صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > سخنان امام جمعه شاهرود در خصوص گستاخی اخیر


نسخه چاپي  ارسال به دوست

سخنان امام جمعه شاهرود در خصوص گستاخی اخیر
    حضرت حجة الاسلام و المسلمین ترابی امام جمعه شاهرود در خصوص گستاخی اخیر سخنانی را ایراد کرد که متن آن از نظر بازدیدکنندگان عزیز می گذرد:

   

حضرت حجة الاسلام و المسلمین ترابی امام جمعه شاهرود در خصوص گستاخی اخیر سخنانی را ایراد کرد که متن آن از نظر بازدیدکنندگان عزیز می گذرد:

خدمت شما عرض کنم کسی که نکته ای دارد وظیفه اش است که آن را بیان کند و وظیفه ی همه است که از شهر و امکانات خودشان اگر مظومیتی وجود دارد و اگر ظلمی روا رفته است دفاع کنند و مسائل خودشان را بگویند.

اما مسئله ای که وقتی من در سفر بودم به من گزارش دادند و گفتند جمله ای نقل شده است از کسی که چون ایام خاصی است من اسم نمی برم که اهانتی نقل شده که این اهانت اگر نقل شده باشد برای هیچ کس، هیچ انسان غیوری و نه برای آن کسی که در شاهرود است و در هیچ جا قابل تحمل نیست.

من قبلاً‌ نظیرش را دیدم، یک جمله ای یکی از مسئولین به عنوان شوخی بیان کرده بود که من در همین نماز جمعه عرض کردم که اگر چنین جمله ای درست باشد و ما به مردهایمان بگوییم که چنین جمله ای هست فقط خانم های این شهر با لنگه کفش بر سر این مسئول خواهند کوبید و از شهر بیرونش خواهند کرد.

اما مسئله ای که در این رابطه مهم است این است که مطلبی که مربوط به همه مردم است، همه مردم شاهرود نسبت به آن حساسند، به این آدم و آن آدم مربوط نیست، هرکسی چه لباس روحانی داشته باشد چه در کسوت کاندیدا باشد چه در کسوت مسئول باشد چه شهری باشد چه روستایی باشد این است ما نسبت به آن جایی که حریممان است حساسیم اما مسئله ای که هست این است که در مورد مرحوم توحیدی گفتند جایی برای کسی پولی جمع کرده بود که یکی از مومنین به ایشان گفت آقا کسی که شما برایش پول جمع کرده ای معلوم نیست که مستحق باشد و حرفهایش درست باشد که ایشان دست های خود را رو به آسمان بلنده کرده بود و گفته بود خدا کند که درست نباشد خدا کند که دروغ باشد که اگر درست باشد من چه جوری باید جواب خداوند را بدهم. ما هم الان یقین نداریم که چنین جمله ای گفته شده است و اگر آتشی هست آتش زیر خاکستر است و مردم منتظرند که هم مسئولین استان و هم مسئولین کشوری و هم امثال بنده پی گیر باشند و ببینند اصلاً این مسئله اتفاق افتاده است یا خیر. اگر اتفاق افتاده بود که تکلیف چیز دیگری است، هم اقدام قانونی دارد و هم اقدام مردمی لازم دارد. هر اقدامی که از عهده ما برای دفاع از عرضمان، از حیثیتمان می کنیم و خودمان هم پایش ایستاده ایم و هزینه هایش را هم خودمان می پردازیم. اما نباید بر روی چیزی که معلوم نیست اتفاق افتاده باشد حسیاسیت نشان دهیم که بعد خودمان ناچار به عقب نشینی شویم و خودمان بگوییم نه چیزی نبوده است. ما الان تقاضا داریم که این جمله ای که نقل شده اگر نیست به صراحت، نه در لفافه گفته شود که این اتفاق نیافتاده است و اگر کسی سند یا مدرکی دارد رو کند و پایش بایستد و اگر کسی که این مطلب از او نقل شده است اعلام کند که گفته نشده است، ما که هدفمان مسئله سازی نیست.

