صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > هنری که در خدمت آرمانی مقدس باشد ماندگار است


نسخه چاپي  ارسال به دوست

هنری که در خدمت آرمانی مقدس باشد ماندگار است
    نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس تاکید کرد: هنر و هنرمندی که هنرش در خدمت ارزش و آرمانی مقدس قرار بگیرد ماندگار خواهد بود در غیر اینصورت به مرور زمان از بین می رود و اثری از آن باقی نخواهد ماند.

   

کاظم جلالی در اختتامیه نهمین جشنواره تئاتر بسیج استان که ظهر امروز در تالار بهمن فرهنگسرای مهر شاهرود برگزار شد با اشاره به این که انحصاری کردن هنر و هنرمند از ارزش آن ها می کاهد افزود: یک عده تلاش می کنند هنرمند بودن کسانی را به مردم القا کنند که اصلا هنرمند نیستند.
نماینده مردم شهرستان شاهرود در مجلس شورای  اسلامی گفت: انحصاری کردن هنر و هنرمند و القا کردن هنرمند بودن یک عده بی هنر از ارزش هنر و هنرمندان ما می کاهد.
وی خاطر نشان کرد: تبیین و تشریح مسائل حادث شده تنها اگر با زبان هنر باشد و لطائف و ظرائف آن به مخاطب منتقل شود می تواند اثر گذار باشد.
جلالی با اشاره به این که امروز مفاهیم بزرگی توسط انقلاب اسلامی احیاء و تعریف شده تصریح کرد: شاید زمانی که مردم ما انقلاب را شکل می دادند این تفکر را نداشتند که به دنبال تغییر یک دکترین بزرگ در دنیا هستند.
رئیس مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر این که دکترین جدید ایجاد شده در دنیا باید با زبان و ادبیات روز منتقل شود تا بین مردم به خوبی شناخته شود عنوان کرد: اگر مفاهیم والایی در دست ما باشد ولی زبان مناسبی برای بیان آن نداشته باشیم، آن مفهوم گسترش نخواهد یافت.
وی اظهار داشت: به روز سخن گفتن، ارائه متدهای جدید و قالب بندی مناسب می تواند مفهوم را در مخاطبانی که به دنبال آن هستید جلوه گر کند.
نماینده مردم شهرستان شاهرود در مجلس یادآور شد: امروز گویا ترین و تاثیر گذارترین ادبیات در عرصه جهانی، ادبیات هنر است به همین دلیل همه سرمایه گذاری های کشورهای بزرگ دنیا روی هنر انجام می شود.
رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به این که زبان و ادبیات و جلوه هنر این روز ها به خوبی قابل مشاهده است اظهار داشت: ابزار جدی در عرصه جهانی که بیش از حد به آن توجه می شود و سرمایه گذاریهای کلان روی آن انجام می شود هنر نمایش است.
جلالی با اشاره به این که جلوه های ویژه و هنری در بخش فیلم به دنیا نشان داده می شود تاکید کرد: صهیونیست ها در این زمینه به خوبی در حال استفاده از این ابزار هستند در حالی که شاید کمتر کسی متوجه حضور آن ها در پس زمینه هنر نمایش بشود.
وی با بیان این مطلب که ما هم باید بتوانیم از این بخش به خوبی استفاده کنیم تا غالب شویم یادآور شد: محمد الدوره را تا قبل از شهادتش کسی نمی شناخت، اگر فیلم برداری نبود و احساس مسئولیت نمی کرد و صحنه شهادت این نوجوان را به نمایش نمی گذاشت چه کسی از شهادت او باخبر می شد و کجا این همه هیجان و احساس خشم نسبت به قاتلینش در دنیا ایجاد می شد.
رئیس مرکز پژوهش های اسلامی با تاکید بر استفاده روزآمد از زبان هنر در جامعه و دنیا گفت: در این زمینه باید به دو نکته توجه اساسی شود یکی ظرفیت های هنری استان و شهرستان و دیگری سرمایه گذاری مفید و هدفمند است.
جلالی با اشاره به وجود ظرفیت های بسیار خوب در شهرستان در زمینه های مختلف بخصوص تئاتر، شعر، نقاشی، سفال افزود: از انحصاری کردن هنر باید پرهیز شود چرا که این کار از ارزش هنر و هنرمند ما می کاهد.
نماینده مردم شهرستان شاهرود در مجلس خاطر نشان کرد: امروز دچار یک وضعیت افراط گونه در هنر هستیم چرا که در هر قسمت یه بخش خاص را گرفته ایم و از بخش های دیگر غافل شده ایم، در ورزش فوتبال محور شده، در هنر نمایش سینما، و در میان هنرمندان یک سری آدم را به عنوان هنرمند به مردم معرفی می کنیم و آن ها الگو می کنیم .
وی در پایان خاطر نشان کرد: تبیین و تشریح مسائل روز باید با زبان هنر انجام شود تا ظرائف و لطائف آن به خوبی به مخاطب منتقل شده و اثر گذار شود.
در پایان این جشنواره، از عوامل تنها نمایش خیابانی حاضر در جشنواره با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی قدردانی شد و نمایش "روی نیبند" به نویسندگی جمشید خانیان و کارگردانی مهدی بانی به عنوان نمایش برتر به مرحله جشنواره سراسری بسیج  معرفی شد.








چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 






تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099