صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > نشست صمیمی کاظم جلالی و فعالین عرصه هنر


نسخه چاپي  ارسال به دوست

نشست صمیمی کاظم جلالی و فعالین عرصه هنر
    دکتر کاظم جلالی نماینده شاهرود و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با هنرمندان و خبرنگاران

   نشست صمیمی دکتر جلالی (نماینده شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی)  وجناب آقای سوقندی ( مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان سمنان )  و 8 نفراز معاونین و کارشناسان اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان سمنان با هنرمندان ، مدیرمسئولان انجمن هاو نشریات محلی ، خبرنگاران و موسسات و... شهرستان شاهرود در مورخ 20/4/91 ساعت 18 در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود برگزار گردید .

مراسم با تلاوتی چند از آیات کلام ا.. مجید آغاز گردید .  آقای یزدانی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود ضمن عرض خیر مقدم به حضار محترم از ظرفیتهای فراوان فرهنگی و هنری و هنرمندان شاهرود بیاناتی ایراد نمودند.

جناب آقای سوقندی ( مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان سمنان ) ، ضمن تشکر از حضور دکتر جلالی در این نشست صمیمی ، اشاره ای به پیشینه گرانقدر شاهرود به  جهت قرار داشتن در مسیر جاده ابریشم داشتند و بیان فرمودند ما اگر دغدغه فرهنگی داشته باشیم باید هویت خودمان را معرفی کنیم و خطاب به اهالی فرهنگ و هنر شهرستان گفتند : ما را در کنار خودتان و خدمتگزار خودتان ببینید و فقط به شاهرود فکر نکنید بلکه برای کشور کار کنید.  شاهرود در هر حوزه ای از هنر ( شعر و سفال و تئاتر و خوشنویسی و...) در سطح ملی رشد داشته است . مردم شاهرود مردم توسعه یافته در حوزه دینی و هنری هستند که اگر با عینک انصاف به شاهرود نگاه کنیم کسی نمی تواند آنها را انکار کند. شعار ما شهرستان محوری است . ما بسترها را فراهم می ساریم وموانع را برطرف می کنیم ولی تلاش از شماست.

 دکترجلالی (نماینده شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی)  در این نشست گفتند: ظرفیت هنری شاهرود ، یک اغراق نیست . بلکه یک واقعیت است ، جامعه هنری شاهرود رنجور است و هنرمندان ما از نظر مکان بسیار در مضیغه هستند  . ایشان گفتند با توجه به توانمندیهای هنرمندان این شهرستان ، ولی متاسفانه از ظرفیتهای هنری شاهرود استفاده لازم نشده است. جامعه هنری شهرستان شاهرود نیاز به یک رسانس دارد و این گرد و غبار زدایی با نوازش درست نمی شود باید در آن حرکتی ببینیم.
و در ادامه به سئوالات گروههای مختلف هنرمندان ، خبرنگاران و مدیران مسئول موسسات و نشریات شهرستان شاهرود پاسخ دادند
چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099