اما اگر گفته بود دیگر تکلیف یک ذره و دو ذره نیست حساسیت هم دیگر یک ذره و دو ذره نخواهد بود. این که مردم به نماز جمعه بیایند و امام جمعه دو کلمه بگوید نیست. اگر این اهانت صورت گرفته باشد خداوند می داند چه اتفاقاتی خواهد افتاد که خدا کند این حرف دروغ باشد و قطعاً هم دروغ است. آن چه ما از مسئولین استان سوال کردیم انکار این قصه بوده است و گفتند چنین چیزی گفته نشده است و گفتند خود آن آقا هم انکار کرده است و بنا است اعلام کند که چنین اتفاقی نیافتاده است.

هر هوشیاری که به  خرج دادید، بزرگواری کردید، از زمان نقل این مطلب تا به حال شما مردم عزیز با وجود حساسیت زیاد تحمل کردید تا ما خدمتتان رسیدیم و سوال کردیم و باعث افتخار بنده است که خدمتگزار شما مردم عزیز هستم.

یکی از عزیزان می گفت که من مدت ها سفر ائمه نصیبم نمی شد بعد کسی به من گفت چون تو در کلماتت که شوخی می کنی نسبت به ائمه هم گاهی اوقات شوخی می کنی خداوند هم اسمت را خط زده است. به محض این که توبه کردم نصیبم شد و به مشهد رفتم.

شوخی انسان ها هم باید روی حساب و روی نقشه ای باشد. مگر یک کاریکاتور نبود که نزدیک بود همه کشور را زیر و رو کند. یک جمله بود. ما باید نسبت به یکدیگر احترام بگذاریم و همه حقشان است که از حق خودشان دفاع کنند. هر شهری که راضی نباشد شهر دیگری آباد شود مسلمان نیست. مسلم آن کسی است که خیرخواه مسلم دیگر باشد. اگر کسی در شهر آن ها نخواهد شهر ما آباد شود و یا کسی از شهر ما نخواهد شهر آن ها آباد شود این با تربیت پیامبر خدا سازگار نیست.

ما تقاضایمان این است که مسئولین حساس باشند و پی گیر این خواسته مردم باشند که ببینند این موضوع واقعیت دارد یا خیر؟ که اگر واقعیت داشته باشد با عذرخواهی تمام نمی شود و ما از الان اعلام می کنیم که این حادثه تمام شدنی نخواهد بود.

