صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > پاسخ صالحی به سئوالات نمایندگان درباره تحولات منطقه و اس300


نسخه چاپي  ارسال به دوست

پاسخ صالحی به سئوالات نمایندگان درباره تحولات منطقه و اس300
    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون وزیر امورخارجه جهت پاسخگویی به سئوالات نمایندگان در کمیسیون حضور یافت.

   

 

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: اولین سئوال مربوط به قاضی پور نماینده ارومیه بود که از وزیرخارجه پرسید دلایل عدم اعتراض وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به کشور همسایه ارمنستان که از گروه تروریستی پ.ک.ک حمایت می کند چیست؟ که وزیرامورخارجه توضیحاتی را ارائه کرد و مقرر شد وزارتخانه با جدیت این مسئله را پیگیری نماید و مشروط به این پیگیری ،نماینده سئوال کننده قانع شد.

جلالی گفت: سئوال دیگر از محمد علی دلاور نماینده شهرستان درگز بود که پرسید علت لغو روادید کشور ترکمنستان نسبت به مرزنشینان چیست؟ اقدامات وزارت امورخارجه تاکنون چه بوده است؟ وزیرامورخارجه اقدامات را توضیح داد و مقرر شد موضوع از طریق وزارت امورخارجه پیگیری شود و نماینده سئوال کننده قانع شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: مصطفی کواکبیان نیز دو سئوال از وزیرامورخارجه مطرح کرد. سئوال اول وی در مورد علت پناهندگی یکی از دیپلمات های ایرانی در ایتالیا بود و وزیر امورخارجه توضیحاتی ارائه کرد و نماینده سئوال کننده قانع شد.

وی ادامه داد: سئوال دوم وی در خصوص علت عدم تحویل اس 300 از سوی روسها مطرح شد که در خصوص این سئوال پاسخ های وزیر نماینده سئوال کننده را قانع نکرد و سئوال به صحن ارجاع می شود.

جلالی گفت: سئوال بعدی را احمد علی کیخا نماینده زابل مطرح کرد و سئوال وی عبارت بود از اینکه وزارت امورخارجه جهت جلوگیری از احداث سد کمال خان بر روی رودخانه هیرمند چه اقداماتی انجام داده است؟ وزیرخارجه توضیحاتی ارائه کردند و نهایتا مقرر شد کمیته ای سه جانبه شامل کمیسیون، وزارت امورخارجه و وزارت نیرو مسئله را پیگیری و ظرف دو هفته موضوع را به کمیسیون گزارش نماید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: سئوال بعدی مربوط به علی اکبر اولیا نماینده مردم یزد بود که پرسید وزارت امورخارجه چه اطلاعاتی از کم و کیف مسافرتهای خارجی و مهاجرت های شهروندان ایرانی به سایر کشورها دارد؟ وزیرامورخارجه توضیحاتی ارائه کرد و نهایتا مقرر شد معاون پارلمانی و حقوقی وزارت امورخارجه در این خصوص پیشنهادهایی را آماده نمایند و در شورای معاونین وزارت امورخارجه بررسی و تصویب شد و نهایتا گزارش پیگیری ها به اطلاع نماینده سئوال کننده برسد.

کاظم جلالی گفت: علت فعال نبودن وزارت امورخارجه در قبال بیداری اسلامی در کشورهای خاورمیانه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری موضوع سئوال دیگر بود که وزیرامورخارجه توضیح داد که ما اقدامات بسیاری انجام دادیم که مورد تایید مسئولین عالی رتبه کشور بوده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003291277

دوشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٠
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099