شكافتم. ما اگر يك آسيب شناسي درون خانوادگي داشته باشيم پي مي بريم كه كمتر قدردان هم هستيم. شايعه محور و تفرقه مداريم. خوش استقبال و بدبدرقه ايم. در سال 1390 با درس گرفتن از عقب ماندگي نشات گرفته از اين رفتارها بايد بخود آئيم و در بستر يك اراده جمعي بسوي وحدت با هدف عمران و آباداني شاهرود پيش رويم. ما به اندازه كافي داراي چالش با بي عدالتي ها و نامهرياني هاي ديگران هستيم. نبايد در بين خود انگيزه كشي نمائيم. قدر انسان هاي با انگيزه، جدي و خدوم خودمان را بدانيم.
 

البته در سال جديد انتظار از معاونت محترم استاندار و فرماندار عزيز و با تدبيرمان اين است كه يك سنجش همه جانبه اي نسبت به مديران شهرستان داشته باشند. ضمن تقدير و تشكر از همه مديران زحمتكش بنظر مي رسد مسئله تقويت مديريت در شهرستان شاهرود با نگاه به مقوله فرمانداري ويژه از ضروريات ماست.
 

مسئله ديگر اينكه ما در شهرستان شاهرود هم از مقوله عدم توسعه متوازن و يا بي عدالتي رنج مي بريم. در گذشته پيشنهاد تشكيل يك كميته ي متشكل از جمعي از مسئولين كليدي شهرستان جهت توسعه مناطق حاشيه اي و عقب نگه داشته شده را دادم كه با توجه به استقلال بودجه اي شهرستان، ضرورت اين مسئله مضاعف شده است.
 

در پايان يك بار ديگر ضمن عرض شادباش اين ايام و فرارسيدن نوروز اميدوارم سال 1390 سالي باشد كه ما قدر يكديگر را بيشتر بدانيم. سالي كه دوستي ها و محبت ها و مهرباني ها در آن ساري و جاري باشد و شاهرود به يك وفاق، اتحاد و همبستگي جدي دست يابد و بتوانيم در پرتو اين اتحاد و همدلي گام هاي بلندي براي توسعه شهرستانمان برداريم.
 

بسيار مايلم تا همه شهروندان بزرگوار شاهرودي نقطه نظرات خود را در خصوص عملكرد اين خدمتگزار كوچك، ظرفيت هاي شهرستان، راهكارهاي وفاق و همدلي هرچه بيشتر و ساير مسائل از طريق تماس، نامه و يا همين سايت كه اين روزها شاهد استقبال چشمگير شماست با اينجانب در ميان گذارند و بي ترديد تنها با حضور، حمايت و ارشادات شماست كه اين خدمتگزار مي تواند گام هاي بلندتري بردارد.
 
 
 
درورد به روان پاك بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره)
درود به روان پاك همه شهيدان خصوصاً محمد حسن محمدي
دورو به ارواح طيبه همه شهداي عزيز علي الخصوص شهيدان هميشه جاويدان شهرستان شاهرود
 
 
فایل ضمیمه :
 
دوشنبه ١ فروردين ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/01/16 12:36
1
0
باسلام وتبریک خدمت عزیزدل برادر(تکیه کلام مارمولکی دکترای علوم سیاسی)ای کاش درپیامتان ازاتحادودل گرمی هم میگفتید نه ازتفرقه ای عزیز دل برادر
کاربر مهمان
1390/01/07 15:39
0
1
باسلام خدمت اقاي دكتر به منظورحفظ وحدت وهمدلي وجمع كردن افرادپاك نيت ،بافكر،دلسوز،وبدون حب وبغظ ،وترجيح دادن منافع كلي وشهرستان وجمعي برمنافع فردي ،وبه حاشيه راندن افرادسودجو،وتفرقه انگيز ،وجوياي منافع ونام ومال ،هيچ راهي جزشناسايي اينگونه افرادوجمع كردن وسازمان دادن به انهابه عنوان موتورمحركه واستفاده ازاين انرژي وجودندارد.دراين صورت است كه ميدان به دست افرادصادق ولايق خواهدافتاد وشاهديكدست شدن وايجاداطاق فكروداراي موتورخواهيم بود
کاربر مهمان
1390/01/07 13:25
0
1
با سلام خدمت نماينده خدوم و شجاع شاهرود اميدواريم سالي توام با موفقيت و سلامتي در پيش داشته باشيد همچنين بااصلاح ساختار شهر و بكار گماردن مسئولين دلسوز زمينه رشد شهرستان فراهم گردد.همچنين باتلنگري به نخبگان آنها را از خجالت اين مردم متحد و آگاه در آوريم .متاسفانه كم كاري و عدم پيگيري بسياري از مسئولين بنام مردم نوشته ميشود كه اين دور از انصاف است مردم شاهرود تا كنون به بهترين نحو عمل نموده اند . تاريخ انتخابات را در اين شهربررسي كنيد ،حضور مردم در صحنه را ببينيد همراهي با مسئولين را هر زمان كه خواسته اند ببينيد ولي متاسفانه حركتهاي مردمي در شاهرود بخوبي رهبري نميشوند .زماني مردم جهت احداث كارخانه تقطير و كك سرمايه گذاري ميكنند ولي ضعف مسئولين ....و صدها مورد ديگر پس مردم بنحو احسنت مسئوليت خود را انجام داده اند ولي ...
کاربر مهمان
1390/01/03 17:6
0
1
ضمن تبریک و خسته نباشید به نماینده محترم شهرمان امیدواریم در این سال جدید که مقام معظم رهبری به نام جهاد اقتصادی نام گذاری نمودند مسئولین و مردم شریف شاهرود نیز این مسیر را با جدیت همراهی کنند که رقابت شدیدی در ایران اسلامی اتفاق خواهد افتاد وامید میرود که همچنان امیدوار به آینده پرشور حرکت کنیم
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099