شنبه ١ بهمن ١٣٩٠
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1390/11/05 17:36
2
2
با اتفاقاتی که این روزها در حال رخ دادن است، کم کم متوجه می شوم که چرا زمان مرحوم حسینی ، علی رغم همه تلاش ها و خون جگرخوردن های آن نماینده فقید، مرکز استان به شاهرود منتقل نشد و شاهرود به حق خودش نرسید. کم کم می فهمم که علت عدم پیشرفت شاهرود ، نه ملایمت امام جمعه ، نه بی عرضگی نماینده ، نه عدم کارایی فرماندار و نه .... است، امروز به وضوح و صراحت ، دلیل عدم پیشرفت شهرمان ، خودش را نشان می دهد. امروز شاه کلید و شاه بیت عقب افتادگی و پسرفت شاهرود نمایان شده است ، امروز علت اصلی عدم توسعه و حقیقت واقعی در جا زدن شاهرود برملا شده است. ین متن کامنت یکی از هموطنان سمنانی در مدح کواکبیان در سایت "سمنان آنلاین دات آی آر" میباشد.ببینید: جاویددوست محمدی سه شنبه 4 بهمن 1390 11:02 ب.ظ سهیل سلام.یک خبر جالب و دوست داشتنیD: وضعیت شاهروددیدنی شده.انقدر آدمهاشون به جون هم افتادن که رهی عزیز تو یه جلسه اداری گفت خداروشکر می کنیم که چندوقتی است اخطارهای نماینده شاهرودرویت نشده و خبری از اعتراض هم نیست.همکاران من آسوده بخوابند. آقابرید توسایتها ووبلاگهاشون این مستر کواکبیان هشت خط کاری کرده که وضعیت تو شهر از تنگه هرمز خفن ترشدهD: یادمون نره این کواکبیان نماینده مادام العمر ما سمنانی هااااااااااااااااااااااااست
کاربر مهمان
1390/11/05 15:51
1
3
جناب آقاي ترابي انشاالله اينهمه ظلم در حق شاهرود در اينهمه سال نشده باشد.خدا عاقبت شما را بخير كند.دركمال آرامش بسر بريد همه جا آروم.
کاربر مهمان
1390/11/05 12:19
3
4
با عرض سلا و خسته نباشيد خدمت جناب اقاي دكتر جلالي اين جانب يك معلم بازنشسته هستم بنده معلم تاريخ هستم خواستم بگم اقاي جلالي واقعا شما الان براحتي ميتوانيد احساسات امير كبير و خيل زيادي از قهرمانان وطن را به خوبي درك كنيد در تاريخ ايران و كلا ملل تحت ظلم وسلطه روشهاي خاص اعمال سلطه بكار برده ميشده كماكان هم اين روشهاي نخ نخما در برخي جوامع كاربرد فراوان دارد .يكي از اين حربه ها استفاده از عوامل كليدي ان جوامع به نفع سيستم استعمار كننده است عواملي كه به ثمن بخس و اندك نفع شخصي سرمايه هاي بسيار زياد مردم خود را به اسثتعمار گر تقديم ميكردند در طول تاريخ هر گاه مردمي خواهان حق خود شدند و فرياد حق طلبي سر دادند كلا در تمام موارد به وسيله خودشان سركوب و محكوم به شكست شدند . مگر انان كه جملگي مصداق المومن كيس بودند. و هشيارانه وحدت كلمه را حفظ كردند در دوران ستم شاهي ملاحظه بفرماييد داستانهاي زيادي سينه به سينه نقل شده براي ما مخصوصا در مورد سرحدات شاهرود واينها به رشته تحرير درامده هر گاه شخصي يا جمعي به دفاع از عرض و ابروي خود قد علم كردند بوسيله سايرين كه انها نيز كمرشان زير بار ظلم خم بود سركوب شدند انهم در قبال اندك مايه . ونيزاز ديگر روشهاي سيستم هاي استعماري ايجاد تفرقه است كه انهم بوسيله همين افراد محقق ميشده الان هم اين قضيه شاهرود و استان واينها هم بي شباهت به اين مسيله نيست. اولا خواهش بنده از همه دست اندر كاران و بزرگان شهر اين است كه خداي نكرده مصداق انان كه منافع خود را به مصالح اجتماع رجهان دادند نباشيد دوما اخيرا شاهد يك اجماع و همدلي خوبي در سطح شهرستان بوديم و همانطور كه عرض شد خداي نكرده نشود كه با خود رايي و خداي نكرده ساير موارد اين همدلي به تفرقه روي نهد
کاربر مهمان
1390/11/04 21:45
3
5
