صفحه اصلی > تمام اخبار > اخبارحوزه انتخابیه 
اخبار > حضور معاون سیاسی وزیر کشور در مرکز پژوهش‌ها


نسخه چاپي  ارسال به دوست

حضور معاون سیاسی وزیر کشور در مرکز پژوهش‌ها
    در حاشیه این دیدار که با هدف همکاری مرکز پژوهش‌ها و وزارت کشور در امور مربوط به قانونگذاری بود، جلسه هم‌اندیشی برای حل مشکلات شهرستان‌های شاهرود و میامی نیز برگزار شد.

   

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر جلالی، سید صولت مرتضوي معاون سياسي وزير كشور با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس با دکتر کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.
.
در حاشیه این دیدار که با هدف همکاری مرکز پژوهش‌ها و وزارت کشور در امور مربوط به قانونگذاری بود، جلسه هم‌اندیشی برای حل مشکلات شهرستان‌های شاهرود و میامی نیز برگزار شد.
.
بنا بر اين گزارش در اين نشست كه خلخالي معاون سياسي - امنيتي استاندار سمنان، بندر آبادي معاون استاندار سمنان و فرماندار ويژه شاهرود ، قاضي فرماندار ميامي ، حجت الاسلام معصومي امام جمعه بسطام ، حجت الاسلام جناتي امام جمعه مجن ، حجت الاسلام مداحي امام جمعه داورزن ، مهاجري رئيس شوراي قلعه‌نو، كيوان رئيس شوراي نردين، ميري رئيس شوراي شهر كلاته خيج ، عرب عامري شهردار كلاته‌خيج ، استاد حسيني عضو شوراي شهر دهملا ، كريمي شهردار بيارجمند، باقري عضو شوراي بيارجمند، حسني رئيس شوراي شهر بسطام، يعقوبيان شهردار بسطام، هاشمي عضو شوراي بسطام، ميرباقري عضو شوراي شهر مجن، صحرايي شهردار مجن، خورياني عضو شوراي شهر مجن، فولادي رئيس شوراي فرومد، سليمي عضو شوراي فرومد، كلانتري رئيس شوراي طرود، براتي عضو شوراي طرود و جمعي ديگر از مسئولان محلي نيز حضور داشتند، كاظم جلالي در تشريح مشكلات شهرستان‌هاي شاهرود و ميامي در تقسيمات كشوري، گفت: منطقه بيارجمند براي تبديل شدن به شهرستان مشكلي ندارد و اين طرح به وزارت كشور ارائه شده است و آماده تصويب است که امیدواریم وزارت کشور در ارسال آن به دولت تعجیل نماید.
.
نمانيده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي افزود: منطقه نردين، منطقه بزرگ و پرجمعيتي است كه از بخش هاي توليدي در زمینه دامداری و کشاورزی منطقه هم به حساب مي آيد كه ما خواهان بخش شدن آن هستیم و امیدواریم بخش شدن آن با سرعت تصویب شود و مردم به این آرزوی خود برسند.
.
وي با بيان اينكه در موضوع شهرستان شدن بسطام مشكلي نداريم، تصريح كرد: در اين ميان تنها موضوع مجن باقي مي‌ماند که ائمه محترم جمعه دو شهر در جلسه خصوصی که داشتیم مسائلشان را با معاون محترم وزیر کشور در میان گذاشتند.
.
جلالي با بيان اينكه خروج هر منطقه از موضوع تقسيمات كشوري وزارت كشور به نفع دولت است، تاكيد كرد: دولت دوست دارد تا جايي كه امكان دارد به مردم خدمت كند و مي‌توانم اين موضوع را بگويم كه دولت نهم و دهم پرکارترین دولت در زمينه تقسيمات كشوري بودند كه ما هم بايد از اين فرصت استفاده كنيم، اما با این حال اگر در منطقه این اختلاف‌نظر بین مردم وجود داشته باشد دولت موضوع را از دستور کار خارج می‌کند.
.
وي ادامه داد: با وجود خيرخواهي‌هايي كه در وجود رئيس جمهور ، وزارت كشور و صولت مرتضوي معاون وي وجود دارد نبايد اين موقعيت را در خصوص تقسیمات کشوری در منطقه خودمان از دست بدهيم.
.
رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس در تشريح ساير تقسيمات منطقه شاهرود و ميامي گفت: در اين میان پس از شهرستان شدن بسطام، كلاته‌خيج و قلعه‌نو خرقان بايد به بخش تبدیل شوند.
.
جلالی ادامه داد: همچنین در شهرستان‌های میامی، منطقه تاریخی و محروم فرومد باید به بخش تبدیل شود و پس از تبدیل شدن بسطام به شهرستان، منطقه طرود و دهملا به بخش ارتقا یابند.
.
صولت مرتضوي معاون سياسي وزير كشور در ادامه اين جلسه با بيان اينكه نگاه دولت و رئيس جمهور خدمت است، افزود: به عينه ديده شده است كه اگر روستايي شهر شد يا دهستاني به بخش تبديل شد منطقه متحول مي‌شود و ماندگاري باعث افزايش جمعيت منطقه مي‌شود كه اين اقدامات تحفه سبزي براي مردم است.
.
معاون سياسي وزير كشور درباره تقسیمات کشوری منطقه شاهرود و میامی تصریح کرد: نمي‌خواهيم در اين ميان كام مردم را تلخ كنيم و بايد در اين زمينه سازگاري به وجود آيد.
.
وي با بيان برخي مشكلات در تقسيم‌بندي كشوري تاكيد كرد: بايد مشكلات شهري را با تعامل يكديگر حل كنيم و ائمه جمعه بايد در اين تصميم‌گيري‌ها با مردم صحبت كنند چرا كه اجرای اين تقسيمات باعث پيشرفت كشور مي‌شود.
.
 مرتضوي با بيان اينكه رسيدگي به استان‌هاي كويري مانند سمنان در اولويت كاري دولت قرار دارد، توضيح داد: مهاجرت‌هاي بي‌رويه را به صلاح كشور نمي‌دانيم چرا كه حاشيه نشيني‌هاي ناشي از اين مهاجرت‌ها در شهرهاي بزرگ زيبنده كشور نيست.
.
معاون سياسي وزير كشور با تقدیر از تلاش‌های نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی،افزود: آقای دکتر جلالی دستورات ریاست محترم جمهور جهت ارتقا منطقه و تبدیل شدن برخی مناطق مثل بسطام و بیارجمند به شهرستان را گرفته و به ما نیز ابلاغ شده است و در یک کلام بنده عرض می‌کنم ما با همه این اقدامات موافقیم و در حال اقدام هستیم که اميدوارم تا به سرعت تمام اين موارد انجام داده شود تا هرچه زودتر به خواسته‌هاي مردم اين منطقه جامه عمل پوشانده شود./
جمعه ٨ دی ١٣٩١
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


تمامي حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت دكتر كاظم جلالي می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع  بلامانع است.

شماره سامانه پیام کوتاه : 3000880099