جناب آقاي دكنر جلالي سلام. ياد اون روزهايي مي افتم كه تو مسجد بازار مي گفتيد اگه تو شهر سه ضلع مثلث (نماينده‏‏‎ٌ و فرماندار و امام جمعه ) موضع واحدي داشته باشند ميشه به آينده اين شهر اميدوار بود و گرنه ..... زمان حاج آقا نظري دو ضلع مثلث تا حدودي موضع واحد داشت. چون فرماندار كه كلاًَ اميدي بهش نبود. الان هم كه با موضع كاملاَ محتاطانه امام جمعه محترم تكليف كار معلوم شد!!!! حمايت از نماينده س م ن ا ن از تريبون شاهرود. از همين جا به امام جمعه عزيز عزض ميكنم كه: به وا.. در قبال مردم اين شهر مسئوليد و اگر خدايي ناكرده دانسته كوتاهي كنيد! به مردم اين شهر خيانت كرده ايد. اميدوارم با موضع گيري محكم خود در نماز جمعه اين هفته لااقل التيام بخش دلهاي جريه دار شده مردم باشيد كه در غير اينصورت معلوم نيست آتش غضب مردم كي و كجا دامن مسببين اين امر را بگيرد. فقط به شما نماينده عزيز هم عرض مي كنم : حق گرفتني است دادني نيست اونم از س م ن ا ن ي جماعت. تا آخر محكم ايستادگي كن كه بارقه هاي وحدت در بين مردم شاهرود بعد از مدتها در حال شكل گيريست....
کاربر مهمان
1390/11/04 21:36
3
5
سلام داش کاظم ما با شماییم تنهات نمیذاریم اینو از قول جوانان شهرک البرز میگم موفق باشی برادر ما با شماییم خیالت تخت برات هر کاری میکنیم چون شما وشهرمونو دوست داریم یا علی
کاربر مهمان
1390/11/04 20:21
3
8
آقای دکتر جلالی امام جمعه شاهرود در آن نماز جمعه ثابت کرد نمی خواهد وارد این موضوع شود در طی سالهای حضورشان هم این را ثابت کرده اند .حالا قدر آقای نظری را می دانیم چرا با اینکه درشاهرود نیستند باز هم از حقوق ما دفاع می کنند.حداقل انتظار ما این بود که امام جمعه یا مشت محکمی بردهان یاوه گویی.... می کوبید یا حداقل اصلاسکوت می کرد وقلب مارا نمی شکست. دکتر از اینکه تا این حد تنها هستید متاسفیم واینکه باز می خواهید بمانید قابل تقدیر.
کاربر مهمان
1390/11/04 10:30
4
10
جناب آقای دکترجلالی سلام از آنجا ک امام جمعه محترم شاهرودسایتی برای ارائه نظرات مردم ندارند وفقط می شود حضوری در دفترشان صحبت کرددرخواست می کنم این نظررادرسایتتان قرار دهید. امام جمعه محترم شما سالهای زیادی است که ر شاهرود حضوردارید وبا آنچه که دراین شهرروی داده به خوبی آشنا می باشیداگر آزدی بیان در کشور ما وجود دارد بگذارید تا بگویم شما تا کنون موضع گیری بسیار ضعیفی در خصوص بی عدالتی استان داشته ایدواین بای ما که دینمان آموخته ایم که نماز جمعه آخرین مکان برای احقاق حقوق مسلمین وبیان واقعیات است عجیب است. از این ها که بگذریم نماینده12ساله مردم شهرستان شاهدبرخوردی زشت وگفتار ناپسندی در مجلس بوده که همکاران وی در مجلس شاهد آن بوده اند.مدرک مستند هم موجود است که جنابعالی بهتر از ما می دانید پس چرا اینگونه محافظ کارانه محکوم کردید؟ چرا دل مردم زجر شیده شاهرودرارنجاندید؟آیا شما ادبیات سخن کواکبیان را نمی دانید؟ آیا اینه اگر مسلمانی گفته منسوب به خودرا کتمان کرد باید پذیرفت در خصوص این آدم باید پذیرفت؟آقای ترابی من را ببخشید فقط به یک سوال من پاسخ دهید آیامرحوم طاهری ویا آقای نظری در زمان خود وقتی که برای حقوق شاهرود از پشت همین تریبون مقدس فریاد می زدنند زیاده روی می کردند یا شما اندکی با دشمنان این شهرستان مدارا می کنید. آقای دکتر قسمت می دهم به این روز عزیز که سانسورش نکنید
کاربر مهمان
1390/11/03 21:15
3
11
امام جمعه شهرستان مرحوم طاهری بود و آیت ا.. نظری خیلی از مردم شاهرود ترابی را به رسمیت نمی شمارند چرا؟ این امام جمعه در طی مسئولیت خود چند بار از عدالت در استان سخن گفت و به سمنان اخطار داد؟حال نماینده این شهر را دروغگو فرض کرده . زهی خیال باطل ..... اگر نماینده ما بد هم که باشد نمی گذاریم یک ..... هر چی از دهنش درامد بگه و بعد بگه شوخی بود اگه شما جای دکتر بودید تو مجلس و یکی به شما این حرف ها رو می زد بازهم میگفتید باید تحقیق شود؟ به کدامین وعده خیالی شهرت را فروختی؟
کاربر مهمان
1390/11/03 20:15
4
4
از كسي كه وقتي در روزنامه اش مصاحبه خيالي ريس جمهور را نقدو بررسي ميكند توقع هر حرف و عملي دور از واقعيت نيست
کاربر مهمان
1390/11/03 18:51
8
3
ازرویتیتر خبر معلوم می شود که جلالی راستگو است مگر نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اقای جلالی انهایی که در نمازجمعه بودند شنیدند که امام جمعه محترم فرمودند کواکبیان این حرف را نزده چرا اینهمه با احساسات مردم بازی میکنی
کاربر مهمان
1390/11/03 14:10
2
6
با عرض سلام خدمت آقای امام جمعه شما گفتدید که باید تحقیق کرد ودید آیا این مسئله اتفاق افتاده یا نه پس ما نتیجه مگیریم که نماینده شهر ما آدمی دررغگو است و باید به جای کواکبیان او را توبیخ کنیم!
کاربر مهمان
1390/11/03 8:56
8
8
آقاي دكتر شما سه دوره چهار ساله نماينده اين شهرستان بوديد حالا فهميديد كه مشكل شهرستان استان شدن آن است آن هم بنام شاهوار وبه مركزيت شاهرود آقاي جلالي عوام فريبي و كسب آراء به چه قيمتي؟ همين موقع انتخابات كه مي شود آقايان فيلشان ياد هندوستان مي كند به همه رسانه ها اعلام كرديد كه من نمي آيم و با اين ترفند مي خواستي اين سناريو از پيش طراحي شده را اجرا كني كه بگوئيد من كه نمي خواستم بيايم مردم خواستند مردم به ظن شما همان چهار نفري هستند كه در تهران جلسه كرديد آقاي جلالي مردم ديگر بيدار شده اند و گول ترفند هاي انتخاباتي شما را نمي خورند اين بازي هاي سياسي ديگر جواب نمي دهد موفق باشيد
کاربر مهمان
1390/11/02 15:32
5
8
بنام خدا با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما اقاي جلالي از اين كه سايت خود را مجالي براي درد دل جوانان اين شهرستان قرار داديد بي نهايت ممنون وسپاسگذارم اين هفته نماز جمعه نميدانستم امام جمعه محترم در مورد چيه موضوعي صحبت ميكردند فقط همين قدر فهميدم كه گفتند اين موضوع اگر واقعيت داشته ياشد نياز به پيگيري قانوني و حمايت مردمي وچنين وچنان بعد از نماز هم جسته و گريخته مطالبي از اين وان شنيديم كه نماينده سمنان به شاهروديها بي احترامي كرده حقيقتا خون هر ادم بي غيرتي هم از اين سخن به جوش ميايد بعضي ها ميگفتند جلالي براي انتخابات اين حرفها را ميگويد اقاي جلالي با اين كه بنده به شما راي نخواهم داد اما از اين سايت به عنوان تنها تليبون موجود در شهرستان ميخواهم حرف بزنم اقاي جلالي هنوز يادم هست اولين روز بعد از اولين بار كه نماينده شدي غروبي در همين مدرسه قلعه صحبت كرديد و گفتيد من نماينده هيچ توده خاص نيستم از امروز من نماينده همه اقشار شاهرود با هر گرايش و تفكر هستم الان هم من خدمتتان ميگويم جناب جلالي بنده به شما راي نخواهم داد اما تا روزي كه در سمت نمايندگي اين شهر هستيد از شما حمايت ميكنم مخصوصا در مورد اين .... سمناني من از برخي از دوستان ته و توي قضيه را در اوردم اقاي جلالي اين را جدي بگيريد به عنوان يك شهرون به شما تكليف ميكنم اين مطالب بنده را به امامت محترم جمعه برسانيد اين هفته بايد وبايد صحت وسقم اين قضيه براي مردم توضيح داده شود مردم حق دارند بدانند چه مضعولاتي پشت سرشان گفته ميشود مردم غيرتمند شاهرود تحت هيچ شرايطي به هيچ احد الناسي اجازه حتاكي وبي حرمتي نميدهند و جواب اين ياوه گويي ها را با مشت ميدهند مردم با غيرت شاهرود همچون گذشته چشم به حركت ظعيمان خود دارند به حاج اقا ترابي بفرماييد بايد صحت وسقم اين قضيه براي ما روشن شود واگر راست بود بايد برخوردي در خور ان .. صفت باو گردد وا نفسا وا غيرتا اف بر هر مرد شاهرودي كه در مقابل اين حرف بي تفاوت رد شود اقاي جلالي فردا جواب فرزندانمان را چه بدهيم الان جواب زنان شاهرود را چه بگوييم اف بر هر چي بيغيرت
کاربر مهمان
1390/11/02 11:25
5
8
خداوندا:دراين روز بافضيلت ماه صفربحق خون حسين بن علي؛به دردهاي دل زينب؛به غربت امام هشتم؛به حرمت آقا رسول الله وبه عزيت امام مجتبي نماينده مظلوم شهرستانمان وعزيزانش رادرزمره بهترين بندگانت ومايه مباهات فرشتگانت قرارده وحاجات خيرش رابرآورده ساز الهي آمين .يارب شهداي كربلا بحق شهداي كربلا اشف صدرشهداي كربلا واسراي كربلاو....بظهورالحجه
کاربر مهمان
1390/11/02 10:15
5
14
برادر دلسوخته ام جناب آقاي دكتر جلالي سلام. آنچه در اين نماز جمعه گذشت مارابه يك واقعيت رساند وآن اينكه ديگر نبايد به آينده شهرستان آميدوار بود.گفتيد خويشتن دار باشيد ، گفتيد بگذاريد امام جمعه بيايد، گفتيد صبر كنيد .خب صبر كرديم وديديم شما دروغگو هستيد ، ديديم توهين به علماي شهر ، توهين به خانواده شهدا، توهين به مردم را مي شود نديد و محكوميت آن را به اما واگر ها كشاند . خوش به حال كواكبيان كه هم در شهرش حامي سرسخت دارد اما در شاهرود. به خدا از ته دل دوستت داريم اما قسمت مي دهيم كه انصراف بده . بگذار تا بسوزيم وبسازيم . بگذار كساني كه تيغ به دست گرفته اند همچنان بتازند. ما امروز كور شده ايم ،كر شده ايم ولي بگذار تا در آينده بفهمند كه با اينگونه موضع گيري ها چگونه آخرين رمق شاهرود گرفته شد. دكتر ديگر اميدي نداريم
کاربر مهمان
1390/11/02 9:11
4
9
اگر امکانش هست برای ما شاهرودی های دور از وطن توضیح بفرمایید چه اتفاقی افتاده؟
کاربر مهمان
1390/11/02 7:42
5
14
امام جمعه عزیزمان می فرمایند: ما از مسئولین استان پرسیده ایم و آنها انکار کرده اند. اولا : مسئولین استان در مجلس نبودند که در افشانی های نماینده س م ن ا ن را بشنوند و ثانیا: اگر بودند و .... های های مبتکر اخلاق را با گوش خود می شنیدند، به دلایلی که حتی بچه 4 ساله صاحبخونه ما هم می داند ، این قضیه را انکار می کردند. در ضمن شما نماینده شهر خودمان را رها کرده اید و در صدد کشف حقیقت از میان صحبت های مسئولین استان هستید؟ اگر آقای فتنه گر ، جسارتی نکرده بود و ریگی به کفشش نبود ، چه دلیلی داشت که علی رغم آن تکبر و غرور کذایی اش ، از نماینده شاهرود در خواست کند که : این یک مزاح بود و شما برجسته اش نکن و الی آخر. عملکرد محافظه کارانه ما باعث خواهد شد که این بار ، نه با شوخی ، بلکه به صورت کاملا جدی و مقابل خود ما ، به شرف و غیرت ما توهین کنند و ما باز هم بگوییم : ان شاالله که دروغ بوده. 40 سال است که به این شهر مظلوم ، ظلم می شود و ما فقط می خندیم.همین خنده ما باعث می شود که فتنه گرانی چون ... با بی شرمی تمام ، هر آنچه لایق خود و اربابانش است را نثار شاهرود کند. روز جمعه ، نه به مظلومیت نماینده ، بلکه به مظلومیت شاهرود ، بیش از پیش پی بردم.
کاربر مهمان
1390/11/01 21:10
11
20
سلام آقای دکتر . بنده دیروز مضلومیت شما را مشاهده کردم. واقعا دلم سوخت . ولی فراموش نکنید که ... شود سبب خیر . منظورم از خیر هم این است که فقط تا جمعه ی هفته ی آینده صبر کنید آنوقت متوجه خواهید شد که چرا از خیر صحبت کردم.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099